Katarzyna Markusz: Niech premier nic nie pisze, lepsi Gross i Grabowski - zdjęcie
31.08.19, 08:30

Katarzyna Markusz: Niech premier nic nie pisze, lepsi Gross i Grabowski

5

Dziennikarka Katarzyna Markusz z Jewish Telegraphic Agency oraz Jewish.pl nie zabłysnęła na Twitterze. Napisała, że w jej ocenie polscy politycy nie powinni publikować w światowej prasie artykułów o II wojnie światowej. Jak twierdzi Markusz, wystarczyłoby przedrukować teksty Grossa i Grabowskiego. Markusz popełniła przy tym dwa błędy merytoryczne.

"Nie rozumiem dlaczego Fundacja Narodowa zamieszcza w zagr. gazetach teksty prezydenta i premiera o wojnie. Przecież wybitni historycy, prof. Gross i prof. Grabowski, od lat piszą na te tematy po angielsku. Wystarczy ich świetne teksty przedrukowywać" - napisała żydowska dziennikarka.

Internauci natychmiast przypomnieli jej, że Gross to nie historyk, a socjolog, a akcję organizuje nie Fundacja Narodowa, ale Fundacja Instytut Nowych Mediów wespół z Polską Fundacją Narodową.

"Widzę, że nic się niezmieniło w Pani <<warsztacie dziennikarskim>>" - napisał Andrzej Pawluszek, były sekretarz premiera Mateusza Morawieckiego. Według Pawluszka Grabowski jest zresztą doktorem; w istocie naucza w Ottawie na stanowisku profesorskim i trudno przenosić 1:1 do kanadyjskie określenia do Polski, stąd opisanie go jako profesora nie jest nadużyciem.

Żydowska dziennikarka nie pozostawiła tego bez odpowiedzi. "Może Pan obrażać wybitnych historyków jak prof. Gross czy prof. Grabowski ile wlezie. To wielcy intelektualiści. Za sto lat dzieci będą się o nich uczyć z książek, a Panu musi wystarczyć uścisk dłoni obecnego polskiego premiera" - stwierdziła.

bsw/twitter

Komentarze (5):

poPO=kurw...i z\305\202odzieje2019.09.1 21:15
pani Kasiu dostala pani menstruacji móżdżku??!!!
Agnieszka2019.08.31 20:32
Zaczepkami bezczelnej prowokatorki bym się nie przejmowała, ale już tak tym, że PiS w ciągu paru godzin niszcząc ustawę o IPN dla żydowskiej, zakłamanej gangsterki sprawił, że przez lata nie odkłamiemy łgarstw takich Grossów i Grabowskich na temat Polski i ze byle amerykańska, izraelska czy inna zachodnia szuja będzie w oparciu o to bezczelnie pluć nam w twarz. Gowin za finansowanie tego z państwowych pieniędzy i za zaniedbanie wspierania prawdziwych, uczciwych historyków i badan historycznych już dawno powinien z hukiem wylecieć ze stołka.
Cogito ergo sum2019.08.31 9:49
Chyba pani Kasia dostała głupawki
Urszula2019.08.31 9:15
A premier i prezydent są historykami?
Leon Napoleon2019.08.31 8:53
Jeżeli Gross jest wybitnym historykiem... to ta pani w trybie pilnym powinna wrócić szybciutko do szkoły! A w sumie szkoda się nią zajmować. To przeciętna prowokatorka.