Kasta basta. ,,Starzy'' sędziowie chcą zemsty na Zaradkiewiczu i Stępkowskim - zdjęcie
26.05.20, 14:16Fot. screenschot: Youtube

Kasta basta. ,,Starzy'' sędziowie chcą zemsty na Zaradkiewiczu i Stępkowskim

13

Jak ustalił portal wPolityce.pl, tzw. „starzy” sędziowie Sądu Najwyższego i sympatyzujący z nimi sędziowie ze skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia „Iustitia” planują zemstę na sędziach Kamilu Zaradkiewiczu i Aleksandrze Stępkowskim, którzy pełnili obowiązki I Prezesa SN. Prof. Zaradkiewicz poinformował już, że jeżeli dalej będzie się utrudniać mu pracę w SN, wejdzie na ścieżkę dyscyplinarną i prawną.

Jak informuje wPolityce.pl,  „starzy” sędziowie chcą składać wnioski o ukaranie obu sędziów na drodze dyscyplinarnej i karnej. Zarzucają im nieprawidłowości i przekroczenie uprawnień. „Kasta” chce w swoich doniesieniach do prokuratury powoływać się na art. 231 kodeksu karnego. Do rzecznika dyscyplinarnego SN mają też trafić wnioski o wszczęcie postępowań dyscyplinarnych:

-„Kasta chce ukarać niepokornych, którzy sprawnie przeprowadzili Zgromadzenie Ogólne i doprowadzili do skutecznego wyłonienia kandydatów na I Prezesa Sądu Najwyższego. Zaradkiewicz podpadł też „starym” usuwając wizerunki komunistycznych prezesów SN” – dowiedział się portal od jednego z sędziów SN.

Na próby utrudniania pracy zareagował już prof. Kamil Zaradkiewicz. Poinformował, że takie próby skończą się jego zdecydowaną odpowiedzią prawną:

-„Wkrótce podejmę działania celem pociągnięcia do odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej tych, którzy od niemal dwóch lat uniemożliwiają sędziom SN wykonywanie obowiązków służbowych” – zapowiedział.

Jak ustalił portal wPolityce.pl, tzw. „starzy” sędziowie Sądu Najwyższego i sympatyzujący z nimi sędziowie ze skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia „Iustitia” planują zemstę na sędziach Kamilu Zaradkiewiczu i Aleksandrze Stępkowskim, którzy pełnili obowiązki I Prezesa SN. Prof. Zaradkiewicz poinformował już, że jeżeli dalej będzie się utrudniać mu pracę w SN, wejdzie na ścieżkę dyscyplinarną i prawną. Jak informuje wPolityce.pl, „starzy” sędziowie chcą składać wnioski o ukaranie obu sędziów na drodze dyscyplinarnej i karnej. Zarzucają im nieprawidłowości i przekroczenie uprawnień. „Kasta” chce w swoich doniesieniach do prokuratury powoływać się na art. 231 kodeksu karnego. Do rzecznika dyscyplinarnego SN mają też trafić wnioski o wszczęcie postępowań dyscyplinarnych: -„Kasta chce ukarać niepokornych, którzy sprawnie przeprowadzili Zgromadzenie Ogólne i doprowadzili do skutecznego wyłonienia kandydatów na I Prezesa Sądu Najwyższego. Zaradkiewicz podpadł też „starym” usuwając wizerunki komunistycznych prezesów SN” – dowiedział się portal od jednego z sędziów SN. Na próby utrudniania pracy zareagował już prof. Kamil Zaradkiewicz. Poinformował, że takie próby skończą się jego zdecydowaną odpowiedzią prawną: -„Wkrótce podejmę działania celem pociągnięcia do odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej tych, którzy od niemal dwóch lat uniemożliwiają sędziom SN wykonywanie obowiązków służbowych” – zapowiedział. kak/wPolityce.pl

kak/wPolityce.pl

Komentarze (13):

Kali2020.05.26 16:15
No tak, złożą wniosek do Izby Dyscyplinarnej, którą pokieruje Laskowski i się okaże, że Zaradkiewicz złamał prawo i będzie miał sankcje dyscyplinarne a wobec Tuley nic nie będzie się toczyć bo to wzorowy sędzia. Duda brawo TY !!!
Hipokryzja frondy2020.05.26 15:04
Przeszło 880 mln zł w ciągu pięciu lat kosztował prezydent Andrzej Duda i kancelaria. Jego poprzednik Bronisław Komorowski na koniec kadencji wydawał 163,5 mln rocznie. Andrzej Duda w 2020 roku zaplanował budżet na blisko 200 mln. np. zakładnki do ksiązek- 38 tys ! apaszki dla Agaty Dudy 18 ty !
Seks pokazy randki2020.05.26 15:00
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
fdf2020.05.26 14:46
Pisowska mafia działa. Teraz już nawet nie da się atakować instytucji bo zdobyta. Czas na ataki w stylu starzy sędziowie.
Pat2020.05.26 14:45
Jeśli Polska aspiruje do bycia poważnym państwem,powinna w ostrej nocie zażądać od Niemiec zaprzestania mieszania się w sprawy Polski i finansowania polskiej tzw. "Targowicy". Ingerencja Prusaków jest czysto destrukcyjna i obliczona na wywołanie anarchii w Polsce.
Leszek 2020.05.26 14:30
W tym czasie kiedy stosunki pomiędzy Polską a Izraelem są pośród krajów europejskich najlepsze w Europie, my powinniśmy starać się o stałe, dalsze rozwijanie polsko-żydowskich stosunków. To wymaga kontynuacji wysiłków i gotowości dla osiągnięcia kompromisu. To nie jest łatwe, lecz wierzę, że jest bezcenne wasze zobowiązanie, że następstwem będzie znaczący wpływ na wzajemne zrozumienie Polaków i Żydów. W związku z powyższym powinienem odwołać się do nakazów waszej organizacji, która powołana jest w “duchu tolerancji i harmonii i skierowane są na uwiecznienie “ocalonych z Holocaustu”. Mam nadzieje, że częściowo zostaną spełnione te punkty waszego programu. Tzn. wy pomożecie nam walczyć przeciwko nieprawdzie, szkodzących poglądów które wyjawiają światu przykład opinii na temat polskiej odpowiedzialności na temat tworzenia obozów koncentracyjnych. Mam również nadzieję, wbrew faktom że prawo waszej organizacji przygotuje “uwiecznienie” pamięci na temat życia i osiągnięć polskich Żydów i zarówno wzajemnej historii ciągnącej się przez ponad 800 lat, będzie uwieczniona w świadomości polskiego społeczeństwa i w świecie. Proszę pozwolić mi zakończyć cytując słowa Jego Świątobliwości papieża Benedykta XVI, który powiedział w grudniu 2006, kiedy przyjmował reprezentantów B’nai B`rith: “Nasz udręczony świat potrzebuje świadectwa ludzi dobrej woli, inspirowanych przekonaniem, że wszyscy z nas stworzeni na podobieństwo Boże, posiadają nieprzemożną godność i wartość. Żydzi i chrześcijanie są powołani do współpracy w uzdrowieniu świata, poprzez promowanie duchowych i moralnych wartości, opartych na naszej wierze. Powinniśmy, stać się coraz bardziej przekonani poprzez ułożenie naszej owocnej współpracy”. Warszawa 9 wrzesień 2007 Ewa Junczyk–Ziomecka Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej
Leszek 2020.05.26 14:30
Panie i panowie! Blisko 70 lat temu w 1938r. dekret prezydenta Rzeczpospolitej zakazał działalności B`nai B`rith w wyniku absurdalnego strachu, niezrozumienia i wprowadzenia w błąd oraz zarządził nielegalność działalności w Polsce sekcji B`nai B`rith. Dlatego to powinno być rozważane jako symboliczny gest, że ja teraz jestem tutaj przed wami jako reprezentant Prezydenta Rzeczpospolitej, po to żeby przywitać was i waszą organizację, która po raz drugi otwiera działalność w Polsce. Otwarcie loży B`nai B`rith w Rzeczpospolitej po wielu latach nieobecności, jest również szczególnie ważne w innym aspekcie. Tak jest ponieważ ta organizacja utworzona została 164 lat temu w małej kawiarni nowojorskiej przez tuzin żydowskich niemieckich emigrantów, dzisiaj stała się najważniejszą międzynarodową organizacją walczącą z rasizmem, antysemityzmem i ksenofobią. Polska jest wdzięczna dla akcji podejmowanych przez Anti-Defamation League ustanowionej przez B`nai B`rith, które współdziałając z American Jewish Congress podtrzymuje nasze wysiłki do uzyskania zmian w nazywaniu obozu Auschwitz i przeciwstawiania się mocno używania nazwy jako “Polish concentration camps”. Jestem zadowolony że tak samo jak przed wojną członkowie B`nai B`rith są znaczącymi polskimi obywatelami – uczonymi, pisarzami, osobami zaangażowanymi w działalność społeczną.
Leszek 2020.05.26 14:29
Jak Lech Kaczyński witał w Polsce żydowską lożę B’nai B’rith https://www.nacjonalista.pl/2020/01/05/jak-lech-kaczynski-wital-w-polsce-zydowska-loze-bnai-brith/
n2020.05.26 14:28
Co za czasy... Nawet bycie gejem nie chroni... Widać świat się dzieli na WREDNYCH PEDAŁÓW i uciemiężonych homoseksualistów...
jula2020.05.26 14:26
Bunt w instytucji publicznej. Niesłychane. Aż tak źle traktowano klientów?
Leszek 2020.05.26 14:25
Podczas otwarcia loży B’nai b’rith o nazwie „Polin” — (w języku hebrajskim Polska) — obecni byli ambasadorowie USA i Izraela, i kilka innych ważnych osobistości. — Wiceprezydent B’nai b’rith, — Dan Mariaschin, w swym przemówieniu zaznaczył, — że uwzględniając fakt przynależności Polski do Unii Europejskiej i odradzania się życia żydowskiego, — nasza loża może działać jako ważny uczestnik w szerokiej gamie zagadnień, którymi zajmuje się B ‚nai b ‚rith — oraz szerszymi planami żydowskimi. O jakie to plany i zagadnienia chodzi żydom z B’nai b’rith? Wszystko stało się jasne już podczas pierwszego spotkania: — Chodzi o restytucję mienia żydowskiego (ok. 70 mld dolarów) — oraz o rozwiązanie kwestii Radia Maryja i Telewizji Trwam, — a być może, w ramach szerszych planów żydostwa chodzi także o wznowienie pomysłu na Judeopolonię.
Leszek 2020.05.26 14:23
forumemjot.wordpress.com/2016/01/27/bnai-brith-masoneria-na-uslugach-swiatowego-syjonizmu-polecam/
Leszek 2020.05.26 14:22
forumemjot.wordpress.com/2016/01/27/bnai-brith-masoneria-na-uslugach-swiatowego-syjonizmu-polecam/ Katolicyzm liberalny jest jeszcze bardziej niebezpieczny niż komunizm; — jest on w rzeczy samej „piątą kolumną” żydomasonerii w samym łonie Kościoła. Już w drugiej połowie XIX w. Pius IX twierdził, — iż znacznie łatwiej jest wykryć i pokonać jawnego nieprzyjaciela — niż zamaskowanego masona, jakim w rzeczywistości jest katolik liberalny. W Liście Apostolskim z 6 marca 1873 r. skierowanym do koła św. Ambrożego w Mediolanie — papież wyjaśnia, — dlaczego tak bardzo trzeba mieć się na baczności przed katolikami-demokratami, — przesiąkniętymi modernistycznymi poglądami: — Ci ludzie są bardziej niebezpieczni i bardziej zgubni niż zdeklarowani wrogowie, — gdyż niepostrzeżenie i z niezwykłą konsekwencją postępują w swoich zamiarach. W rzeczywistości, trzymając się na granicy potępionych błędów, — zachowują zewnętrzne pozory nieskazitelnej doktryny, — a tym samym zjednują sobie nieroztropnych zwolenników pojednania(z masonerią) i zwodzą uczciwych ludzi, którzy, gdyby nie to, niezawodnie sprzeciwiliby się jawnym błędom. Święty papież Pius X (1835-1914) potępił katolików-liberałów, demokratów chrześcijańskich, modernistów, — uznając ich za najbardziej niebezpieczną klikę (… ) — usiłującą przywieść Kościół do ich sposobu myślenia. — Poprzez przebiegłość i zakłamanie tego perfidnego liberalnego katolicyzmu, który z trudem utrzymując się na granicy potępionego błędu, usiłuje zachowywać pozory systemu przestrzegającego najczystszej doktryny (…). — Ksiądz ma za zadanie wykryć ich przewrotne knowania. — Liberalni katolicy są wilkami odzianymi w owcze skóry. — Będą was nazywali papistami, klerykałami, nieprzejednanymi wstecznikami; — miejcie to sobie za honor! (Obecnie liberałowie traktują katolików walczących w obronie wiary — jako sektę — lub oskarżają o działania poza Kościołem — miejcie to sobie za honor!). Następnie w encyklice Pascendi, — ogłoszonej 8 września 1907 r. — papież donosi, — iż wrogowie dotarli do samego serca Kościoła, — a wrogowie ci tym większym napawają strachem im bardziej się ukrywają. (…) Mówimy tu o znacznej liczbie księży (…). — Oni to od środka knują zniszczenie Kościoła. Niebezpieczeństwo tkwi dziś niejako w samym łonie, — w samych żyłach Kościoła (…), — oni (moderniści) nie ugodzili w gałązki, — lecz w sam korzeń, — to znaczy w Wiarę. (Obecnie te słowa dotyczą nie tylko księży, ale i biskupów). Porozumienie między żydomasonami i katolikami-liberałami umożliwiło wprowadzenie „konia trojańskiego” do Kościoła Chrystusowego.