Kolejni ludzie cudem ocaleni na morzu Śródziemnym - zdjęcie
20.09.15, 21:23

Kolejni ludzie cudem ocaleni na morzu Śródziemnym

3

Dramat ludzi uciekających z bliskiego Wschodu nasila się z każdym dniem. Wczoraj straż przybrzeżna uratowała ponad 4500 uchodźców, którzy przez Morze Śródziemne, łodziami i pontonami, płynęli do Włoch.

"Straż przeprowadziła dziś około dwudziestu operacji w Cieśninie Sycylijskiej" - pisze wprost.pl powołujące się na Reutersa.

"Sobota jest jednym z rekordowych dni pod względem skali przeprowadzonych akcji ratunkowych i liczby migrantów". Każdego dnia wielu ludzi ginie z powodu braku reakcji państw Unii Europejskiej. Sytuacja dowodzi jak bardzo jesteśmy bezradni, najpierw skompromitowaliśmy się i nadal kompromitujemy jako wspólnota brakiem reakcji względem sytuacji na Ukrainie a teraz brakiem pomysłów na to co dzieje się po „drugiej stronie”. Zaskakuje fakt, że mimo takiej techniki, mimo tak ogromnego potencjału jakim dysponujemy jesteśmy bezradni wobec cierpienia i potrzeby drugiego człowieka.

Boże dopomóż

TW

 www.addthis.com/dashboard 

Komentarze (3):

anonim2015.09.20 22:18
Reakcja zachodniej Europy i Nowego Świata powinna być taka, żeby dać tamtym ludziom szansę normalnego życia u siebie. Wybić do nogi zwierzęta z "państwa" islamskiego, które sami stworzyli i dręczonych wspomóc na miejscu.
anonim2015.09.21 2:23
Ciekawe dlaczego nie transportują ich do miejsca skąd przybyli?
anonim2015.09.21 10:01
a nie przyszło komuś do głowy, że oni na widok okrętów straży sami wywracają łódki i wyrzucają zbędny balast (kobiety i dzieci) żeby szybciej uzyskać pomoc?