Kard. Ouédraogo: trzeba zdecydowanie zwalczać islamski terroryzm - zdjęcie
18.05.19, 08:58

Kard. Ouédraogo: trzeba zdecydowanie zwalczać islamski terroryzm

4

Na konieczność podjęcia zdecydowanych działań w walce z islamskim terroryzmem wskazuje po ostatnich atakach na chrześcijan w Burkina Faso arcybiskup stolicy tego afrykańskiego kraju. Kard. Philippe Ouédraogo podkreśla, że w przeciwnym wypadku wyznawcy Chrystusa będą prześladowani na tak samo wielką skalę, jak ich bracia w Mali, Nigrze czy Nigerii.

Arcybiskup Wagadugu, który jest zarazem przewodniczącym wspólnej konferencji episkopatu Burkina Faso i Nigru wskazuje, że w krajach Sahelu ma miejsce coraz bardziej otwarta wojna z Chrystusem i Kościołem. Przypomina, że wspólnota międzynarodowa zdaje się na to nie reagować. Hierarcha zapewnia, że chrześcijanie nadal będą aktywnie włączać się w budowanie pokoju i porozumienia w regionie. Ze strony miejscowych władz potrzeba jednak zdecydowanych działań mających na celu postawienie tamy fali islamskiego terroryzmu oraz promowanie dialogu.

Tylko w tym tygodniu w Burkina Faso doszło do zamachu na kościół katolicki, w którym zginął kapłan i pięciu wiernych oraz na procesję maryjną, gdzie zamordowano czterech chrześcijan. Z kolei w sąsiednim Nigrze islamiści zaatakowali kościół, dotkliwie raniąc proboszcza i grabiąc świątynię. W czasie ataków dżihadyści informują swe ofiary, że zostaną zabite za to, iż nie wyznają „prawdziwej wiary”.

Źródło: VaticanNews.va

Komentarze (4):

szcze na PiS i rydzyka2019.05.18 9:07
Jakby dzieci maiły edukację seksualną w szkole, to by wiedziały że ksiądz nie wyciąga PiSiorka tylko penisa i nie po to by pobawić i pogłaskać "misiaczka" tylko zwalić konia zboczonemu klesze!
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.18 9:01
Najnowszy sondaż nie daje żadnych szans partii kumającej się z czarną mafią. Polacy odwracają się od propedofilskiego PiS, które notuje -10% spadek! http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24794168,najnowszy-sondaz-do-parlamentu-europejskiego-ke-wyprzedza-pis.html#s=BoxOpMT Polacy zaczęli otwierać oczy!
infor2019.05.18 12:56
tak jest tylko w zakutych łbach takich głupawych śmieci jak ty
Jan2019.05.20 6:30
Dumny gej to po polsku durny pedał...