Kornel Morawiecki szczerze o pracy syna. 'Mateusz, ty mniej się wysilaj' - zdjęcie
25.05.18, 14:14Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Kornel Morawiecki szczerze o pracy syna. 'Mateusz, ty mniej się wysilaj'

Marszałek senior Kornel Morawiecki na antenie Polskiego Radia mówił o relacjach z synem, premierem. Legendarny założyciel Solidarności Walczącej wyznał, że Mateusz Morawiecki, odkąd jest szefem polskiego rządu, ma mało czasu na czytanie książek, rozmowy z ojcem oraz odpoczynek i sen. 

"Mówię mu: Mateusz, ty mniej się wysilaj – w tym znaczeniu, że jest nam potrzebny. Nawet jak się czasem pomylisz, będziesz bardziej normalny, jak my wszyscy"-zdradził marszałek senior w rozmowie z Polskim Radiem. 

Lider Wolnych i Solidarnych podkreślił, że jego syn jest bardzo pochłonięty swoją ważną funkcją i nie znajduje zbyt wiele czasu na rozmowy z ojcem. Kornel Morawiecki przyznał jednocześnie, że bardziej martwi go inna rzecz: premierowi brakuje również czasu na odpoczynek, czytanie książek czy sen. 

"Pytam się go, ile śpi. On mówi, że cztery godziny. Odpowiedziałem mu, że trochę za krótko. Ja wiem, że on jest młodszy, silniejszy, ale powinien spać więcej"-ocenił legendarny działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL. Zdaniem Kornela Morawieckiego, sytuacja gospodarcza w kraju jest dobra, jednak martwi go sytuacja niepełnosprawnych. Polityk uważa, że w tym momencie państwa polskiego nie stać, aby spełnić żądania finansowe protestujących. 

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl