Karczewski: Newsweek kłamie. Kuchciński nie naciskał na prezydenta - zdjęcie
25.07.17, 15:21Zdj. Michal Józefaciuk, CC BY SA 3.0, Flickr

Karczewski: Newsweek kłamie. Kuchciński nie naciskał na prezydenta

"Byłem na tym spotkaniu. Krzymowski i Tomasz Lis kłamią"- tak marszałek Senatu, Stanisław Karczewski skomentował doniesienia Newsweeka, jakoby marszałek Sejmu, Marek Kuchciński, żądał od prezydenta Andrzeja Dudy zmiany decyzji w sprawie weta ustaw o KRS i SN.

"Jarek daje ci godzinę na zmianę decyzji"- tymi słowami według ustaleń tygodnika "Newsweek" miał podczas spotkania prezydenta z premier oraz marszałkami Sejmu i Senatu w Belwederze zwrócić się do Dudy Marek Kuchciński. Spotkania kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości odbyły się również w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej. 

Marszałek Senatu na Twitterze zdementował doniesienia tygodnika Tomasza Lisa, jakoby marszałek Sejmu miał wywierać presję na prezydencie. 

"To fake news"- skwitował polityk. 

"Byłem na tym spotkaniu. Marek Kuchciński nie wypowiedział cytowanych przez Newsweek słów. Krzymowski i Tomasz Lis kłamią!"- napisał Karczewski na Twitterze.

Temat zdążyły jednak podchwycić inne portale internetowe. Jeden z użytkowników Twittera zasugerował: "Czekamy na ustawę o fake news".

yenn/Twitter, Fronda.pl