Każdy z nas by siedział, gdyby był Durczokiem - zdjęcie
31.07.19, 14:30(fot. screen)

Każdy z nas by siedział, gdyby był Durczokiem

48

Broń, młoda kobieta i prawie 400 kilometrów z 2,6 promila alkoholu we krwi. Śledczy ustalają, czy pijany dziennikarz brał też narkotyki. Kamil Durczok w swoim BMW był niczym słynny stół, tylko brakowało "Rurka", który miałby mu pomóc. Sprawa byłego szefa Faktów TVN to przykład podziału na "równych i równiejszych".

Co by było, gdyby zamiast Kamila Durczoka, w takiej sytuacji znalazł się pan Kowalski? Nie wystarczyłyby wówczas przeprosiny i 15 tys. złotych kaucji. Swoją drogą to śmieszna kwota, gdy spojrzymy na wartość pojazdu, którym kierował pijany w sztok dziennikarz. Cena BMW X6 M (F16) drugiej generacji w salonach wynosi od 560 tys. złotych! Gdyby w sytuacji Durczoka był zwykły Polak - siedziałby w więzieniu. 

Jednym słowem Kamil Durczok za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu jest bezkarny. A to przecież potencjalny zabójca.
Prokuratura postawiła mu zarzut z art. 174 kodeksu karnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zdaniem obrońcy Durczoka, "żadne dowody nie świadczyły o tym, że było zagrożenie katastrofy w ruchu lądowym". A sąd przychyla się do jego opinii.

"W swojej praktyce zawodowej po raz pierwszy spotykam się z sytuacją, w której za jazdę pod wpływem alkoholu, w takich okolicznościach, stawia się zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym" – podkreśla adwokat.

Wtóruje mu prawnik z UJ, dr Mikołaj Małecki, który twierdzi, że "zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy wygląda na mocno przesadzony. Kierowca musiałby wywołać zagrożenie naraz dla WIELU osób. Czy w tej sytuacji drogowej po najechaniu na bariery było zagrożonych wiele osób?"

Pijany Durczok przez niemal 400 kilometrów stanowił zagrożenie dla niezliczonej ilości osób. Miał szczęście, że skończyło się tylko na "słupku". Jeżeli dla sądu nie stanowił bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu, to świadczy tylko o polskim wymiarze sprawiedliwości. I w takim razie co tym bezpośrednim niebezpieczeństwem jest, jeśli nie sytuacja Kamila Durczoka? 

Tu nie chodzi o "lincz" na antyrządowym dziennikarzu salonu, ale o elementarną sprawiedliwość i poszanowanie konstytucji, która mówi, że "wszyscy są wobec prawa równi". 

Casus Durczoka pokazuje, że jednak nie. Wstyd.

Fronda.pl

Komentarze (48):

To był Durczok w przebraniu? Bo go nie zamknęli2019.08.1 14:16
20 października 2012 roku 57-letni biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Piotr Jarecki stracił panowanie nad autem i uderzył w latarnię przy Wisłostradzie. Do wypadku doszło na oczach strażników miejskich. Szybko wezwali pogotowie i policję ale okazało się, że kierujący nie potrzebował pomocy lekarza. Za to pomoc w utrzymaniu się na nogach była wskazana gdyż duszpasterz był pijany. – „Zatrzymany Piotr J. miał w wydychanym powietrzu 2,5 promila alkoholu” - przyznała podkom. Agnieszka Hamelusz z Komendy Rejonowej Warszawa Śródmieście. – „Mężczyzna został spisany, a następnie zwolniono go do domu, dostał też wezwanie w celu złożenia wyjaśnień. Ma się stawić w komendzie w najbliższych dniach” - dodała. Duchownego z komendy odebrał przedstawiciel archidiecezji warszawskiej. Nikt go nigdzie nie zamknął, nawet w izbie wytrzeźwień. Dwa dni później duchowny wydał oświadczenie, w którym przyznał się do prowadzenia auta pod wpływem alkoholu i oddał się do dyspozycji papieża. Przeprosił wszystkich, których zgorszył swoim czynem, w szczególności wiernych archidiecezji, których zaufanie zawiódł. - To jednak się stało, dlatego też oddaję do dyspozycji Ojca Świętego moją posługę - napisał wtedy. Zapewnił też, że chce jak najszybciej skorzystać ze specjalistycznej pomocy. Biskup przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Wniosek nie został jednak zaakceptowany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy - Śródmieścia. Sąd postanowił, że sprawa będzie toczyła się w normalnym trybie, bo brak jest podstaw do uwzględnienia wniosku o poddanie się karze. W styczniu 2013 roku sąd skazał biskupa na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata i cztery lata zakazu prowadzenia pojazdów. Orzeczono też grzywnę w wysokości 2400 zł.
hugo2019.08.1 10:14
Upadek fikcyjnego państwa wstyd i hańba.
współczujący2019.08.1 8:37
Czyżby zapomniał przysłowia: "Nosił wilk razy kilka..." Szkoda, trochę talentów miał, mógł dużo dobra zrobić ale zatrudnił sie w "speluncae" a teraz to chyba szycie rękawiczek i fartuchów u prywaciarza
Wiesław Kaloryfer2019.08.1 0:26
"Tu nie chodzi o "lincz" na antyrządowym dziennikarzu salonu, ale o elementarną sprawiedliwość i poszanowanie konstytucji, która mówi, że "wszyscy są wobec prawa równi". " I dlatego go wypuścili. To elementarne kłamstwo powtarzane przez dziennikarzy z prawej strony - gdyby to był Kowalski to by siedział. Nabierają się Ci, co wiadomości z wokand biorą z brukowców. Otóż własnie żaden Kowalski by nie siedział. Sądy nie skazuja na bezwzględną pakę, ani nie posyłają do aresztu powodujących kolizje po pijaku. No chyba, że trafi się któremuś recydywa (czyli, że już go co najmniej raz skazali za jazdę na gazie). W innym przypadku areszty i potem kary pozbawienia wolności zastrzeżone są dla sprawców wypadków drogowych (nie, to nie to samo co kolizja) przy jeździe pod wpływem.
KASTA2019.07.31 21:11
On nie był pijany tylko ROZTARGNIONY !
Daniel K2019.07.31 20:43
Każdy z nas by siedział gdyby był Leszkiem Sławojem Głódź. A Durczok będzie sidział. I dobrze.
aspiring educationalist2019.07.31 17:18
Każdy? Już zapomnieliście waszego pijanego biskupa w starciu z latarnią? Ile biskup siedział?
Monia2019.07.31 19:16
Każdy z nas by siedział, gdyby był którymś z księży pedofilii z filmu ,,Tylko nie mów nikomu"
anonim2019.08.1 14:54
Obok "Moni" to ty chłopie w życiu nawet nie stałeś. Czas na wyjście z szafy.
AG2019.07.31 16:11
Nieprawda, to wy prowadzicie nagonkę na niego w naprawdę ciężkim dla niego czasie. Robicie to, bo on nie jest za PISem. (Żeby nie było, ja głosuję na PIS, bo nie ma nic lepszego).
Andrzej Malik2019.07.31 15:53
Arkadiusz S., radny z klubu PiS w Opolu oraz doradca wojewody opolskiego, siedem razy został złapany przez policję na prowadzeniu samochodu, choć odebrano mu prawo jazdy – podaje "Gazeta Wyborcza".Arkadiusz S. został skontrolowany przed komendą policji w Nysie pod koniec stycznia. Nie miał przy sobie prawa jazdy, a na dodatek okazało się, że stracił je… 12 lat temu. Sprawa ma więcej bulwersujących szczegółów. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", polityk PiS od prawie dziewięciu lat otrzymywał zwrot kosztów za korzystanie z prywatnego samochodu podczas wykonywania służbowych obowiązków jako członek rady programowej TVP 3 Opole. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim. Niedawno wysłała do Sądu Rejonowego w Nysie akt oskarżenia. Z dokumentu, do którego dotarła "Wyborcza" wynika, że gdy Arkadiusz S. został zatrzymany w styczniu przez policjantów, początkowo udawał, że po prostu nie ma przy sobie prawa jazdy. Na tym nie koniec. Śledczy ustalili także, że wcześniej, mimo odebranego prawa jazdy, policjanci zatrzymali za kółkiem Arkadiusza S. jeszcze 6 razy: jeden w 2007 roku, 3 razy w 2009 roku, raz w 2011 roku i raz w 2015 roku. S. zatrzymywany był także za inne naruszenia, łącznie 36 razy od 1997 r.– Każdy przeciętny człowiek w tym wypadku traktowany byłby jak pirat drogowy, jednak prokurator widzi sprawę inaczej – zauważa Stowarzyszenie Prawo na Drodze."Wyborcza" podaje, że prokurator składając do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania przeciwko politykowi, wnioskował o dwa lata okresu próby, roczny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wpłacenie 10 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Gazeta zaznacza, że warunkowe umorzenie postępowania oznacza, iż wina Arkadiusza S. zostanie wskazana, ale on sam zachowa status osoby niekaranej."
Kali2019.07.31 16:40
On pisowiec, on kabzę nabijać może, może oszukiwać, jeździć po pijaku, jemu się to po prostu należy! Durczok platfus, on pijak i potencjalny mordulec:) Jego do paki!
CHWDP PISIM SYNOM2019.07.31 15:44
A PiSowski zonobijca - dlaczego nie siedzial w areszcie? Niech Durczok zaplaci kaucje w wysokosci rownowartosci ceny zniszczonego pacholka i niech wplaci to na Caritas :) A tak w ogole - pan Kuchcinski dwadziescia kilka razy czarterowal samolot do celow prywatnych i policzyl za to 15 000 podczas gdy czarter odrzutowca to cena 5 000 EUR (!) za GODZINE!!!!!!
Kali2019.07.31 16:38
Jak kraść platformiak to złodziej i oszust a jak kraść pisdzielec to szanowany obywatel i mu się po prostu należy.
002019.07.31 15:32
upijanie się to grzech ......... google : " Chrystus nie zamienił wody w alkohol część 1 "
Leszek2019.07.31 15:33
Mały głódź lubi to.
gniewny wyborca2019.07.31 15:02
Ta jasne: kruk "krukowi oka nie wykole", "są równi i równiejsi", "co wolno wojewodzie to nie tobie smr...ie"
Pull up, pull up2019.07.31 15:34
Piszesz o kuchcińskim?
polak2019.07.31 15:37
nie ----o gawłowskim -tussku sędzim co kradnie ,sędzi co bierze łapówki o prezesie niku i złodziejach ,którym PEłO pozwalało kraść --vat--za 5%
Pull up, pull up2019.07.31 15:51
Niby nick "polak", a po polsku pisać nie umie. Co za paradoks. Może zmień na "wolak".
bioetyk z ujotu2019.07.31 14:57
Krokiem milowym w rozwoju genetyki i nauki w ogóle będzie wyodrębnienie genu odpowiedzialnego za homoseksualizm i inne dewiacje seksualne.Jest sprawą naukowo oczywistą że wszelkie patologie organizmu są uwarunkowane genetycznie. Wykrycie tego genu umożliwi wczesne zdiagnozowanie patologii u płodu i odpowiednią reakcję medyczną. Będzie to również wyjście na przeciw nowoczesnemu trendowi walki z ociepleniem klimatu przez redukcję populacji ludzkiej a tym samym ograniczenie emisji co2. Tylko naukowy postęp umożliwi dalszy rozwój ludzkości.
JPIII 2019.07.31 14:56
Lewacko peowsko sedziowski układ działa teraz widzicie lewaki czego zawzięcie broni kasta? Bandyta Dupcik powinien w kryminalne siedzieć pa ie Ziobro!!!
JK42019.07.31 15:35
Ale bełkot. Pracujesz w Dzienniku Telewizyjnym?
bioetyk z ujotu2019.07.31 14:56
Teoria Darwina mówi, że organizmy nie spełniające podstawowych funkcji to organizmy patologiczne i są eliminowane przez naturę. Podstawową funkcją organizmu jest przedłużenie gatunku czyli rozmnażanie. Organizm który nie spełnia tego zadania jest organizmem patologicznym i zostaje w naturalny sposób wyłączony z ewolucji. Więc po co to zawracanie głowy z homoseksualizmem skoro biologia sama eliminuje organizmy patologiczne. A przecież człowiek to taka troche lepiej rozgarnięta małpa.
Interpretator2019.07.31 15:36
Czyli wychodzi na to, że wszystkie klechy i zakonnice powinni zdechnąć niebawem.
anonim2019.07.31 21:34
Pederaści zdechną piersi, zarażeni jakimś tryperkiem.
anonim2019.08.1 7:39
Piersi to ma twoja stara. Analfabeto
Albert2019.07.31 14:56
A wystarczyło zajrzeć do przepisów. Art. 178a §1 Kodeksu karnego stwierdza jednoznacznie: kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Durczok zostanie ukarany grzywną i zapewne dostanie wyrok kilku miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Na osobną wzmiankę zasługuje fragment o samochodzie. X6 warte ok. 560 tys. złotych. Naprawdę komuś sufit się na łeb ͏s͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏l͏ił, że uważa, że ten samochód jest własnością Durczoka? Celebryci jeżdżą samochodami wypożyczonymi im przez różne firmy, które się chcą zareklamować w ten sposób. Tak samo np. Wojewódzki - niby nagina co rusz w innym Ferrari, ale na pewno żadnego z nich nie kupił samodzielnie, tylko dostał na jakiś czas.
Lolson2019.07.31 15:33
Akurat jak Wojewódzkiego ostatnio w piekarni spotkałem to przyjechał Lambo. Co do reszty się zgadzam, ale to przecież frondelek - taki serwis plotkarski podszyty katolicką hipokryzją.
anonim2019.07.31 21:32
A ty pieczywo przywiozłeś ŻUKIEM? Jak ci się serwis nie podoba, to po co włazisz?
jan2019.08.24 17:05
nie mógł wyporzyczyc bo wyporzyczalnie nie dysponują takimi samochodami chodz o koszta a prywatnie za taka cene nikt nie porzyczy czyli samochod był wlasmoscia Durczoka kolego
Kwadratura koła2019.07.31 14:51
Agenci WSI, GRU i innych oficjalnie "nie istniejących" tajnych służb NIE SIEDZĄ. Co najwyżej znikają z życia publicznego albo zmieniają tożsamość. Dobrze ulokowanego i zakamflowanego agenta chroni się za każdą cenę i wszelkimi sposobami.
hugo2019.08.1 10:19
W końcu wolna Polska cimnogrod i czerwony kolaborant na usłudze Moskwie
Mumim2019.07.31 14:43
W Opolu radny PiS-u został 7 razy zatrzymany za jazdę bez prawa jazdy. I co? Może tym by się Zbigniew „Zero” zajął?
anonim2019.07.31 21:28
Podaj nazwisko tego radnego, albo przestań kłamać.
Wiesław Kaloryfer2019.08.1 0:31
https://opole.onet.pl/byly-polityk-pis-siedem-razy-byl-lapany-na-jezdzie-samochodem-mimo-zabranego-prawa/md8pcmw BTW. Mimo wszystko nie wydaje mi się, by tego typu wniosek prokuratora był jakoś rażąco okoniem co do zasad karania.
rozbawiony2019.08.1 9:21
Jak w K wizji nie mówili to znaczy że to 100% PRAWDY
PrawyCzłek2019.07.31 14:40
TYMCZASEM W REALNYM ŚWIECIE: Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski zapowiedział przed kamerami pod koniec czerwca, że nowe leki na raka prostaty do stosowania przed rozpoczęciem chemioterapii znajdą się na lipcowej na liście refundacyjnej. Słowa jednak nie dotrzymał. A co do waszego durnego artykułu, jakoś kibol co chciał rozjechać kobietę nie siedzi. Jakoś kierowcy Macierewicza i innych powodujących poważne kolizje też nie siedzą. Durczok poniesie karę, ale partyjniacy z PIS oraz klechy w sukienkach nigdy!
JPIII 2019.07.31 15:06
Ty jesteś lewy człowiek aż bucha od ciebie zydostwo
Realista2019.07.31 15:23
Dla takiego tłuka jak ty fakty są rzeczą obcą?
polak2019.07.31 15:34
fakt jest jeden jesteś debilem
anonim2019.07.31 19:30
polak, jeżeli uważasz się za wielkiego geniusza, to napisz, które to PiSowiec, klecha lub biskup siedzi lub poniósł inną karę za jazdę po pijanemu lub spowodowanie wypadku samochodem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jou2019.07.31 14:40
Pier…dolicie frondziarze.
polak2019.07.31 14:57
rzygasz wieprzu
Małgorzata2019.07.31 15:10
Ale nie ciebie, za stary jesteś.
zeta2019.07.31 14:40
Jak by zamykano wszystkich pijanych Kowalskich to Polska musiałaby wynająć wiezienia u Ruskich.
rozbawiony2019.08.1 9:15
Najwyższe w historii spozycie alkoholu. Niech rzuca kamieniem abstynent ! Ilu tu jest?
hugo2019.08.1 10:17
Tak czyli machnąć ręka i ciemnogród Polacy nic się nie stało!