Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich komentował zainteresowanie uczestników Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w lipcu przyszłego roku w Krakowie. W ciągu 20 godzin od uruchomienia systemu na uroczystości zapisały się 240 duże grupy liczące łącznie 45 tys. ludzi. Prawdopodobnie uczestników będzie ponad 2 mln. Jako pierwszy oficjalne zapisał się papież Franciszek.

- Niewyobrażalne byłyby Dni Młodzieży bez następcy Piotra – powiedział kard. Ryłko. - ŚDM narodziły się 30 lat temu z inicjatywy Jana Pawła II. Dzięki tym spotkaniom narodziła się nowa generacja młodych, których nazywamy „pokoleniem Światowych Dni Młodzieży”. To młodzi, którzy w osobie następcy Piotra odkryli wielkiego przyjaciela i pewnego życiowego przewodnika.

Kardynał zaznaczył też, że ŚDM odbędą się w Roku Miłosierdzia Bożego, a Kraków jest „stolicą propagowania kultu Miłosierdzia”.

- Wystarczy pomyśleć o Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, o siostrze Faustynie Kowalskiej i św. Janie Pawle II, który zainicjował Sanktuarium, ustanowił Święto Miłosierdzia i napisał encyklikę „Dives in misericordia”. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po ogłoszeniu Jubileuszu [Miłosierdzia - red.] wydarzenie w Krakowie będzie nie tylko Światowymi Dniami Młodzieży, ale i być może najbardziej spektakularną uroczystością roku jubileuszowego – powiedział kard. Ryłko.

KJ/Avvenire.it