Ks. prof. Andrzej Kobyliński: Katolicyzm w USA podzielił się na dwie frakcje  - zdjęcie
24.06.21, 16:31Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Ks. prof. Andrzej Kobyliński: Katolicyzm w USA podzielił się na dwie frakcje

15

Boris Johnson jest pierwszym katolikiem pełniącym urząd premiera Wielkiej Brytanii. Katolikiem, drugim w historii na tym stanowisku, jest też prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. O wierze tych dwóch przywódców na antenie Polskiego radia Tomasz Terlikowski rozmawiał z ks. prof. Andrzejem Kobylińskim.

Boris Johnson został ochrzczony jako katolik. Obejmując urząd premiera Wielkiego Brytanii został pierwszym katolikiem na tym stanowisku. Jego katolicyzm ogranicza się jednak wyłącznie do przyjętego chrztu. Sam nie czuje się związany z żadnym wyznaniem. Wpisuje się tym samym w większość brytyjskiego społeczeństwa.

- „To społeczeństwo postchrześcijańskie, agnostycy lub ludzie obojętni religijnie. Ci, którzy przynależą do różnych religii, stanowią około 38 proc.”

- wyjaśnia ks. prof. Andrzej Kobyliński.

Zupełnie inaczej jest w przypadku Joe Bidena, drugiego katolika pełniącego urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Biden manifestuje przywiązanie do katolicyzmu, uczestniczy w publicznych nabożeństwach. Jednocześnie jednak popiera aborcję i związki jednopłciowe.

Wiara dwóch przywódców i religijność w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii była tematem audycji „Terlikowski na froncie” na antenie Polskiego Radia, która dostępna jest TUTAJ.

kak/polskieradio.pl

Komentarze (15):

Polak2021.06.25 6:38
Andrzejku, zajmij się może czymś na czym się znasz, nie wiem, np. dłubaniem w nosie, bo to cię może nie przerośnie a i nie będziesz się tak ośmieszał. W USA masz ponad 200 różnych większych frakcji chrześcijańskich, drobiazgu nikt nawet nie liczy.
Po11... & AAAgöwno z Nilu Hatred Co.2021.06.25 3:22
Gówna żydowskie kręcą się po mediach, monitorują, blogi, szerzą skürwysyństwo antypolskie, antykatolickie na zamówienie innych gówien żydowskich jak ADL - Anti Defamation League oraz Wiesenthal Fuckyou Christians Foundation za $$ samego Spielberga, Laudera i innych parchów uratowanych przez frajerów, głównie z Polski..
Po11...2021.06.24 21:06
czyli żyd "prof. dr" Hertrich-Woleński to bardzo stary ch uj, który już od kilku DEKAD nie wie po co ch uja w ogóle ma! Jego codzienny lament-pyerdolenie na mój, tj. Prezesa temat, tj. Prezesa z każdym dniem staje się coraz bardziej desperacki. Bo wie ten stary gudłaj "prof. dr" Hertrich-Woleński, że JA Prezes go przeżyje POLITYCZNIE i fizycznie. Nie tylko jego ch uj strzela z mojego, tj. Prezesa i arcybiskupa Jędraszewskiego powodu, ale całą i Lożę Polin. "Prof" Jan Hartman jest bliski zawału.
Po 11 ...2021.06.24 21:22
To dziwne, to może nawet jakiś cud maryjny jest, że mój stary skurczony, bezczelnie obwisły, mięciutki jak galaretka ch uj ek, tak sprawnie ruuucha katozjebków prosto w ich małe mózgi, tak że aż im głowki eksplodują takimi wpisami jak twój. To zaiste cud :) Brawo ch uj ku. Tak trzymaj :)
Jan Hertrich-Woleński, geremkowski profesor2021.06.25 3:20
Żydzie OBOJETNY, kim ty jesteś z nazwiska nie jest dla mnie tajemnicą, tajemnicą jest twoja wściekła nienawiść do katolicyzmu (czyt. Polaków). Jesteś starrym ch ujem, bo masz ponad 80 lat i zamiast pogodzić się ze światem, jesteś skürwysynem. Takich jak ty jest kilku, że wymienię: Hartman, Urban, Gross, Grabowski. . . . . Jak to się stało Jasiu, że 1968 r. nie wyjechałeś za granicę robić karierę, jak NKWD-sta Bauman? Bo robiłeś karierę w PRL-u, byłeś ich, tj. czerwona k urwa. Mogę sobie tylko wyobrazić twoje "rozmowy" z towarzyszami z "loży" jak gojów w pobliżu nie ma. Pewnie dlatego to wszystko, Jasiu, że nie ma czerwonego Polinu.
Jan Hertrich-Woleński, geremkowski profesor2021.06.25 3:21
Masz ponad 80 lat (pewnie więcej, bo ciebie jak gówno z rzeki wyłowiono) byłeś "celebrytą naukowym" w PRL-u mając karierę zapewniona legitymacją PZPR-u, teraz kiedy cuchniesz trumną zupełnie straciłeś poczucie własnej godności produkując się tu. Pozostaje ci tylko osobiście przedstawić się. Ale się pękasz m.in. o kolegów redakcyjnych z "polityki". Adaś Szostkiewicz obciągnie każdego druta za free trip do duchowej ojczyzny, Wysraela, a w doope weźmie za wyjazd do USA, Jasiu Hartman, podobnie jak ty wyjątkowa koorva żydowska.
Po 11 ...2021.06.24 20:48
Katolicyzm w USA podzielił się na dwie frakcje. Jedna wierzy w zamach smoleński i liże pupcię Ojcu R. Natomiast druga czyta Tygodnik Powszechny i raportuje do Franciszka. Ene due rabe, zjadł Mateusz kaczkę, Kaczka Mateusza, w brzuchu mu się rusza. Ene due rabe, Połknął Chińczyk kaczkę, A kaczka Chińczyka, Co z tego wynika? Raz, dwa, trzy W której grupie jesteś TY???!
moja uwaga2021.06.24 19:30
Prezydent Biden jest gorącym zwolennikiem aborcji, eutanazji, ruchu Lesbijki, Geje, Biseksualisci, Transwestyci, Dziwolągi plus ( LGBTQ plus)- ktory wchodzi ze swoja ideologią do szkół, by promowac u małych dzieci seks, głownie homoseksualny (jest to wręcz promowanie PEDOFILII),by promować aborcje, małzenstwa homoseksualne i adopcje przez nich dzieci. Ktoś , kto nazywa prezydenta Bidena katolikiem nie powinien sam nazywac sie katolikiem. Katolika ma obowiązywac DEKALOG - (nie zabijaj) i nauka Jezusa Chrystusa oraz jego uczniow - ktora mówi o tym, że homoseksualizm i gorszenie maluczkich jest grzechem. Wielu polskich dziennikarzy, pseudo duchownych, prefesorow uniwersyteckich promuje dzis DEKADENTYZM z hasłem Robta co chceta (np.libertynizm ) Dekadentyzm był wielokrotnie promowany w dziejach ludzkosci, (np przez sofistow walczących z Sokratesem, czy dekadentów z przełomu XIX i XX wieku) - i co ciekawe -nie obronił sie NIGDY. Dziś tez - mimo ostrej promocji przez możnych tego swiata, elity uniwersyteckie czy rządzących - nie obroni sie. Człowiek nigdy nie bedzie bowiem Bogiem, Stwórcą - choc tak bardzo tego pragną dziś panowie Soros, Gates, Biden , czy tez panowie Sikorski, Trzaskowski , albo p. Holownia od Sądu świn -oraz ich uczniowie) uważajacy sie za mistrzow, ekspertów od wszystkiego. Pana Terlikowskiego czy pana Kobylinskiego (dla mnie to nie kapłan lecz demagog) myśle, że rownież należy do nich zaliczyć.
mistrz2021.06.24 17:38
Stany Zjednoczone nie są strukturą patriarchalną. Religia przywódcy nie staje się od razu obowiązkową religią narodu
odp2021.06.24 17:52
Własnie mam taką nadzieje, ze religia - LGBTQ+ lesbijki, geje, biseksulisci, dziwolągi plus łączcie sie , którą wyznaje Biden nie stanie sie obowiązkowa religią w uSA, chociaz juz szkoły w USA i na całym swiecie uczą dzieci i przysposabiają je do masturbacji i seksu (czyli promuja pedofilie) juz od piatego roku życia. A pan Terlikowski i Kobylinski udają, że nic o tym nie wiedza.
mistrz2021.06.24 18:38
bo może nie wiedzą. Wyznawcy i pracownicy Kościoła Katolickiego (w Polsce napewno ale nie wiewm jak gdzie indziej) często powołują się na "dane" i "statystki" ale nie podają ich źródła. Takie dane są nieweryfikowalne więc należy je ignorować
odp2021.06.24 18:56
Bo ty chyba uważasz sie już za Boga jak Soros czy Gates, albo nawet wiekszego mistrza niz Bóg (sam sie zresztą tak 'skromnie" nazywasz i dokładnie wiesz jak jest w Polsce z KK a może i z życiem każdego czlowieka...
Anonim2021.06.24 19:02
Wielokrotnie słyszałem od Wyznawców że 99% procent aktów pedofilskich to akty homoseksualne. Pytanie o źródło tej statystyki zamknęło dyskusje. Raptem dwa dni temu tutaj usłyszałem, że 90 % pedofili nie wierzących w Boga unika kary. Pytanie o źródło tej statystyki zamknęło dyskusję
Szerzenie błedow coraz bardziej powszechne..2021.06.24 17:38
cyt. 'Biden manifestuje przywiązanie do katolicyzmu, uczestniczy w publicznych nabożeństwach. Jednocześnie jednak popiera aborcję i związki jednopłciowe' Czyli - Dokładnie tak jak heretyk homo o. James Martin, ktory mówi tez że Biblia kłamie w sprawach homoseksualizmu. Katolicyzm wyraznie sprzeciwia sie homoseksualizmowi i aborcji. Dlaczego wiec p. Terlikowski i p. Kobylinski - od wielu miesiecy promują p. Bidena i nazywaja go katolikiem chociaz jest obłudnikiem? Czy Polskie Radio tego nie widzi? Czy udaje , ze nie widzi?
Anonim2021.06.24 16:45
Frakcja pedofilna i homoseksualna. Ciężko je odróżnić.😁😁😁