Kościołowi zagraża ideologia neopogańska! - zdjęcie
06.11.14, 21:13Kościołowi zagraża ideologia neopogańska! (fot.

Kościołowi zagraża ideologia neopogańska!

9

Bp Athanasius Schneider to niemiecki duchowny, który swoją posługę sprawuje w Kazachstanie. Jest znanym obrońcą wiary katolickiej, w jasny i niedwuznaczny sposób oceniając współczesne czasy i zagrożenia, jakie czyhają na Kościół święty. Wywiad z tym wybitnym kapłanem przeprowadziła Izabella Parowicz dla dwumiesięcznika „Polonia Christiana”.

W rozmowie bp Schneider bardzo ostro ocenił niektóre aspekty zakończonego już Synodu Biskupów. Uznał, że tekst Relatio post disceptationem został przygotowany wcześniej, dlatego w ogóle nie odnosił się do rzeczywistej dyskusji Ojców. Więcej jednak!

Dokument ten, jak ocenia biskup, we „fragmentach dotyczących homoseksualizmu, seksualności i dostępu do sakramentów dla rozwodników w nowych związkach tekst ukazuje skrajną ideologię neopogańską”. Hierarcha dodaje, że nigdy w całej historii Kościoła nie zdarzyło się, by taki tekst, przeczący katolickiej ortodoksji, „został opublikowany jako dokument oficjalnego spotkania biskupów katolickich pod przewodnictwem papieża, choćby nawet miał charakter przygotowawczy”.

Biskup dodał, że tekst Relatio w wymienionych przezeń tematach ukazuje „zepsutą i pogańską mainstreamową moralność naszych czasów, narzucaną globalnie środkami nacisku politycznego, a także przez niemal wszechmocne oficjalne mass media, wierne zasadom światowego stronnictwa ideologii gender”.

Biskup mówi krótko: dokument ten będzie dla przyszłych pokoleń „czarną plamą na honorze Stolicy Apostolskiej”.

Bp Schneider dodaje, że – na szczęście – ostatecznie Przesłanie Ojców Synodalnym jest „dokumentem prawdziwie katolickim, nakreślającym Boską prawdę na temat rodziny, bez przemilczania głębszej przyczyny problemów, czyli: grzechu”.

Biskup tłumaczy, że sama próba „poddania Bożej prawdy i Bożego słowa dyskusji jest niegodna tych, którzy jako reprezentanci Magisterium muszą gorliwie przekazywać Boski depozyt. Przyznając rozwodnikom w nowych związkach Komunię Świętą, biskupi ci ustanawiają swoją własną, nową tradycję, w ten sposób przestępując przykazanie Boże, jak to powiedział Chrystus, besztając faryzeuszy i uczonych w Piśmie (Mt 15, 3).”.

„Sytuację pogarsza jeszcze usiłowanie legitymizowania niewierności słowu Chrystusa ze strony owych biskupów poprzez uciekanie się do argumentów typu: potrzeba duszpasterska, miłosierdzie, otwarcie na Ducha Świętego” – dodaje.

Kapłan powiedział ponadto, że „Polskiemu katolicyzmowi wielki zaszczyt przynosi fakt, iż przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Gądecki, tak wyraźnie i odważnie bronił Chrystusowej prawdy o małżeństwie i ludzkiej seksualności, przedstawiając się tym samym jako prawdziwy syn duchowy świętego Jana Pawła II”.

Przypomnijmy, że abp Gądecki ostro ocenił tekst „Relatio post disceptationem” uznając, że odchodzi on wprost od nauczania papieży.

Cały, długi wywiad można przeczytać klikając TUTAJ

bjad

Komentarze (9):

anonim2014.11.6 21:20
Jak to się dzieje, że fronda wynajduje sobie pojedyncze głosy ( wśród dziesiątek czy setek innych) które pasują do jej filozofii i sposobu patrzenia na Boga i religię? Pomija natomiast wspomniane inne ( których zazwyczaj większość ) które jej nie pasują... Czy to nie jest manipulacja taka sama jak w innych wg Frondy mediach???
anonim2014.11.6 21:21
Idea pansłowaiańska w atreustycznych łabach zagościła więc i pogańskie obrzędy są wprowadzane
anonim2014.11.6 21:27
Co ciekawe pewnie nigdy nie dowiedziałbym się o jakichś incydentalnych przypadkach/sprawach, o których tylko pisze Fronda i nikt inny. Np. dzień bez geja, dzień stracony... Nie przypominam sobie natomiast, by ktoś wziął w obronę ofiary bp.Wesołowskiego czy ks.Gila. Czy chrześcijaństwo nie ma polegać na tym że podajemy rękę słabszym, pomagamy poszkodowanym, szukamy zagubionych by wszystkim pomóc... Czy ma być tak że stajemy po stronie SWOICH?, bo to raczej znamiona sekty, a nie Kościoła Chrystusowego...
anonim2014.11.6 23:42
Zdrowy głos w KK bardzo mile słyszany. Oby więcej takich Biskupów.
anonim2014.11.7 0:24
Brońcie wilków wKK a skończycie w piekle.
anonim2014.11.7 8:04
Świetne podsumowanie synodu, po prostu kawa na ławę. Trzeba nam teraz takich osób odważnych i bezkompromisowych, którzy umieliby się przeciwstawić liberałom z Watykanu.
anonim2014.11.7 13:27
Zapisałem się na kurs alfa, na którym zamierzam w swojej grupie udostępnić dowód na istnienie siły wyższej czyli Boga. Jest to przypadkowe zestawienie młodych osób w zdecydowanej większości kobiet. Wewnętrznie nie jestem przekonany o swojej decyzji a jednocześnie nie wiem czy zapewnienie zachowania tajemnicy będzie skuteczne.
anonim2014.11.7 18:16
@SaraL A kto by chciał do twego poziomu sie zniżać. że się tak kopytami zastawiasz
anonim2014.11.9 23:35
"Kościół potrzebuje nieustraszonych i szczerych świadków całej prawdy na temat przykazań oraz woli Boga" Myślałem, że kto jak kto ale akurat kościół rzymski ma wielu nieustraszonych i szczerych świadków ? Ci wszyscy księża, braciszkowie, mnisi to nie są ci o których chodzi biskupowi ? Potrzebuje "legionów" ? Ciekawe. Kościołowi nie grozi neopogaństwo, a islam. Jestem przekonany, że ze względu na "potrzebę" wiary u prostych ludzi, których na świecie jest większość, stan bezwyznaniowości społeczeństw nie ma szans. Ponieważ rzymski katolicyzm "ewoluował" na przestrzeni dziejów i jest teraz bardziej cywilizowany niż młodszy o 500 lat islam to ja zdecydowanie, jako ateista, "popieram" w tej konfrontacji kościół rzymski.