Kolejny krok w stronę gigantycznych środków! FO z poparciem sejmowych komisji - zdjęcie
04.05.21, 14:13Fot. Aleksander Zieliński/Kancelaria Sejmu via: Flickr CC 2.0

Kolejny krok w stronę gigantycznych środków! FO z poparciem sejmowych komisji

14

PAP poinformowała, że sejmowe komisje spraw zagranicznych i finansów publicznych poparły projekt ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych w budżecie UE.

Dziś posłowie zagłosuję ws. ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych. Ratyfikacja przez wszystkie 27 państw członkowskich UE jest warunkiem realizacji budżetu UE na najbliższe lata i Funduszu Odbudowy. Przed głosowaniem Sejmu za projektem ustawy musiały jeszcze zagłosować sejmowe komisje spraw zagranicznych i finansów publicznych.

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że ten warunek został już spełniony. Członkowie obu komisji wyrazili zgodę na przesłanie projektu do Sejmu.

- „Sejmowe komisje spraw zagranicznych i finansów publicznych za przyjęciem projektu ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych w budżecie UE”

- poinformowała PAP za pośrednictwem Twittera.

Według harmonogramu prac Sejmu, posłowie zagłosują nad projektem ustawy około 17:30. Jeśli projekt zostanie przyjęty, trafi do Senatu.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli, że po przyjęciu projektu ustawy przez Sejm, złożą do Senatu wniosek, w którym będą domagać się głosowania nad ustawą w czasie najbliższego posiedzenia.

Tymczasem Platforma Obywatelska domaga się przeniesienia głosowania na inny termin. PO złożyło propozycje dot. KPO. To ruch o tyle absurdalny, że czas na takie propozycje już minął, a projekt KPO trafił do Brukseli.

Z właściwego czasu przeznaczone na debatę ws. KPO skorzystała natomiast Lewica, która zapowiada poparcie dla ratyfikacji decyzji o zasobach własnych. Za zagłosuje też PiS, PSL i Polska 2050. Głosowanie przeciw zapowiada Solidarna Polska i Konfederacja.

kak/PAP

Komentarze (14):

W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 18:25
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
toWarzysz Piwo ???? w radiu Erewan2021.05.4 22:11
... obywatele .... to od dawna przyzekany .... wielki krok w kierunku ... gigantycznych kredytow ... , na ktore nas zydow nie stac ... ale dla was goje .... racje z Auschwitz sa pewne ... a i na 3 i 4 porcje szczypawek typu ..... cyklonB 2.0 ... starczy ... to oby nam sie ... szalom malejkum
Filip2021.05.4 18:33
Politycy z PiS-u chcą z Krajowego Planu Odbudowy samorządom rządzonym przez opozycję dać pożyczki, a spółkom skarbu panstwa i rządowi dać bezzwrotne dotacje tzw. granty. Dlatego politycy z Koalicji Obywatelskiej chcieli zmienić te niesprawiedliwe i nieuczciwe dystrybucje z tego Funduszu. Zbigniew Ziobro głosował przeciwko temu Funduszowi tylko dlatego, że istnieje powiązanie praworządności z przyznawanymi dotacjami. Jak wiadomo Zbigniew Ziobro łamie praworządność. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Tak więc łamanie praworządności przez rządzących jest faktem.
Wojtek Polak2021.05.4 15:37
przypominam że "FUNDUSZ ODBUOWY" to mylna nazwa właściwa nazwa to FUNDUSZ WSPULNEGO ZADŁUŻANIIA czyli kolejny olbrzymi krok za kasę pozbywania się suwerenności. czy pis i lewactwo za hajc są w stanie sprzedać własną matkę ?jaką trzeba być łachudrą aby za kasę pozbywać się kopalni gdzie Niemcy Anglia i Chiny budują elektrownie węglowe a my bierzemy niemiecki chłam fotowoltaiczny. niszczą rolnictwo a w zamian rolnikom obiecują parę groszy niszczą małe i średnie zakłady pracy a w zamian zadłużają nas na nie spotykaną dotąd skałę i ja na tą bandę oszołomów złodziej i nieudaczników głosowałem. już nigdy dość rządów bandy czworga ja już na nich nie zagłosuję a takich jak ja jest setki tysięcy. HAŃBAA WSZYSTKIM CO TO ZA KASĘ SPRZEDAJĄ WŁASNĄ OJCZYYANĘ!!!!
Ix Ypsilon2021.05.4 15:13
A co jeśli się okaże, że Ziobro ma rację mówiąc: „Ta dotacja wcale nie jest bezzwrotna. Będzie przez Polskę spłacana przez 30 lat w postaci czterokrotnie wyższej składki członkowskiej i w podatkach, które Unia Europejska będzie mogła nałożyć na polskich obywateli i nasze firmy, w wysokości, której nie znamy” – stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do kwestii ratyfikacji ustawy o unijnym Funduszu Odbudowy.
NEOS com pl2021.05.4 22:14
... hahaha ... a jak myslisz na co szabrownictwo 2.0 .... czeka ... https://www.youtube.com/watch?v=pWjonokVxVg
Filip2021.05.4 15:08
Krajowy Fundusz Odbudowy zostanie tak wypłacany, że samorządy w których rządzi opozycja dostaną pożyczki. Natomiast rząd i samorządy rządzone przez PiS dostaną bezzwrotne dotacje. Dlatego obawy polityków z Koalicji Obywatelskiej są zrozumiałe. Ponadto istnieją obawy przed zmarnowaniem części pieniędzy przez PiS. Politycy z PiS-u doprowadzili do wybudowania elektrowni w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a po wybudowaniu jest ona rozbierana. Politycy z PO i PSL w czasie swoich rządów nie chcieli jej zbudować. Tak więc opozycja chce zwiększyć kontrolę nad wydawanymi pieniędzmi z tego Funduszu.
matis892021.05.4 14:34
Przypominam, szatanistyczny PIS prócz aborcyjnych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
Skrzypek na dachu2021.05.4 14:30
Gospodarczy socjalizm panstwowy funduszy KPO i FO UE to niczym FOZZ i Art-B naszych czasow .
Spierdalaj brudasie Łukaszenki!2021.05.4 14:33
Polska to NIE jest twój kraj! .... Ty job twoju mać!
Nie martw się o Fundusz Odbudowy!2021.05.4 14:25
Zadłużenie euro-zone w setkach miliardów JUŻ istnieje po tym co Grecja wywinęła! Czy Polska jest euro-zone czy nie i tak płaci za to! ....... Polska potrzebuje miliardów na wielkie projekty, jakie są w planach i jakie już są realizowane. ..... Czy to będzie Fundusz Odbudowy, czy nie, Bank Centralny i tak wyda obligacje. ..... NIE W TYM PROBLEM! ....... Kto będzie miał tych obligacji najwięcej? ..... I TU JEST PROBLEM! ...... Indywidualni inwestorzy całego "funduszu" nie wykupią, wiec KTO? ...... Chiny i Rosja, aby w ten sposób wpływać na wartość €, tj. gospodarkę a tym samym politykę!
Bystry2021.05.4 14:21
Kolejny krok w stronę gigantycznycznego zadluzenia! - taki powinien byc tytul
Spierdalaj brudasie Łukaszenki!2021.05.4 14:26
Polska to NIE jest twój kraj! .... Ty job twoju mać!
Skrzypek na dachu2021.05.4 14:34
Bystry masz 100% racje . Polska nie nalezy nawet do eurostrefy dlatego nie powinna ratowac eurowalute .