Kard. Pell opublikuje zapiski z więzienia. ,,Stanie się klasyką duchowości'' - zdjęcie
23.06.20, 09:00Fot. Kerry Myers via Flickr, CC BY 2.0

Kard. Pell opublikuje zapiski z więzienia. ,,Stanie się klasyką duchowości''

15

Kard. George Pell postanowił opublikować swe więzienne zapiski. Poinformował o tym dyrektor wydawnictwa Ignatius Press. Jego zdaniem książka ta stanie się klasyką duchowości.

Kard. Pell, były ordynariusz Sydney i prefekt watykańskiego Sekretariatu ds. Ekonomii, spędził w więzieniu 400 dni. Bezpodstawnie skazano go na 6 lat więzienia za rzekome molestowanie nastoletnich chórzystów. 7 kwietnia został uniewinniony jednomyślnym orzeczeniem Sądu Najwyższego.

Jak poinformował ks. Joseph Fessio SJ, więzienny dziennik kard. Pella liczy ok. tysiąca stron. Wydawnictwo Ignatius Press opublikuje go w trzech lub czterech tomach. Pierwszy trafi do księgarń na wiosnę przyszłego roku. Ten dziennik – napisał amerykański jezuita – ukazuje kard. Pella, którego znam i którego każdy katolik powinien poznać. Jest to bowiem człowiek Kościoła, który głosił Chrystusa i moralne nauczanie Kościoła bez lęku i z pełną świadomością ceny, jaką może za to zapłacić. I zapłacił ją – dodał ks. Fessio – zachowując poczucie humoru i - jak Chrystus - miłość do swych nieprzyjaciół.

Krzysztof Bronk - Watykan

vaticannews.va/pl

Komentarze (15):

Amen2020.06.23 16:33
Cała pedofilia się zleciała, więc odmawiam modlitwę:. Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce z niegodziwościami i zasadzkami złego. Szatana i inne złe duchy mocą Bożą strąć do piekła.
wujek dobra rada2020.06.23 18:02
Nie trzeba byc narkomanem, zeby trudno bylo udowodnic, ze zdarzenie sprzed kilkunastu czy kilkudziesieciu lat rzeczywiscie mialo miejsce. Ale zaprogramowani fanatycy wiedza swoje i nie czuja potrzeby zrozumienia pokrzywdzonych przez swego idola.
leszczyna2020.06.23 13:24
Poradnik watykańskiego eksperta: Jak bawić się w chowanego i nie dać się złapać
wujek dobra rada2020.06.23 10:06
Propagandysci koscielni zrobia swietego nawet z pedofila. Pell zostal uniewinniony nie dlatego, ze nie zaslugiwal na kare, ale dlatego ze dowody jego przestepstw byly niewystarczajace do skazania. Jak sie okazalo (tak pisali w angielskojezycznych gazetach), to od lat szescdziesiatych naplywaly do przelozonych koscielnych rozne skargi na nieprzyzwoite zachowanie tego osobnika. Ale byly one z pewnoscia potrzebne, by mogl kontynuowac koscielna kariere za papieza JP2. JP2 mial zamilowanie do roznych wersji ks. Degollado.
Ninel2020.06.23 16:43
ciekawe czy pisali w "angielskojezycznych gazetach", że policja nakłaniała narkomanów i złodziejaszków do fałszywego oskarżania? btw, skoro "dowody" nie są "wystarczające" to nie są dowodami.
wujek dobra rada2020.06.23 18:40
Nie trzeba byc narkomanem, zeby trudno bylo udowodnic, ze zdarzenie sprzed kilkunastu czy kilkudziesieciu lat rzeczywiscie mialo miejsce. Ale niektorzy ludzie wole wierzyc w swoje iluzje niz zrozumiec zlozonosc konkretnej sytuacji.
ZERRO2020.06.23 10:03
Wychodzenie z sodomii.
Glaudiusman2020.06.23 9:38
To gigantyczna hańba dla australijskiego, plugawego, masońskiego wymiaru sprawiedliwości. Wsadzić niewinnego Kardynała, wielkiego specjalistę od spraw finansowych i bankowych do więzienia z przestępcami za jeden plugawy przekupiony donos narkomana ? Z reguły we wszystkich państwach anglosaskich rządzą lewacy i masoni, nastawieni nienawistnie do Kościoła. To jest efekt króla Henryka VIII i jego córki Elżbiety, kiedy to grabiono dobra kościelne i mordowano na wielką skalę duchowieństwo katolickie i katolików. Popłynęła rzeka krwi. W Wielkiej Brytanii jest mnóstwo satanistów, masonów i zboczeńców. Pederaści, Lesbijki, Pedofile i inni sprośni dewianci. To jest pokłosie tego krwawego i zbrodniczego protestantyzmu. Zamieszane są w tym również najwyższe elity państwowe i paskudni celebryci. W dzisiejszym świecie mimo różnych zakazów oficjalnych jest ponad 100 milionów niewolników, sprzedawanych średnio za 90 dolarów, a czasem i za 10 dolarów przez ubogie rodziny trzeciego świata. Ale najczęściej mafie uprowadzają młode kobiety i dzieci prosto z ulicy albo domów na rzeź do satanistów, na wymianę narządów, do burdeli i do przymusowej niewolniczej pracy. Starożytność niewolnicza to była pestka. Obecne kraje zachodnie rządzone przez plugawe lewackie elity i masonów to są dopiero przestępcy.
Tylko prawda sie liczy.2020.06.23 9:24
Historia Kard. Pell-to hanba Australii.Policja ,sedziowie ,lewackie stacje radiowe i televizyjne, wszystkie klamaly, wymyslaly bzdury i klamstwa.I to byl cud, ze nagle inni zrozumieli i uniewinnili Kardynala. Lewactwo w kazdym kraju to wielkie nieszczescie.
Janek2020.06.23 9:14
Ten kapłan nie cierpiałby, gdyby wierni zareagowali właściwie. Zeznania, które go obciązyły były kosmicznie nieprawdopodobne i zresztą wycofane przez jednego z tych łobuzów. Ale gender i lgbt muszą kogoś pomęczyć.
Po 13 nie wierz "Kretynizacji"2020.06.23 9:18
"Ale gender i lgbt muszą kogoś pomęczyć" To ich obsesyjne powołanie.
RobotniczaKrew2020.06.23 9:11
Poradnik pedofila?
Po 13 nie wierz "Kretynizacji"2020.06.23 9:20
Jak wyżej. Jesteś wypierdkiem Goebbelsa. Bardzo ci się śpieszy do piekła. Tam się będziesz wyżywał w takim gadaniu przez cała wieczność.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.23 9:10
Odpowiedź na "365 dni" Blanki Lipińskiej: "400 dni" Pell'a. Ekranizacja będzie dostępna w odcinkach na Porn Hub:)
Po 13 nie wierz "Kretynizacji"2020.06.23 9:20
Jesteś wypierdkiem Goebbelsa. Bardzo ci się śpieszy do piekła. Tam się będziesz wyżywał w takim gadaniu przez cała wieczność.