Jutro kolejna konwencja PiS. Celem 'mobilizacja elektoratu' i 'zwiększenie frekwencji' - zdjęcie
12.04.19, 16:11zdj. screen Youtube

Jutro kolejna konwencja PiS. Celem 'mobilizacja elektoratu' i 'zwiększenie frekwencji'

2

W sobotę odbędzie się kolejna regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości- tym razem w Lublinie. Jak poinformowała rzeczniczka partii rządzącej, Beata Mazurek, celem jest przede wszystkim "mobilizacja elektoratu", ale również przekonanie wszystkich Polaków do wzięcia udziału w majowych eurowyborach oraz zwiększenie frekwencji. 

Mazurek zapowiedziała w Sejmie, że konwencja ma rozpocząć się o godzinie 11.00. Polityk zwróciła uwagę, że celem odbywających się co tydzień konwencji regionalnych jest nie tylko mobilizacja sympatyków PiS, ale i uświadomienie Polakom, jak ważne są wybory do Parlamentu Europejskiego, aby frekwencja była dużo większa niż dotychczas. 

Pytana o "motyw przewodni" konwencji, Beata Mazurek odpowiedziała, że będzie on "niespodzianką". Rzeczniczka PiS nie chciała wdawać się w szczegóły, poinformowała jedynie, że jak zwykle przewidziane są wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Dodała, że na konwencji zostanie przypomniane, kto kandyduje z lubelskich list PiS do Parlamentu Europejskiego. 

yenn/PAP, Fronda.pl

 

Komentarze (2):

Cogito ergo sum2019.04.12 17:14
Idą jak walec. Przede wszystkim wiedzą czego chcą dla Polski. Opozycja wie czego chce dla siebie.
Max Fiendlich2019.04.12 17:38
Skoro jest tak pięknie, to dlaczego nie mogą przebić poziomu 36%? Mogą co najwyżej utrzymać ten poziom przy maksymalnym przekupstwie społecznym albo zlecą na łeb.