Komorowszczyzna się miota, a Duda punktuje. W II rundzie będzie nokaut! - zdjęcie
08.04.15, 06:57

Komorowszczyzna się miota, a Duda punktuje. W II rundzie będzie nokaut!

12

Sztab główny Komorowskiego i liczne w mediach sztaby pomocnicze wciąż nie mogą trafić Dudy

1. Sławny bokser Jerzy Kulej powiedział kiedyś, że w boksie nie ma odpornych na ciosy, są tylko źle trafieni.
Sztab główny Bronisława Komorowskiego i liczne w mediach sztaby pomocnicze, trafiają źle. Co wyprowadzą cios, to chybiony. Ani Duda nie padł na deski, ani nawet się nie zachwiał.
Przypomina się piosenka Wysockiego o bokserze, który bił przeciwnika, bił, aż tak tym biciem zmęczył się, że sam na deski padł…

2. Próbowali trafić SKOK-ami – pudło! Że do Trybunału wniosek pisał… jakby pisanie wniosków do Trybunału było zbrodnią, zwłaszcza, że Trybunał wniosek uznał. Dobrze był widocznie napisany, bo Duda to dobry prawnik.
I tak się tymi SKOK-ami zamachnęli, że własnego zawodnika omal nie powalili na deski, bo się okazało, że to nie Duda, tylko ich zawodnik wagi ociężałej, ma ze złodziejami wspólne zdjęcie.

3. Próbowali trafić jakimś ułaskawieniem, ale nic to nie dało, pomachali trochę rękami w powietrzu i na tym się skończyło.
No to uderzyli w Mariusza Kamińskiego i funkcjonariuszy CBA, patrzcie, jacy to oni wszyscy straszni, z Dudą włącznie.
Niestety, sędzia za bardzo był rozgrzany i sprawę przepalił.
Jakby ogłosił ten rok w zawieszeniu, którego chciał prokurator (i dobrze wiedział, co robi, wytyczne znał!) mogliby tym skazaniem straszyć. A że sędzia walnął, jak z grubej Berty, trzy lata bezwzględnego więzienia, to zamiast pożądanego i oczekiwanego strachu przed PiS-em, w społeczeństwie wzbudziła się solidarność ze skazanymi. Kompletnie nietrafiony cios. Duda tylko się wzmocnił. Teraz to już trzeba go wybrać, żeby Kamińskiego ułaskawił.

4. No i wreszcie wytoczyli armatę z napisem – Smoleńsk.
Prokuratura wojskowa przez pięć lat strusie jaja sobie robiła ze śledztwa, badanie na trotyl wykonywała w dwa i pół roku po katastrofie – a teraz, przed wyborami, już wszystko wie, już jej eksperci, nie wiadomo tylko jacy, wszystko powiedzieli.
Ale znów „przegrzewka”, bo już nawet lemingi zaczynają dostrzegać, że nazbyt grubymi nićmi szyty jest ten przedwyborczy Smoleńsk.

5. A teraz jeszcze odszumiały się taśmy milczące…
…Odszumiały się taśmy milczące
I odnalazł się w kokpicie głos
Ale nawet lemingi błądzące
Nie uwierzą, więc znów chybiony cios…

6. Na dodatek w trzecim akcie kampanii niebezpiecznie wypaliła strzelba, która od pierwszego aktu już wisiała. Komorowski nadal poluje, a może i nie poluje, tylko orgazmu doznaje na widok zabijanych zwierząt. Śmierć zwierzęcia jest dla niego tlenem…
A Duda o rolnictwie o szkolnictwie, o euro, o służbie zdrowia. Duda uśmiechnięty, ściska tysiące rąk…

7. Do wyborów już tylko miesiąc.
Komorowszczyzna się miota, a Duda punktuje.
Mówię wam – w drugiej rundzie będzie nokaut!

Janusz Wojciechowski

Komentarze (12):

anonim2015.04.8 7:07
"Pan Duda nie ma pojęcia, co robić! P.Andrzej Duda (CEP, PiS) pojawił się w Białymstoku (gdzie, nawiasem pisząc, na wiecu zebrało się mniej uczestników, niż na moim – a przecież część działaczy dowieziono...) i wypowiedział się na temat tego, co ma zamiar robić, jako prezydent. https://www.youtube.com/watch?v=HXEu981uMrU (36”) Zdumieni zapewne słuchacze dowiedzieli się, że p.Duda kompletnie nie ma żadnego programu, że nie ma pojęcia, co robić. Cytuję Jego słowa: „Jeżeli zostanę wybrany na Urząd Prezydenta natychmiast powołam Narodową Radę Rozwoju jako ciało doradcze, które będzie zrzeszało ekspertów, którzy będą pracowali nad strategiami rozwoju kraju w ważnych dziedzinach – bo dzisiaj Polska rozwija się bez strategii; taka jest prawda. I dlatego tego rozwoju nie ma. I do tych strategii dopiero powinny być przygotowywane odpowiednie projekty aktów prawnych – po to, żebyśmy wiedzieli, w jakim kierunku zmierzamy, po to, aby działo się to w sposób zaplanowany (…)” Czyli: głosując na p.Andrzeja Dudę nie mielibyśmy pojęcia, w jakim „strategicznym kierunku” będzie się Polska rozwijać – a wiedzielibyśmy za to, że nie ma o tym pojęcia sam Kandydat!!! Wie On tylko jedno – że wszystko powinno być, jak w PRL, „zaplanowane”. P.Duda wypowiedział się też (1'51”) na mój temat stwierdzając uprzejmie, że mnie szanuje – natomiast (2'25”) o współpracy PiS z partią KORWiN: „Proszę spojrzeć na kwestie programowe obu partii: obawiam się, że nie ma takiej możliwości”. Absolutnie nie zależy mi na współpracy z PiSem – ale pytanie brzmi: „Skąd p.Duda wie, czy eksperci z Narodowej Rady Rozwoju nie wybraliby jako właściwej strategii – programu partii KORWiN??!!? Popieranego przecież przez kilku laureatów Nobla z ekonomii?” W każdym razie ja, w odróżnieniu od p.Dudy, dokładnie wiem, w jakim strategicznym kierunku powinna Polska podążać! Eksperci będą mi, i owszem, bardzo potrzebni – ale tylko do radzenia, jak Polskę na tę drogę wprowadzić, wychodząc od zastanej rzeczywistości i systemu prawnego. I to też bez przesady: śp.Aleksander Macedoński nie zasięgał porad żadnych speców od rozplątywania gordyjskich węzłów!! Na koniec: jest obiegową prawdą wśród specjalistów od polityki i organizacji, że jeśli chce się nic nie zrobić, to należy powołać jakąś, możliwie liczną, „Radę” albo „Komisję”. Umieszczając w niej możliwie wielu zacnych profesorów. Podpowiadam: p.prof.Piotr Gliński (specjalista od "Zielonych" i kumpel p.Dudy w Unii Wolności) byłby takiej "Rady" znakomitym przewodniczącym." https://pl-pl.facebook.com/janusz.korwin.mikke
anonim2015.04.8 7:24
Zapomnieliście podać źródła, ale styl i tak jest nie do podrobienia.
anonim2015.04.8 9:27
Nie obserwuję Dudy tylko oszołomów z jego otoczenie i dlatego mówię Dudzie - NIE.
anonim2015.04.8 10:47
W pierwszej rundzie głosuję na Brauna i KROLA POLSKI I INNYCH NARODÓW. W drugiej zaś na Dudę i na pochybel WSI owym służbom i i bula króla.
anonim2015.04.8 11:48
Oczywiście Królem Polski i innych narodów jest JEZUS CHRYSTUS!
anonim2015.04.8 13:29
Komoruski popłynie w siną dal, hoh hoh hooo!!
anonim2015.04.8 14:32
Obiektywnie rzecz biorąc to słaby, niewyraźny, niezbyt lotny kandydat nawet jak na PiS. Poziomem farmazonu bliski niedoszłemu premierowi z tableta. Chyba zawdzięcza ten start głównie pracą dla śp. Lecha.
anonim2015.04.8 14:52
Pacholki moskwy dają powyżej głos! Wygra Duda ale WSI owe służby i tak zfalszuja wybory!
anonim2015.04.8 17:23
@Jak.Szymon "W pierwszej rundzie głosuję na Brauna i KROLA POLSKI I INNYCH NARODÓW" "Oczywiście Królem Polski i innych narodów jest JEZUS CHRYSTUS! " Jak. Szymon, nie mozesz glosowac na 2ch kandydatow jednoczesnie, a poza tym Jezus Chrystus tym razem nie zdecydowal sie poddac ocenie elektoratu. Ty trollujesz czy tak na serio?
anonim2015.04.8 19:16
Aniasz, czy Annasz? Wysylasz do Kaifasza? Troling to uprawiasz ty nie odrozniajac transcendencji od marnosci przemijalnosci zycia na ziemi. Zawsze się głosuje za lub przeciw Chrystusowi - nawet jeśli są to tylko wybory na prezydenta.
anonim2015.04.8 20:40
@Jak.Szymon "Troling to uprawiasz ty nie odrozniajac transcendencji od marnosci przemijalnosci zycia na ziemi." Skoro to zycie na ziemi takie marne, to czemu Nadkosciol Fronda tak bardzo goraco zacheca do posiadania jak najliczniejszego potomstwa ? A poza tym jeslito zycie takie marne, to po grzyba przejmowac sie wynikami wyborow? Przeciez to takie przyziemne, co?
anonim2015.04.10 17:54
Duda powinie ustrzelić Komorowskiego w pierwszej turze jeśli chce wygrać