Kosiniak-Kamysz o ,,Piątce dla zwierząt’’: Nie jest rolą chrześcijan naprawianie Koranu  - zdjęcie
28.09.20, 10:18Fot. screenshot - YouTube (Onet Rano)

Kosiniak-Kamysz o ,,Piątce dla zwierząt’’: Nie jest rolą chrześcijan naprawianie Koranu

5

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz komentował dziś na antenie TVN24 nowelizację ustawy o ochronie zwierząt autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Odnosząc się do kwestii ograniczenia uboju rytualnego polityk przekonywał, że są to kwestie związane z religią Żydów i Muzułmanów i nie jest rolą chrześcijan tych kwestii zmieniać.

- „Pierwsze to jest ubój rytualny, ubój ze względów religijnych, nie powinien być w żaden sposób ograniczony” – podkreślił w TVN24 lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

- „One wynikają z etyki, moralności, religii żydów i muzułmanów, więc nie moją rolą, też jako chrześcijanina, jest wchodzenie, żeby naprawiać Torę czy Koran” – dodał.

Zaznaczył, że on osobiście „nie ma problemu” z ubojem rytualnym i w jego ocenie problemu takiego nie ma większość Polaków.

Ograniczenie uboju rytualnego jest częścią „Piątki dla zwierząt” Prawa i Sprawiedliwości. Projekt nowelizacji został już przyjęty przez Sejm i trwają nad nim prace w Senacie. Wykreślenia zapisów ograniczających ubój rytualny domagają się m.in. senatorowie PiS.

kak/Twitter, TVN24

Komentarze (5):

Artur2020.09.28 20:30
Kosiniak wypowiada to co leży na sercu masonerii. Brak możliwości uboju rytualnego powstrzyma islamistów od przyjazdu do Polski. To dlatego wielu przedsiębiorców współpracuje z masonami bo jeśli w Polsce będzie mięso halal to niemieccy przedsiębiorcy mają nadzieję że będą też mieli tanich pracowników.
MaxFiend2020.09.28 11:49
Niby dlaczego mamy rytualnie zabijać zwierzęta dla innych? Niech sami je mordują w imię swoich religii a nie wyręczają się innymi.
Alojzy Cedzidło2020.09.28 21:01
Boleśnie logiczna ta Pana uwaga , panie " Max Fiend " . Ja nie wiem jak się pośmiertny raj czy niebo nazywa po żydowsku czy w islamie , ale dlaczego my Polacy , w większości chrześcijanie , mamy walczyć o ich wiekuistą szczęśliwość . Do tej "walki " nie chcą się włączyć inne państwa . A my musimy . Są durnoty w tym projekcie ustawy ,ale ten ubój i modne bez przerwy futra z norek w Rosji , nie powinny budzić gniewu np. pana Gowina .
tulipan2020.09.28 11:40
Buraku z PSLu. Chrzescijanin ma mordowac dla muzulmanow zwierzeta a ty draniu to popierasz?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 + Natalja Siwiec2020.09.28 10:44
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz unika w Pol-sce piekła! A ja tak się staram… I wszystko to na nic!