Kasta basta! Wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec szczecińskiego sędziego   - zdjęcie
05.08.20, 14:19Zdjęcie ilustracyjne. via: Flickr

Kasta basta! Wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec szczecińskiego sędziego

5

Jak poinformowano dziś w komunikacie zastępcy rzecznika dyscyplinarnego sędziów, zostało wszczęte postępowanie przeciwko jednemu ze szczecińskich sędziów, który próbował kwestionować status innego sędziego.

Komentując sprawę na Twitterze, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych Przemysław Radzik podkreślił, że jest to bardzo groźne przewinienie, ponieważ może prowadzić w konsekwencji do destabilizacji systemu prawnego. Wobec tego Przemysław Radzik zapowiedział, że złoży również wniosek do Izby Dyscyplinarnej SN o zawieszenie szczecińskiego sędziego.

Jak wyjaśnia zastępca rzecznika, sędzia przekroczył swoje uprawnienia, kiedy rozpatrując odwołanie od wyroku sądu niższej instancji, podjął działania kwestionujące umocowanie sędziego sprawozdawcy. Czynności te w jego ocenie mogły naruszać przepisy prawa o ustroju sądów powszechnych i konstytucji oraz stanowiły działanie na szkodę interesu publicznego.

kak/PAP

Komentarze (5):

jurek2020.08.5 17:46
Brawo
Szybka Randka2020.08.5 15:59
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
hrabia Potocki2020.08.5 15:09
Nalezy jak najszybciej rozprawic sie z ta bestialska kasta, to przyrzekl nam prezydent i tego oczekuje polski narod, bedziemy o tym pamietac i prypominac
MaxFiend2020.08.5 14:47
Myślą, że się wystraszy? Miał rację i nic mu nie zrobią.
MT(*)2020.08.5 14:38
Bardzo dobrze, sędziów usiłujących w ramach swoich politycznych sympatii doprowadzić Polskę do anarchii, jak najszybciej usuwać z zawodu.