Kiko Argüello o Janie Pawle II: gigant wiary i wciąż aktualny prorok - zdjęcie
18.05.20, 16:59Kiko Argüello o Janie Pawle II: gigant wiary i wciąż aktualny prorok/Vatican Media

Kiko Argüello o Janie Pawle II: gigant wiary i wciąż aktualny prorok

12

Jan Paweł II to nie tylko gigant wiary, ale i prorok, którego nauczanie wciąż trzeba na nowo odkrywać i aktualizować. Przypomina o tym Kiko Argüello, inicjator Drogi Neokatechumenalnej, którą, jak mówi, święty Papież widział, jako konkretną odpowiedź Ducha Świętego na duszpasterskie skostnienie w Kościele.

Kiko Argüello przypomina odwagę z jaką Jan Paweł II analizował sytuację w świecie i Kościele. Przywołuje prorockie słowa Papieża z Sympozjum Biskupów Europy w 1985 r., na którym mówił o trudnej sytuacji na Starym Kontynencie: postępującym zeświecczeniu, szerzącym się relatywizmie moralnym, zniszczeniu rodziny i braku powołań. „Wielu było wtedy oburzonych taką katastroficzną analizą rzeczywistości. Jan Paweł II  przypomniał wówczas, że by odnaleźć nowe tchnienie Ducha Świętego trzeba wyjść poza skostniale schematy" - mówi Kiko Argüello. Przypomina, że właśnie dlatego od samego początku Papież wspierał Neokatechumenat, widząc w nim ważne narzędzie nowej ewangelizacji i dar Boga dla Kościoła.

- Mimo sprzeciwów z wielu stron Jan Paweł II bardzo nam pomagał. Dzięki niemu Droga Naeokatechumenalna rozrosła się na pięć kontynentów, ale i wypracowała swą mocną katolicką tożsamość" – podkreśla Kiko Argüello. Wskazuje, że dzięki swemu dalekosiężnemu spojrzeniu Papież-Polak dostrzegł to, co dziś jest konkretnym owocem tej kościelnej rzeczywistości i pomógł się temu rozwijać, choćby zakładając w Rzymie seminarium Redemptoris Mater.  Akceptując statuty Drogi zauważył, że w świecie, w którym rozprzestrzenia się religijna obojętność i wielu ludzi żyje tak, jakby Boga nie było, potrzeba tych, którzy na co dzień żyją wiarą i mocą sakramentów. Inicjator Drogi Neokatechumenalnej widzi w św. Janie Pawle II nie tylko swego „przyjaciela i ojca", ale przede wszystkim „wielkiego proroka, którego dziedzictwo nic nie straciło na swej aktualności.  

 

Vaticannews.va/Beata Zajączkowska – Watykan 

Komentarze (12):

Ma\\305\\202gorzata2020.05.20 9:23
? Waldemar Bieniak? / Trójca Przenajświętsza nie może być wewnętrznie sprzeczna. Nie może też być sprzeczności w przekazanym Pasterzom Kościoła Rzymsko -Katolickiego OBJAWIENIU Bożym i Nauce K.K. Jak uczy Pismo św. pojawią się FAŁSZYWI NAUCZYCIELE , którzy będa głosić błędne nauki i herezje. Po zatrutych owocach ich poznamy. Jak mówi Pismo św. tacy ludzie obłożeni są ANATEMĄ i nie mamy słuchać. Zatem , mówienie że Duch św. spoczywa na tych którzy głoszą fałszywą naukę , tylko dlatego że TO co głoszą jest sentymentalne i miłe dla ucha jest błędne. Nadto, odszukaj historię w jaki sposób biskup Annibale Bugnin i masoni uzyskali PODPIS PAPIEŻA Pawła VI pod decyzją zmieniającą Liturgię Mszy św. na Novus Ordo. Co do faktów : To każdy MODERNISTA a szczególnie ci zasłużeni starzy biskupi i kardynałowie dla REFORM II S.W. ZŁAMALI PRZYSIĘGĘ ANTYMODERNISTYCZNĄ i obłożeni są ANATEMĄ. Jak wiadomo w katechumenacie zakazane jest czytanie książek z resztą nie ma na to czasu a wszystko opiera się na zaufaniu i dyscyplinie jak w sektach. Osobiste problemy też to uniemożliwiają szczególnie przy tak licznych dzieciach i obowiązkowej Neo- ewangelizacji wszystkich poza sobą. Dzieci / życie są ważne ale WARTOŚCIĄ NAJWYŻSZĄ jest CHWAŁA BOŻA i trwanie w JEDNEJ , NIEZMIENNEJ Nauce Jezusa Chrystusa KTÓRĄ GŁOSI JEDYNY PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ KATOLICKI a nie MODERNIŚCI i Pan Kiko . Wiem to bo byłam w Neo i dopytywałam sie o LEGALNOŚĆ i ZGODNOŚĆ z NAUKĄ K.K. Jak człowiek zadaje pytania to staje się wrogiem nie tylko NEO ale NEOKOŚCIOŁA i ze zdumieniem stwierdza, że dał się ZWIEŚĆ a ten NEO kościół z J.P.II i B.XVI nie jest już od dawna [1965 r.] Kościołem Rzymsko- Katolickim.. > Vide. na y.t. wykłady Ks. Prof. A.Kobylińskiego. Formalnie nie ma już Kościoła Rzymsko-Katolickiego a jesteśmy w toku BUDOWY NOWEGO KOŚCIOŁA GLOBALNEGO WIELORELIGINEGO . Warto zacząć od podstaw czyli definicji Kościoła Rzymsko Katolickiego aby komuś zarzucać , że nie jest w JEDNOŚCI. Jako katolicy mamy być wierni Panu Bogu i WYZNAWAĆ W CAŁOŚCI JEDNĄ PRAWDZIWĄ WIARĘ JEDNEGO ŚWIĘTEGO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO. Dlatego sam przypatrz się swojej wierze czy aby na pewno jesteś w jedności. Króluj nam Chryste.!
Waldemar Bieniak2020.06.1 22:01
Gdybyś była we wspólnocie neokatechumenalnej to napewno nie pisałabyś takich bzdur jak np że ktoś zakazuje czytać komuś książkek itp...A po za tym widać Niestety fanatyckie i sekciarskie atakowanie i podważanie podstawowych faktów. Zioniesz nienawiśćią do wszelkich Wspólnot charyzmatycznych których jest cała masa w Kościele katolickim i wypisujesz nie prawdę ani w Twoim podejściu nie ma wiary ani miłośći po prostu zwykły czysty fanatyzm...
Waldemar Bieniak2020.05.19 11:02
Mylisz się Małgorzato ponieważ Jan Paweł II mial Ducha Świętego i to On zaaprobował Statuty Drogi Neokatechumenalnej a Benedykt XVI i wszystkie kongregacje wiary je zatwierdził i to jest faktem a jeśli tego nie akceptujesz to masz podstawowy problem jedności z Kościołem...
Ma\\305\\202gorzata2020.05.19 10:28
Warto zwrócić uwagę pseudo-prorokowi Kiko, że to on jako człowiek jest pełen SKOSTNIENIA a NIE Jeden święty Kościół Rzymsko-Katolicki i prosić aby DKŁADNIE przestudiował ZALECENIA Papieża Jana Pawła II w przedmiocie BŁĘDNEGO a nawet heretycznego NAUCZANIA DROGI NEOKATECHUMENTALNEJ a także porównał swoje nauczanie z Nauczaniem K.K. Dziwne , że nie widzi ZERWANIA z Nauką Papieży K.K. Jak wiadomo Katechumeni Kiko wiele lat czekali na zatwierdzenie Statutów "swojej drogi" i jakoś szcześliwie? została zatwierdzona ALE tuż przed śmiercią już BARDZO wiekowego Papieża. A co "widział" J.P.II u kresu swojej drogi to tylko Pan Bóg wie. Ci, którzy patrzyli na niego widzieli TRAGIZM POSTACI.
r2020.05.18 18:32
Wojtyła to zombi - powtarzał kłamstwa bo gdyby nie kłamał (nieświadomie) to Jezus dzięki niemu bylby bardziej faktem niż teorią - a np. w Polsce Jezus to puste teorie katolickie... więkoszść ludu wierzy w siebie a nie Boga Jezusa
anonim2020.05.18 20:02
MNie wypowiadaj się w imieniu większości jak jesteś w mniejszości i nie masz pojęcia o czym piszesz ,bo wychodzą ci brednie .
Waldemar Bieniak2020.05.19 7:14
A ty następny co zrobiłeś dla Jezusa i ludzi ? Chrystus modlił się o jedność wszystkich chrześcijan a ty jak typowy sekciarz potrafisz tylko negować i osądzać jak Judasz... Sąd innych zostaw Bogu jeśli cokolwiek masz wspólnego z chrześcijaństwem.
katolicka kretynizacja polski 2020.05.18 17:13
Ten pan krył pedofilów w swoich szeregach, z czułością wspierał krwawych dyktatorów Ameryki Południowej, ubolewał nad losem Franco , objeżdżał kraje biedne, zacofane gdzie dzięki zdolnością aktorskim był chwilową atrakcją opłaconą przez miejscowych oligarchów. Mimo usilnych starań nie został wpuszczony do Rosji co niezmiernie irytowało Watykan i światowy kler. Wśród bezrozumnych tłumów wzbudzał histerię i uniesienie, które nijak się miały do prawdziwej pobożności. Po występach w Krakowie zostawały zaśmiecone i zryte Błonia oraz zasryane krzaki wkoło i tyle pozostawało po uduchowionych wiernych. Naprawdę mało...
ryszard2020.05.18 19:06
Zaproponował nowy ład społeczny, zarówno antykomunistyczny jak i przeciwny faszystowskiej światowej oligarchii. To musi doprowadzać do wściekłości różnej maści najemników co widać w twoim poście.
anonim2020.05.18 20:00
Sam kryjesz i bronisz w innych szweregach ,bo o innych środowiskach milczysz i głupka udajesz ,że tam nie ma pedofilii .
Waldemar Bieniak2020.05.19 7:02
A ty co zrobiłeś pajacu dla Polaków i kraju widać po tym jak się zasłaniasz wpisując antypolskie i tchórzowskie kkp nawet nie podając przynajmniej swojego pseudonimu... ruskie hasła swoim promowaniem lini utopijnego socjalizmu? i tak ci zostało liczysz na to że ci Rosja zapłaci? Wyrzuci cię szybciej niż myślisz jak zużytą prezerwatywę.
Atheisten sind dumm - A.Einstein2020.05.18 17:06
"Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie"