Kremlowska swołocz w Donbasie wypędziła misję OBWE - zdjęcie
06.12.15, 17:10

Kremlowska swołocz w Donbasie wypędziła misję OBWE

2

OBWE raportuje o niewycofanych przez separatystów haubicach. Ponadto prorosyjscy bojówkarze grożąc bronią przeszkodzili obserwatorom w wykonywaniu swoich obowiązków.

Przedstawiciele specjalnej misji monitoringowej OBWE przejeżdżając w okolicach kontrolowanej przez separatystów miejscowości Jurjewka w obwodzie ługańskim zauważyli 12 haubic kalibru 122 mm. Sprzęt wojskowy znajdował się na terytorium, z którego, zgodnie z ustaleniami z Mińska, powinien był zostać wyprowadzony już kilka tygodni temu.

Jak czytamy w sprawozdaniu OBWE, kiedy obserwatorzy próbowali podjechać bliżej do haubic zostali zatrzymani przez uzbrojonych separatystów. Bojówkarze grożąc bronią i strzelając w powietrze zmusili OBWE do ucieczki. Do incydentu miało dojść w sobotę.

Tymczasem ukraińscy wojskowi codziennie informują o ostrzałach ich pozycji dokonywanych przez prorosyjskich separatystów.

Zdaniem ukraińskiego sztabu generalnego ataki mają na celu sprowokowanie otwarcia ognia przez siły rządowe. Ukraińska armia twierdzi, że utrzymuje jednostronnie reżim wstrzymania ognia.

kad/Polskie Radio

Komentarze (2):

anonim2015.12.6 17:38
Platformerska swołocz też szykuje kolejny zamach, 10 kwietnia już wykończyli legalnie wybranego Prezydenta, metoda Platformerskiej swołoczy podoba sie dla Rosji.
anonim2015.12.7 12:05
pa-ula: Nie, to język "Największego portalu konserwatywno-katolickiego w Polsce" Im wolno obrażać ...