JP Morgan wybrał Polskę na światowe centrum finansowe - zdjęcie
25.09.17, 09:40Morawiecki, fot. KPRM; fot. Joe Mabel, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia, zdj. edyt.

JP Morgan wybrał Polskę na światowe centrum finansowe

We wtorek przedstawiciel banku JP Morgan ogłosi na konferencji w Ministerstwie Rozwoju, że otwiera w Polsce centrum usług. Największy światowy bank inwestycyjny zamierza zatrudnić nad Wisłą od 1500 do 3000 osób. Do wniosku o grant bank wpisał 2500 posad, ale negocjuje wynajem 30 tys. mkw powierzchni biur, co zasadniczo wystarcza aż 3000 pracownikom. O decyzji kierownictwa banku informował już w piątek wicepremier i minister rozwoju i finansów, Mateusz Morawiecki.

,,Klamka już zapadła i rzeczywiście największy bank inwestycyjny świata utworzy tu swoją siedzibę. W ciągu najbliższych paru lat będzie tutaj pracowało kilka tysięcy osób z kompetencjami takimi jak zarządzanie danymi, ryzykiem kredytowym, łańcuchami dostaw, czyli matematycznymi i statystycznymi, a w dużym stopniu także inżynierskimi i zarządczymi. To mnie bardzo cieszy, bo to są lepiej płatne miejsca pracy i rzeczywiście jest to ogromny sukces'' - powiedział Morawiecki w rozmowie z ,,Trójką'' Polskiego Radia, przekonując, że to ,,mercedes w sektorze usług''.

Z kolei według prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasza Pisuli za JP Morganem mogą pójść i inne globalne banki.
Jeszcze w styczniu JP Morgan brał pod uwagę trzy lokalizacje - Kraków, Wrocław i Warszawę. Ostatecznie zdecydowano się na stolicę.

mod/puls biznesu