26.11.19, 10:15(fot. youtube)

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz: Cena, którą PiS chce zapłacić za kompromisy, jest zbyt szkodliwa dla Polski

- Obecna przewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny ma służyć działaniom obstrukcyjnym w pracach tej komisji i ma stanowić usprawiedliwienie dla dalszej bierności w sprawach związanych np. z ustawą aborcyjną – powiedział na antenie Radia Maryja ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk.

Zdaniem ks. prof. Bortkiewicza, "wybór Magdaleny Biejat na przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny jest bardzo dziwny."

– Komisja ta jest bardzo istotnym elementem polityki społecznej państwa, a wręcz jej podstawą. Oddanie tej komisji w ręce osoby, której poglądy są bardzo jednoznaczne i drastycznie odległe od tego, co chcielibyśmy widzieć w polityce budowanej na wartościach konserwatywnych – tzn. takich, które uznają określoną definicję małżeństwa jako związek kobiety i mężczyzny, które uznają w sposób jednoznaczny prawo do życia poczętego bez ograniczeń, które nie zgadzają się na szereg zaburzeń związanych z przemodelowaniem i redefinicją małżeństwa i rodziny – jest absolutnie niezrozumiałe. Nawet ,jeśli w grę wchodzą parytety czy układ kompromisów politycznych, to cena, którą PiS chce zapłacić za te kompromisy, jest zbyt szkodliwa dla Polski – stwierdził ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Według niego, „poprzednia komisja ds. polityki rodzinnej była pod przewodnictwem członka Prawa i Sprawiedliwości i nie przeprowadziła ona oczekiwanych, przynajmniej przez część elektoratu, zmian”.

– Zmian związanych chociażby z delegalizacją ustawy aborcyjnej czy działaniami na rzecz wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. (…) Wydaje się, że obecna przewodnicząca ma służyć działaniom obstrukcyjnym w pracach tej komisji i ma stanowić usprawiedliwienie dla dalszej bierności w sprawach, o których wspomniałem. Krótko mówiąc, to jest wizerunkowo bardzo negatywna sprawa. Nie bardzo jestem skłonny uwierzyć w zapewnienia, że większość w tej komisji Prawa i Sprawiedliwości jest gwarancją tego, że ta komisja przeprowadzi procedowanie ustaw, które nie były przeprowadzone we wcześniejszym, optymalnym składzie – zaznaczył 

Jak podkreślał ks. Bortkiewicz, konwencja stambulska  "jest radykalnie zła i zakłamana”.

– Z badań, które przeprowadzało Ministerstwo Polityki Społecznej w czasach Platformy Obywatelskiej, kiedy ta konwencja została przyjęta przez polski rząd, wynikało, że główne źródła przemocy w rodzinie to alkoholizm, narkotyki, seksualizacja wizerunku kobiety oraz bezrobocie. Problemem jest to, że w konwencji nie ma nawet sylaby, która na to by wskazała. Natomiast co według niej jest źródłem przemocy? Okazuje się, że jest to stereotypowy wizerunek małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, wzmacniany przekazem religijnym. (…) Celem tej konwencji nie jest walka z przemocą, tylko przemoc wymierzona w małżeństwo tradycyjne – podsumował duchowny

bz/radiomaryja.pl

Komentarze

KATOLIK2019.11.26 21:11
katoliku - Dlaczego jako alternatywę dla PISu podajesz tylko PO? zauważ, że jest partia prawicowa i katolicka - to Konfederacja. Całe szczęście że niektórzy głosowali na Konfederację i jest w sejmie, a wiec jest szansa, że obłuda PIS-owców wyjdzie na jaw i co uczciwsi posłowie przyłączą się do Konfederacji.
katolik2019.11.27 7:30
pyt - myle się czy prawda -zupełnie niezłośliwie -czy w programie Konfederacja ma dopuszczenie do używania broni
katolik2019.11.26 19:58
nie nastawiajcie się przeciwko PIS,nie podburzajcie. Bo chyba dna PO już wystarczy ,tych złodzieji i opowiadających się za mordowaniem
circ2019.11.26 19:54
Przecież Radio Maryja popierało mniejsze zło, to ma.
KATOLIK2019.11.26 18:39
Proszę księdza profesora, należało przed wyborami ostrzec Polaków przed głosowaniem na PIS. Dlaczego wy, księża popieraliście niewiarygodną partię, czyli PIS, która nie jest wcale prawicowa ani katolicka?
Piotr Nowak2019.11.26 16:40
Przewodniczącym Komisji powinien być kochający rodzinę Głódż pospołu z Jędraszewskim !
Janek2019.11.26 12:44
@Katolik, przeczytaj artykuł jeszcze raz, mowa jest w nim o PiS, jak myślę dlatego, że to on obecnie dzierży niepodzielnie władzę w Polsce, ma za sobą Sejm i Prezydenta RP, i to na wskutek złożonych obietnic wyborczych, a te były jasne, jak również z woli Pana Boga. Nie zostało to w tym artykule powiedziane wprost, ale PiS się skudlił, nie tylko oszukał wyborców, ale igra z Panem Bogiem.
Mirek T2019.11.26 15:08
Ty Janek, jak PIS się skudlił , jak piszesz, to ty wróciłeś do ery kamienia łupanego. Teraz jesteć durnym dinozaurem, w którego wali kamieniami Kopacz !
Janek2019.11.26 12:33
Każdy polityk uważa, że ma jedynie słuszny pomysł na Polskę, na Polaków. PiS także tak uważa. Prezes żoliborski zamotał się we własne sidła. Upadek PiS jest bliski, i przyniesie go pisowski sojusznik wojenny. Polacy nie zaakceptują ponownej okupacji gospodarczej, następnego palestyńskiego rozwiązania na ziemiach Polski. Problem jest w tym, przejętą i "upadłą" Polskę PiS chce przekazać w ręce lewaków, aby ci dokończyli dzieła PiS, aby przy następnych wyborach odwołać się do prawicowego chrześcijańskiego elektoratu jako wybawcy polskiego Narodu. Tym razem, ta wredna sztuczka wyborcza może się nie udać.
Monika2019.11.26 13:38
Janeczku, czy ty naprawdę taki głupi jesteś, czy tylko nieszczęśliwy biedaczku???
katolik2019.11.26 11:21
Są ludzie z dna mor=społ-polit popslsldwiosnanowoczesna,którzy promują odwrócenie normalności i takiej instytucji jak rodziną,bardzie im pasujeeby mieć zrąbana psychę, !!! Jak już nie wiedza co jeszcze zrobić i jak zaakcentować swoją innośc ,bo chyba czują się mali w społeczeństwie,to niech po ulicy chodza do góry nogami.
JONASIK2019.11.26 11:11
Jest gradacja przyczyn. Przyczyna nadrzędna to stereotypowy wizerunek małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, wzmacniany przekazem religijnym. W takich rodzinach częsty jest alkoholizm, narkotyki, seksualizacja wizerunku kobiety oraz bezrobocie. Przyczynami niższego rzędu jest np. przesolona zupa, ciepłe piwo, albo nowe buty żony. Każdy wie, że teoretycznie można napisać, że przyczyną przemocy jest przesolona zupa, ale wiemy też, że praprzyczyną jest katolicki model rodziny.
Krzysztof 2019.11.26 11:39
U vaginosceptycznych nie ma alkoholu, narkotyków, perwersji, kochają innych choć inaczej ale wielu, no poprostu wzór dla ciemnych rodzin katolickich.Lubią ciepłe piwo, nie lubią nowych butów, nie seksualizuja kobiet tylko mężczyzn.Co za stek bzdur i braku logiki i braku wiedzy o społeczeństwie.
Renata Zych2019.11.27 6:40
Po pierwsze - Tak się składa, że przeprowadzone w Szwecji badania pokazują całkiem inny obraz rodziny. Największa przemoc jest w związkach homoseksualnych (oni to też uważają za rodzinę) i żeby było ciekawiej to wśród lesbijek, a nie gejów. Po drugie - Polska to kraj ze wskaźnikiem przmocy w rodzinie jednym z najniższych w Europie (badania komisji europejskiej). proszę więc nie rozpowszechniać kłamstw.
Ryszard Olejniczak2019.11.26 10:47
"Nie ma dymu bez ognia."
anita2019.11.26 13:35
wynalazca moze nobel ci sie za to nalezy
Ryszard Olejniczak2019.11.26 15:12
Wystarczą głupawe komentarze.
Ślązak2019.11.26 10:42
Ty , profesorku , wywol pogardliwe ta dolno warga jeszcze bardzi . Poczuj ta pogarda do samego siebie bo na nic wiyncy nie zasługujesz . I niczego nie umisz , niczego wjyncyj żeś sie w życiu nie nauczoł . A najlepi to nauczej swoich a nie nas na naszej ziymi .
Beno2019.11.26 10:56
Tyś nie ślonzok. tyś pospolity, chamski gorol i zamknij jape.
Ślązak2019.11.26 12:10
A sądzisz tak według siebie ? Pełno ci u nas takich niby goroli , ale nie są to gorole . To gorsze od goroli . To do nich należysz ? Ty , Byno a powiydz mi co to znaczy laclik , bo mój dyntysta Turek co sie od somsiada uczy naszego nie wiedzioł a somsiod co do niego zaroz dzwonioł tyż niy . A moi życzynie topka jak już mom laclik to chca i topek to już wcale . A somsiod dyntysty boł zły i kozoł sie dyntyście mie spytać jak jest po naszymu motyl . Mynterlok a po somsiadowymu szmaterlok . A według ciebie ? Motylem jestem ? Siądę i se tu i se tam ? A w gruncie rzeczy robalem ?
Ślązak2019.11.26 12:27
I jeszcze jedno . Jakbyś boł Hanysym to byś boł BYNO a nie " Beno "
Ślązak2019.11.26 12:40
Ty , Beno przez e zamiast y . A znosz bojka o motylach ? " Mo-tyle ( milimeter ) a chce sie żynić ."
Onegdaj2019.11.26 19:04
Beno ma rację ! Prawdziwi Śązacy nie rozumują w ten sposób. Ty jesteś po prostu gorol z Sosnowca. Przykro mi, ale taka jest prawda.
piotr2019.11.26 11:33
Pjeronie jeżeś klupniynty.
Ślązak2019.11.26 12:15
Do kogo to ? Do mie czy do Byno ? Jak do mie , to Ci napisza . Są Hanysy i hanysy . Jak w każdym narodzie . Wybier se do jakigo chcesz należeć .
Beno2019.11.26 13:12
Łon je prowdziwy Hanys,a tyś gorol.
Hanys2019.11.26 13:28
Te "Ślązak" z Aldrajcha, widza żeś sie wysilił, jak trowa na wiosna, godki to cie chyba tyn toj Turek ze Soznowca uczył, bo tak szwardrosz jak byś sie wiyrchow nażar. Mi się zdo że ciebie nawet laclik piany z pyska niy zahaltuje. Radza ci sie sztachlokow nałykaś, bryjom popić i pieronym tyn topek z gowy, rzicym nasiaduj, bo grzmoty bydom pieronowe a śliniokiem to se rzić podetresz, pierdoło.
Mirek T2019.11.26 15:05
Jak cie pizna w kelce to sie źymi nazres !
katolik2019.11.26 10:37
PIS ma samodzielnośc i musi to wykorzystać , musza mieć tego świadomośc .Prezes Kaczyński i Premier musi mieć tego świadomośc. Nie po to Polacy ,ich wyborcy się postarali,zeby oni teraz grali w polityczne karty !!!!!
Gnostyk2019.11.26 12:35
Kaczynski swego czasu zostal nawet "Herodem Roku" Jemu wcale nie zalezy na tych postulatach. Mozna miec w sumie rozne poglady. To jest jeszcze nic dziwnego (nagannego). Problem jest w tym, ze wyborcy pisu wierza propagandzie partyjnej, ze jest to partia katolicka.
katolik2019.11.26 12:42
znaczenie ma to,że wnosza normalnośc w szerokim znaczeniu, a nie jak dno chcą zniszczyć Polskę i Polaków
Gnostyk2019.11.26 14:36
Sabotowanie sprzeciwu wobec aborcji to jest dla ciebie normalnosc?