KE uwzięła się na Polskę!!! Wszczyna kolejną procedurę - zdjęcie
03.04.19, 10:40Fot. euranet_plus via Flickr, CC BY-SA 2.0

KE uwzięła się na Polskę!!! Wszczyna kolejną procedurę

16

Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie o naruszenie unijnego prawa przeciwko Polsce za system postępowania dyscyplinarnego wobec sędziów. Poinformował o tym wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

W przeszłości Frans Timmermans wiele razy wypowiadał się krytycznie o postępowaniach dyscyplinarnych wobec sędziów. Mówił, że taki system narusza niezawisłość sędziowską i że według Komisji takie postępowania stwarzają systemowe ryzyko.

Wraz z rozpoczęciem postępowania Polska będzie mogła odnieść się do zarzutów. Jeśli Warszawa nie przekona Brukseli sprawa może trafić do unijnego Trybunału Sprawiedliwości, który rozstrzygnie kto ma rację w tym sporze.

dam/IAR - Polskie Radio

Komentarze (16):

JR2019.04.3 18:39
Temu Timmermansowi trzeba by było d......ę obciosać bo zostawia za sobą. Czy on się odwali od Polski? Polska powinna odpowiedzieć zdecydowanie chamowi. Inaczej tego idioty nie da się nazwać!
No-mad2019.04.3 15:18
BIEDNY MÓJ NARÓD. Wszyscy jak na zawołanie uwzięli się na moją Ojczyznę. Niemożliwe jest nawet wymienienie tych wszystkich "określonych sił". Bo to lewacy zasadzili się na odwieczną tradycję naszą i matkę naszą kościół (zupełnie bez powodu), środowiska LGBT kwestionują naturalny podział płci, żydzi - ci jak zwykle chcą nas skolonizować materialnie i kulturowo a to my jesteśmy narodem wybranym, Unia Europejska (to zakała) - czego oni chcą - niech dają szmal i spadają, masoni - z nimi nie za dobrze wiadomo o co chodzi ale szkodzą, muzułmanie - ci nas zaleją a kobiety nasze trafią do haremów. Jeeeezzzzzu -tyle zagrożeń - jak żyć? A do tego ci nauczyciele - czy nie wiedzą że swoimi fanaberiami osłabiają Najjaśniejszą?
OZ2019.04.3 14:38
Przydałby się Erdogan.
jrusa2019.04.3 21:49
wlasnie sie nim zajmujemy, bankrutujac go i wygrywajac wybory przeciw niemu. smiec niedlugo odejdzie w sina dal. jak i kaczynski.
ceramik2019.04.3 12:53
To jasne, że przy tych sędziach, komuszych PO miotach dywersanci mogą wszystko, a Polacy są bezradni, bo i tak Komusza Europejska jeździ PO nas, jak PO zdechłym psie. Panie ratuj.
Stachu2019.04.3 11:41
Nie uwzięła się, tylko pilnuje przestrzegania prawa. I nie "na Polskę" tylko na wasz pisowski rząd.
Agnieszka2019.04.3 12:00
Naiwniaczku twój kolonialny właściciel Timmermans pilnuje Polaków bez powodu tylko dlatego, że to Polacy i jeszcze śmią nie tańczyć jakby chciał a Francji jak sam stwierdził " nie trzeba, bo "ich zna, że są dojrzali i sami swoje problemy rozwiążą" - o ile mają, bo co tam katowanie demonstrantów na ulicach przez policję... Jak jako Polak Stachu potrzebujesz wzięcia za ryj, to niech cię bierze i przeczołguje po ziemi u swych stóp. Reszta Polaków w przeciwieństwie do ciebie ma dumę i godność i z PiS-em nie ma to nic wspólnego.
JR2019.04.3 12:47
Bardzo bobrze Pani Agnieszko. Takim jak Stachu powinno się pluć na gębę, za takie wpisy.
Maria Błaszczyk2019.04.3 19:37
Chyba odrobinę przeinaczasz fakty. Owszem, policja francuska użyła siły. a to dlatego, że demonstrujący stosowali przemoc i dewastowali na nieprwdopodobną skalę. Skala zniszczeń podczas tej największej demonstracji w Paryżu to 3 do 4 mln euro. Uszkadzano także zabytki, np. Łuk Triumfalny. Łącznie szokdy wyrządzone przez demonstrujących w Paryżu tylko to jakieś 10 mln euro. Protestujący również atakowali policję. Ale - jak rozumiem - policja nie ma prawa się bronić w takiej sytuacji, czy tak? Policja ma dać się atakować i nie ma reagować? https://www.youtube.com/watch?v=cfhV-46nvJ4 https://www.youtube.com/watch?v=3a-sg-FsoGw https://www.youtube.com/watch?v=pt0viAHE6Bg Tu jeszcze film sprzed dwóch tygodni https://www.youtube.com/watch?v=iJUKNNHCBok Ja naprawdę jestem zwolenniczką prawa do demonstrowania. Ale zamienianie miasta tydzień w tydzień w pole bitwy, takie zniszczenia, taka agresja względem policji - czy naprawdę użycie siły przez policję nie jest uzasadnione??? Zapominasz jedakowoż wspomnieć, że była nawet jedna ofiara śmiertelna. Był to protestujący, którego rozjechał, zgodnie z najlepszymi polskimi tradycjami, polski kierowca. Bo Polska mistrzem jest w rozjeżdżaniu pieszych!!! I nie będzie takiego mistrza Timmermans jakiś pouczał. Prawda?
Agnieszka2019.04.3 12:08
Zabranianie dyscyplinowania i zwalniania sędziów, którzy na przykład służą przestępcom, wydając niesprawiedliwe wyroki, nie ma nic wspólnego z przestrzeganiem prawa. Chybże Timmermans uważa, że sądy są do uwalania tych spoza różnych mafii, co podskakują i nie wolno im w tym przeszkadzać.
ruisdael2019.04.3 11:32
Głowę daję, że rząd z piskiem wycofa się z resztek "reformy sądownictwa" i wszystko będzie po staremu.
Agnieszka2019.04.3 12:05
Bo się boją, że wyjdą prawdziwe przekręty sadownictwa. Nawet z Komendą czekają chyba aż umrze jak reszta świadków. Wolą mówić, że sędzia ukradł 50 złoty a nie ile było niesprawiedliwych wyroków, co życie kosztowały niewinnych i dawały profity zbrodniarzom. Oczywiście nie tym z Unii, co nas okradali i mordowali, bo nikt nie dopuściłby do rozpoczęcia procesu nadwyrężającego interesy i dobre imię rasy panów typu Timmermans.
Jan Radziszewski2019.04.3 11:09
miłośników UE znak bardzo bliskiego jej upadku + Pan +++ 25 kwietnia 2015r. + zapowiada jej rozpad Aniołowie wykonawcy Sprawiedliwego Gniewu Bożego rozpoczęli już swoje działanie. Do realizacji tego są używane stworzone żywioły. Grzech popełniany przez człowieka w amoku, zwielokrotnił się względem Sodomy i Gomory. Już wkrótce rozpadnie się Unia Europejska. + Pozwolę toczyć się wydarzeniom oczyszczającym, aby obudzić z uśpienia hipnozą demona, choć niektóre dusze. czy nie żąda + Pan od nas + 26 styczeń 2016r. + bezwłocznego opuszczenia UE "Chcę, aby znaleźli się w Polsce odważni przywódcy, którzy wyprowadzą Polskę z Unii Europejskiej, a chętnym zaproponują stworzenie nowej, opartej na Bogu, na cywilizacji miłości, a nie jak obecna Unia, cywilizacji śmierci. +++ Bóg + 26 kwietnia 2016r. + stawią nam żądanie bezwłocznego wyjścia z UE i podaje przyczyny bezwłocznego opuszczenia UE ! "Żądam, aby Polska odstąpiła od Unii Europejskiej. + Masoneria chce was zlikwidować przez wciągnięcie w sieć pułapek i intryg
No-mad2019.04.3 15:28
Boże mój Boże - czemuś mnie opuścił?????
Czes\\\\305\\\\202aw Franciszek2019.04.3 11:06
Nie zauważyliście Kochani, że szkalowanie Polski to jest jedyne zajęcie dla tow. Timmermansa w UE?...
Agnieszka2019.04.3 11:52
On nawet powiedział, że czuje się powołany do takiej "pomocy nam" a Francji w praworządności pomagać nie trzeba, choć tam demonstrujących ludzi na ulicach katują, bo wszyscy wiedzą, że to dojrzały kraj, który sobie poradzi sam ze wszystkimi problemami w przeciwieństwie do Polski. Jego bezczelność w pluciu nam w twarz nie zna granic. Nie rozumiem jak można takiego nie odwołać za dyskryminację państwa członkowskiego, przywalając porządne kary.