Kard. Burke: Ograniczenie muzułmańskiej imigracji to wyraz patriotyzmu - zdjęcie
04.08.19, 09:47(fot. youtube)

Kard. Burke: Ograniczenie muzułmańskiej imigracji to wyraz patriotyzmu

35

- Porzucenie przez chrześcijańskie narody tradycyjnych norm moralnych jest przyczyną napływu muzułmańskich imigrantów do Europy - powiedział kard. Raymund Leo Burke na konferencji przed "Maszem dla Życia" w Rzymie

- Ograniczenie migracji muzułmanów, którzy chcą przedostać się do tradycyjnie chrześcijańskich narodów byłoby rozsądną decyzją ze stronu polityków - dodawał

Podczas konferencji pro- life i prorodzinnej w Rzymie, dzień przed Marszem Życia we Włoszech, kardynał Burke przedstawił swoje poglądy na temat imigracji.

- Opór przeciwko muzułmańskiej imigracji na tak dużą skalę to wyraz odpowiedzialności - stwierdził kardynał

- Islam "wierzy, że jest przeznaczony do rządzenia światem" - dodawał

- Nie musisz być naukowcem od rakiet, by zobaczyć, co stało się w Europie - powiedział, powołując się na dużą populację muzułmańskich imigrantów we Francji, Niemczech i we Włoszech

Komentarze kardynała Burke'a są najnowszym dodatkiem w debacie wśród katolików na temat stosowania ewangelicznych przykazań wobec dużej liczby migrantów przybywających do krajów zachodnich z Afryki i z Bliskiego Wschodu.

Na początku maja kardynał Kondrad Krajewski, powiedział reporterowi, że Watykan odmówi papieskiego błogosławieństwa Matteo Salviniemu, wicepremierowi Włoch, który jest znany z restrykcyjnej polityki imigracyjnej.

Kardynał Burke powiedział, że podczas gdy kościół musi być hojny dla "osób, które nie są w stanie znaleźć sposobu na życie we własnym kraju", to nie dotyczy przypadku wielu muzułmańskich imigrantów, "którzy są oportunistami".

Kardynał wspomniał również o książcę "Strefy No Go: Jak prawo szariatu zbliża się do twojego sąsiedztwa", napisanej przez byłego reportera Breitbart News, Raheema Kassama, jako dowód, że muzułmańska imigracja ma wpływ nawet w Stanach Zjednoczonych.

- Muzułmanie powiedzieli, że są w stanie dzisiaj dokonać tego, czego nie byli w stanie osiągnąć w przeszłości dzięki uzbrojeniu, ponieważ chrześcijanie nie są już gotowi bronić swojej wiary, nie są już gotowi do obrony prawa moralnego - zaznaczył kard. Burke
Jak dodał, kolejnym powodem zmian demograficznych jest fakt, że "chrześcijanie się nie rozmnażają" i stosują środki antykoncepcyjne.

– Trzeba pokazywać imigrantom, czym jest obecny kryzys kultury, jej bankructwo oraz wskazywanie na wartości. Na wartości życia ludzkiego, jego godności, seksualności jako elementu pewnej całości osoby ludzkiej, na wartość małżeństwa i rodziny a także czci dla Boga – powiedział.

- Biorąc pod uwagę te rozważania, ograniczenie wielkiej muzułmańskiej imigracji, jest w istocie, odpowiedzialnym ćwiczeniem patriotyzmu - podsumował

bz/catholicherald.co.uk

Komentarze (35):

Ja 2019.08.4 15:27
Jak kościół naplywowi tego...się ostro nie przeciwstawi, to ich Nie ma. Będzie wył muezzin z wieży.
bogdanus2019.08.4 13:25
Za zdradę Jezusa zachodnia Europa jako pierwsza zostanie ukarana przez islamistów. Zło zawsze pożera swoje dzieci.
nikt2019.08.4 21:53
A kogo masz na myśli mówiąc zachodnia Europa ? Chodzi Ci o narody czy o Watykan . Watykan jako pierwszy Go zdradził . Nie tylko Jezusa ale i Boga .
nikt2019.08.4 13:06
To nie patriotyzm . To samoobrona , instynkt samozachowawczy przed tym co niesie ze sobą obca ideologia , kultura , tradycja . Od biedy można nazwać to patriotyzmem . Broni się swojego domu przed inwazją obcych . W 2001 . miałam dziwny sen . Już o tym pisałam . Na 3 godź. przed atakiem na WTC widziałam to we śnie . Ale ten sen składał się z kilku części . Następna była o tym jak ludzie w białych ubraniach z zasłoniętymi do połowy twarzach ( Arabowie ) wychowywali nasze bardzo wystraszone , samotne dzieci ( dzieci- przyszłość ) w sklepie ( korzyść lub strata ) które było czymś w rodzaju przedszkola . Działo się to w dzielnicy wsi nazywanej " upadówa " . To ostatnie słowo mówi samo za siebie . W tle był widoczny parafialny Kościół . Wież już nie było widać . Runęły w pierwszej części wsi po ataku " obcych " . Skojarzyłam ten atak z UFO . O tym śnie jeszcze przed atakiem na WTC wiedzieli inni gdyż był tak wyrazisty , że go im opowiedziałam . Po zobaczeniu ataku w telewizji włosy stanęły mi drugi w życiu raz " dębem " . To był mój sen .
nikt2019.08.4 13:17
Nie napisałam , że w tym śnie stałam i obserwowałam to wszystko na górce po zlikwidowanym w tej wsi cmentarzu . To też ma znaczenie .
Mirek2019.08.4 10:00
do Maria Blaszczyk . Tylko że po przyjęciu w Niemczech ponad miliona muzułmanów okazało się że to nie są ani lekarze , ani inżynierowie , ani informatycy !!! . Ponad 30 procent z nich nie umie pisać i czytać w jakimkolwiek języku i wcale nie chce się niczegokolwiek nauczyć . To są zdrowe muzułmańskie byki którzy do Europy przybyli po ZŁOTO I BIAŁE KOBIETY !!! . Nic innego ich nie interesuje .
linus2019.05.22 8:32
@Maria Błaszczyk_Otóż właśnie o tym mówi kardynał droga pani: kiedyś dzięki stosowaniu się do chrześcijańskich zasad Europejczycy nie mordowali własnych dzieci, ale rodzili i wychowywali je do pracy w swoich szpitalach, sklepach, fabrykach. Dziś zamiast nich wolą przyjmować ludzi nastawionych do nich wrogo, których intencją jest zniszczenie świata jaki znamy. Co do wizji: nasza chrześcijańska wizja nie musiała zdobywać Europy, ona ją zbudowała, a muzułmańska ją zniszczy, o czym otwarcie mówią sami muzułmanie. I zapewniam, że nie będą się pani pytać o zdanie ani poklask. Każą założyć chustę - założysz, każą odejść z pracy czy studiów - odejdziesz. Każą rodzić dzieci - będziesz rodzić i jeszcze nie raz zatęsknisz za starą chrześcijańską Europą, której dzięki takim jak ty, już nie będzie.
Mad Max2019.08.4 10:34
Linus. Po co tlumaczysz tlumokowi rzeczy oczywiste. Szkoda czasu i atłasu na dyskusję z półmuzgiem
gośka2019.05.21 20:41
Arabowie już sobie u siebie porządzili i widać mierne efekty, co kraj to wojna lub przygotowania do wojny...żeby rządzić trzeba przewyższać inteligencją innych i umieć zachować pokój
andrzejhahn32019.05.21 18:09
zawsze tak myslalem i mowilem...................koscielne nieroby to rzeczywiscie kretyni i idioci
Reytan2019.08.4 11:14
Komunisci sowieccy won za Ural. Nastal czas powrotu.
zatroskany2019.05.21 17:31
Niestety Bergolio jest masonem
man woman albo gender2019.05.21 17:30
W tymkraju przydało by się więcej patriotyzmu w postaci wycierania psich sików na schodach i sprzątania psich kup na trawnikach.
rabbi Meier Halewi Marx 2019.05.22 8:14
Porządny ortodoksyjny żyd sprząta za swoim psem, ale namnożyło sie masę odszczepieńców marksistowskich, którzy uważają że nie muszą bo im wszystko wolno
Reytan2019.08.4 11:15
Komunisci powrot do Israela.
Anna Płaszczak2019.05.21 15:39
A propos imigrantów z Afryki jestem ciekawa ,kiedy zakończy się niemiecki projekt dokarmiania ryb w Morzu Śródziemnym i czy będzie Norymberga dla organizatorów
Anna Płaszczak2019.05.21 15:33
Już dawno mówiłam że masowe przyjmowanie gejów do seminariów to będzie katastrofa dla ministrantów Gej w sutannie jest takim samym pedofilem jak gej bez sutanny
Genowefa Bluszcz2019.05.21 15:28
Homofobia wśród lewactwa jest przerażająca .Jeden lewacki antyklerylał z tego forum gwałciłby nawet homoseksualnego księdza nogą od taboretu i kijem od szczotki. To straszne. Cóż za degeneracja . Lewica upadła całkowicie.
21:37 xD2019.05.21 15:27
Islam i chrześcijaństwo to jedna mafia. Wpływy jednego i drugiego trzeba w Europie ograniczyć.
Ola2019.05.22 8:45
Wasz marksizm ro zaraza.
Reytan2019.08.4 11:11
Komunistyczna stonka za Ural.
Maria Blaszczyk2019.05.21 15:24
To skąd, księże kardynale, weźmiemy sobie ludzi do pracy w naszych supermarketach, szpitalach, sortowniach odpadów i fabrykach? Pozwolimy muzułmanom ginąć od kul, głodu i chorób, a sobie ściągniemy ludzi skądinąd? Oczywiście, możemy to zrobić - ale do czasu. Przewaga demograficzna Afryki (stamtąd przybywa duża część muzułmanów) sprawi, że w pewnym momencie nie będziemy już ich w stanie zatrzymać. Tylko jaki w tym sens? Jeśli Wasza religia jest lepsza - to przekonujcie do niej ludzi. Choć obawiam się, że ani Wasza ani muzułmańska wizja poklasku w Europie nie ma szans zdobyć.
Genowefa Bluszcz2019.05.21 15:30
Wszystko przez te lesby bo nie chcą dzieci tylko kariery w Nowoczesnej i Wiośnie
historia2019.05.22 7:30
poczytaj statystyki dunskie, 90% muzulmanow nie pracuje, oni nie wyjezdzaja pracowac tylko w duzej czesci zyc na socjale, a potem z nudow z flustracji zaczynaja sie organizowac i utwierdzac w nienawisci do tego co co dla nas swiete, miec pretesje do nas ze sa leniwi i malo zdolni, naprawde chcesz zafundowac swoim dziecia wnukom to co sie dzieje we Francji ?
ZERR02019.08.4 10:04
Ludzi weźmiemy stąd, że przestaniemy metodami administracyjnymi i propagandą utrudniać ludziom posiadanie dzieci. Wystarczy. Wystarczy równiez że rząd USA przestanie exportować do Afryki wojnę (np w interesie Świętej Krowy Izraelskiej) A zatrzymac można zawsze - wystarczą miny morskie i posterunki z bronią maszynową.
robaczek2019.05.21 14:53
I oni bardziej gwalcą niż my!!! poza tym my sie rotujemy miedzy parafiami. oni nie mają takiej usługi! takie haslo reklamowe nawet mamy. "idzie wiosna, chodz zgwalci cie nowy ksiądz"! tak ze tego no, i kogo wolicie? brak słów!
Ho, ho ...2019.05.21 14:58
ciężko ci idzie z polskom jazykom
Genowefa Bluszcz2019.05.21 15:24
Kto to widział przyjmować tylu gejów do seminariów? Sodoma i Gomora!!! A teraz się okazuje że co drugi to pedofil.!!
Reytan2019.08.4 11:08
Mordercy komunistyczni przyszedl czas wracac za Ural.
Hi, hi ...2019.05.21 14:32
loluś w Polsce ciebie nie ma, nie zajmuj się więc polskimi sprawami. Sprzątaj szajs u Hansa albo szyt u Patryka.
Michal2019.05.21 22:24
Chłopie masz silną nietolerancję laktozy. Nie jedz produktów mlecznych, bo to jest uciążliwe dla otoczenia. Wyobraź sobie że w zimie, w nocy wieziesz z Gdańska biskupa z nietolerancją laktozy do Tarnowa. Już za Elblągiem zaczyna zasuwać serki homogenizowane czy jakieś Actimele. Wiesz co się później dzieje? A tu mróz. -12 stopni, wywietrzyć się nie da. Taka długa trasa, noc, mróz i te bąki. I on się nawet nie krępuje.
lolek kremowka2019.05.21 14:04
Ograniczenie katolickiej imigracji to wyraz patriotyzmu mogliby powiedziec obywatele krajow protestanckich, ktore tak licznie najechali hunowie z Polski
Maria Blaszczyk2019.05.21 15:20
Tylko że to w większości rozsądni z nich ludzie i cieszą się, jak ktoś przyjeżdża budować u nich dobrobyt ;-)
Ola2019.05.22 8:44
Mniej kremówek,by odmulić rozum.
Reytan2019.08.4 11:05
Protestanci,Zydzi i Komuna -JEDNA SPRAWA