30.10.19, 13:30Screenshot Youtube

Kolejne dwa protesty wyborcze PiS odrzucone przez Sąd Najwyższy

Jest decyzja Sądu Najwyższego w sprawie dwóch kolejnych protestów wyborczych pełnomocnika Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o wybory do Senatu i okręgi nr 12 (Grudziądz) oraz 92 (Gniezno). SN postanowił pozostawić protesty bez dalszego biegu.

Oznacza to, że nie dojdzie do ponownego przeliczenia kart do głosowania w tych okręgach. Jak poinformowano

Kolejne protesty zostaną rozpatrzone 5 i 6 listopada. Dotyczą protestów PSL i PiS”.

Do tej pory Sąd Najwyższy rozpatrzył 14 protestów i wszystkie pozostawiono bez dalszego biegu

Wiesław Kozielewicz w trakcie konferencji poinformował z kolei, że Państwowa Komisja Wyborcza rozpatrzyła 107 protestów i wszystkie spośród nich zaopiniowała negatywnie.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Jestem z Białegostoku2019.10.30 18:51
PO to są POtrzebni sędziowie którzy między innymi wsławili się tym , że wydawali wyroki na polskich patriotów w czasach rządów komunistycznych bandytów. PO to biegają do brukselki, lamentując że bezprawie. Sędziowie ci przywracają bandytom komunistycznym wysokie emerytury, bronią aparatczyków, przestępców, wzelkich dewiacji. Za nic mają polski naród. Trzeba wreszcie zrobić tę reformę, bo inaczej dalej będą służyć bandytom z ościennych państw i pomagać im niszczyć polską gospodarkę, moralność , historie i kulturę. Pomóż nam Maryjo, miej w opiece naród cały który żyje dla twej chwały, niech rozwija się wspaniały Maryjo.
Naczelny2019.10.31 2:24
Idź się leczyc chłopie.
Foster2019.10.30 18:04
Przecież to ustawka przed wyrokiem TSUE.
Piotr Nowak2019.10.30 14:17
Pierwsza kadencja była, można powiedzieć, kadencją wstępną. Kadencja druga musi być głęboką orką; orką w celu uporządkowania państwa. Druga część reformy sądownictwa nastąpi od 2020 roku: - w maju odejście niemki Gensdorf w tzw. stan spoczynku i wybór nowego prezesa i sędziów SN, - reorganizacja sądów okręgowych , rejonowych i apelacyjnych, w ich miejsce sądy regionalne i okręgowe (w miejsce rejonowych) - weryfikacja wszystkich sędziów, wymiana prezesów sądów i odsunięcie od orzekania tych sędziów, którzy nie tylko nie będą mogli więcej orzekać, ale sami będą sądzeni, - powołanie ławników do orzekania, tak aby sami sędziowie nie robili cyrku z sądów, - powołanie sędziów pokoju i rzeczników pokrzywdzonych przez sądy, wprowadzenie nowych przepisów antykorupcyjnych, antymafijnych i antypolitycznych. Lista sędziów Sądu Najwyższego: Tomasz Artymiuk, Teresa Bielska-Sobkowicz, Wiesław Bluś, Marian Buliński, Krzysztof Cesarz, płk Józef Dołhy, Dariusz Dończyk, Tadeusz Ereciński, Teresa Flemming-Kulesza, Małgorzata Gensdorf, Janusz Godyń, gen. Dywizji, Katarzyna Gonera, Antoni Górski, Beata Gudowska, Jacek Gudowski, Józef Iwulski, oficer kpt LWP, Przemysław Kalinowski, Anna Kozłowska, Jerzy Kuźniar, Michał Laskowski, ppłk Edward Matwijów, Anna Owczarek, Lech Paprzycki, Marek Pietruszyński, Henryk Pietrzkowski, Krzysztof Pietrzykowski, Tadeusz Płuciennik, Zbigniew Puszkarski, Krzysztof Rączka, Jan Bogdan Rychlicki, Dorota Rysińska, Andrzej Siuchniński, Jacek Sobczak, ppłk Jerzy Steckiewicz, Andrzej Stępka, Maria Szulc, Krzysztof Startyk, Katarzyna Tyczka-Rote, Eugeniusz Wildowicz, Dariusz Zawistowski, Urszula Daniuk. Wszyscy aktywnymi członkami PZPR, i działacze ZSMP i TPPR, entuzjaści komunizmu, dzieci lub krewni stalinowskich oprawców. Wielu z nich skazywało opozycjonistów, strakjkujących i innych na kary więzienia i represje w nielegalnym stanie wojennym. Wielu z nich jako kontakty operacyjne SB lub agenci SB. Ich członkowie rodzin bliscy i dalsi to w 99,9% komuniści związani z wojskiem, SB, milicji, sądownictwem.
Pet2019.10.30 21:54
Na przykład Fogiel, czy to polskie nazwisko? Czy Cenckiewicz, Dyktaczor nie mieli czasami krewnych w UB? Nie kompromituj się, facet(?).
JONASIK2019.10.30 13:53
Dokończymy reformę sądownictwa ! Sędzia Tuleja już podał się do dymisji ze strachu ! Czekamy na następnych. I nie czekajcie do czasu aż wywieziemy was na taczkach. Oszczędzcie sobie wstydu !
Foster2019.10.30 13:50
To było wiadomym od początku ! A kolejne trzy protesty PIS-u też będą odrzucone ! Jest to tzw "Zemsta nietoperza", gdzie pod słowem nietoperza kryje się prezeska Gensdorf ! Natomiast wszystkie protesty PO będą przyjęte ponieważ ich wyborcy (z lepszego sortu) zamiast kratki przy nazwisku skreślali kratkę z logo PO za nazwiskiem. Tak na marginesie: Jak tępym trzeba być, aby tak skreślać kartę wyborczą ?! Informacja: Prezes SN Niemka Gensdorf odchodzi w stan spoczynku w maju 2020 i właśnie wtedy rozpocznie się prawdziwa reforma sądownictwa wraz ze zmianą całej struktury sądów, powołanie nowego Prezesa SN i oczywiście likwidacja sędziów aparatczyków PRL w SN.
Ordon2019.10.30 13:48
A mowia, ze sady w Polsce NIE sa niezalezne. Co wy na to niezakopane smiecie po-sowieckie?
robaczek2019.10.30 13:40
nieudacznicy we wszystkim co robią ale co tam ważne że nasze nieudaczniki, prawda? ;] misiaczki
Zosia2019.10.30 13:51
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !