Kornel Morawiecki: Wojownicy z Afryki i Azji walczą o coś i wierzą w to, co walczą. Europa ani nie walczy, ani w nic nie wierzy - zdjęcie
16.11.15, 10:32(fot. youtube.com)

Kornel Morawiecki: Wojownicy z Afryki i Azji walczą o coś i wierzą w to, co walczą. Europa ani nie walczy, ani w nic nie wierzy

9

- Wojownicy z Afryki i Azji walczą o coś i wierzą w to, co walczą. Europa ani nie walczy, ani w nic nie wierzy. - mówił na antenie „Polskiego Radia” Kornel Morawiecki, poseł klubu parlamentarnego Kukiz'15.

- Nie da się tworzyć cywilizacji bez chęci jej obrony - mówił marszałek senior.

Według Morawieckiego, islam stanowi realne zagrożenie dla cywilizacji europejskiej.

Jak powiedział gość radiowej Jedynki, aby stawić mu czoła, musimy wrócić do europejskich korzeni chrześcijaństwa.

- Jesteśmy wszyscy Europejczykami, spadkobiercami wielkiego dziedzictwa chrześcijańskiego. Stąd mamy wolność, godność, miłość między nami, czyli solidarność, a oni są w dużym stopniu tego pozbawieni - podkreślił marszałek senior.

Dodał, że odpowiedzią na zamachy w Paryżu musi być również siła.

- Trzeba podjąć poważną walkę. Nie możemy pozwolić na to, aby nas zabijano - zaznaczył Kornel Morawiecki.

Kz/polskieradio.pl

Komentarze (9):

anonim2015.11.16 10:39
Drzewo z wyciętymi lub uschniętymi korzeniami usycha. Papież Jan Paweł II przestrzegał przed tym Polaków i Europę.
anonim2015.11.16 11:04
@Norek9. Nawet byś nie słyszał o tych greckich i rzymskich korzeniach, gdyby nie zostały one zachowane w chrześcijaństwie. One już zamierały, a ożywiła je Prawda Ewangelii Jezusa Chrystusa i woda Chrztu Świętego. Jakże korzenie mają nie wyschnąć, kiedy im wody ożywczej zabraknie ?
anonim2015.11.16 11:40
@Norek9.Ewangelia mówiła i mówi przede wszystkim o Chrystusie Synu Bożym, o Jego nauczaniu i o tym, że cierpiał, umarł i zmartwychwstał po to, by zbawić człowieka. Pewnie jeśli zechcesz, to będziesz Go pomijał. Pomiń w takim razie jeszcze wielkie dzieła kultury i sztuki wyrosłe z chrześcijańskiego Ducha. Co zostanie ? - człowiek, którego nic i nikt nie jest w stanie wskrzesić - taka też będzie jego cywilizacja. Oczywiście Ty nie przyjmiesz tego do wiadomości, ponieważ przeganiasz od siebie Ducha Świętego ożywiającego ludzi, Europę i świat.
anonim2015.11.16 11:43
Korzenie rzymskiej cywilizacji to tysiące ukrzyżowanych niewolników po powstaniu Spartakusa w roku 71 przed Chrystusem...Zdaje się, że to właśnie ci wspaniali twórcy cywilizacji są "wynalazcami" tej okrutnej śmierci.
anonim2015.11.16 12:24
@Norek9. Uważasz, że ofiary z ludzi ożywiały prekolumbijską Amerykę ? ( jednorazowo było ich niekiedy nawet tysiące).
anonim2015.11.16 13:36
@Norek9. Dlaczego sobie tylko przypisujesz prawo do postępu, a chrześcijaństwu go odmawiasz ? Współczesne egzorcyzmy nie polegają na paleniu ludzi, tylko na uwalniającej modlitwie. Medycyna również miała swoje błędy (np. tzw."lobotomia"), z których się wycofała.
anonim2015.11.16 13:52
Nie mieszajmy chrześcijaństwa panie Kornel do rozsądnego działania i myślenia. Opowiada pan bzdety bo im bardziej stajemy się chrześcijańscy tym mniej realnie podchodzimy do wielu spraw, które są oczywiste i nie trzeba tu żadnej wiary.
anonim2015.11.16 13:57
@Norek9. Widzę, że masz trudności z rozumieniem przekazów biblijnych, ponieważ nie uwzględniasz ich kontekstu historycznego. Biblia jest Słowem Bożym, zarazem jednak odzwierciedla mentalność ludzi żyjących w pewnym kręgu kulturowym. Ona się zmienia - pewne prawdy zawarte w Biblii są jednak trwałe.
anonim2015.11.16 16:43
Norek popierniczony szambonurek dostał chyba jakiegoś jobla. Idź baranie na GWnianą i tam "ewangelizuj" sprzedawczyku.