Kard. Robert Sarah w obronie kapłańskiego celibatu - zdjęcie
15.06.20, 19:39Fot. screenshot - YouTube

Kard. Robert Sarah w obronie kapłańskiego celibatu

6

Dziś swoje 75. urodziny obchodzi kard. Robert Sarah. Obecny prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów słynie z zajmowania jasnego stanowiska w bieżących sporach dotyczących życia i doktryny Kościoła katolickiego. Na początku tego roku głośną debatę wywołała jego nowa książka: „Z głębi naszych serca”, w której hierarcha staje w obronie celibatu kapłańskiego.

Z głębi naszych serc – fragmenty:

Ksiądz powinien być czujny. Musi stać na straży wobec sił zła. Musi podtrzymywać wiarę ludzkości w Boga. Musi mieć się na baczności w codziennym życiu.
Papież emeryt Benedykt XVI

Istnieje związek ontologiczno-sakramentalny między kapłaństwem a celibatem. Umniejszenie wspomnianego związku spowoduje zdeprecjonowanie dorobku Soboru i papieży Pawła VI, Jana Pawła II i Benedykta XVI.
Kardynał Robert Sarah

Wyświęcenie żonatych mężczyzn pozbawiłoby nowo powstające Kościoły doświadczenia obecności i nawiedzenia Chrystusa danego i oddanego w osobie celibatariusza.
Kardynał Robert Sarah

Kapłaństwo Jezusa Chrystusa wprowadza nas w życie, które polega na stawaniu się jednością z Nim i na odrzuceniu wszystkiego, co do nas należy. Taki jest fundament dla księży i wymóg celibatu.
Papież emeryt Benedykt XVI

Codzienna celebracja Eucharystii, która implikuje niekończący się stan służby Bogu, rodzi spontanicznie niemożliwość związku małżeńskiego.
Papież emeryt Benedykt XVI

Kościół potrzebuje tylko mężczyzn, którzy go kochają miłością Chrystusa Oblubieńca. Kościół pozbawiony księży w celibacie nie będzie miał świadomości, iż pozostaje Oblubienicą Chrystusa.
Kardynał Robert Sarah

Źródło: Oficjalny profil Twitter kard. Roberta Saraha: twitter.com/Card_R_Sarah; Tłum.: Elżbieta Regulska-Musiał / Opoka

Komentarze (6):

Katolik2020.06.16 8:52
Sam nie może już ruchać to będzie innym zabraniał.
Glaudiusman2020.06.15 22:50
Oczywiście ks. kardynał ma rację. Nie wolno ruszać i znosić celibatu pod jakimkolwiek pozorem. A chcą to zrobić hierarchowie liberalni pod pretekstem jakiejś tam Amazonii. Ręce precz od celibatu.
CHYBA CWELI-BATU2020.06.15 21:15
HA HA HA HA!
anonim2020.06.15 19:59
Tak właśnie jest.
JaKi2020.06.15 19:54
Kardynał ma rację,celibat to odwieczny doktryna Kościoła która umacnia wiarę w Boga. Kapłani powinni przez całe życie być onanistami a nie zadawać się z kobietami a nie daj Boże z dziećmi.
katolicka kretynizacja polski2020.06.15 19:43
staruch sam nie mógł ruchać to teraz klesza gnida chce innym zabronić!