O. Jan Góra, duszpasterz Ruchu Lednickiego podkreśla, że ma to być międzynarodowe zaproszenie skierowane do młodych z całego świata.

- Tekst łączy w sobie przesłanie miłosierdzia z Łagiewnik oraz słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane do młodych podczas jego pielgrzymek po wszystkich kontynentach. Refren "Jezu, ufam Tobie", śpiewany w języku angielskim, będzie motywem, dzięki któremu młodzi pielgrzymi przybywający do Krakowa, zaniosą przesłanie miłosierdzia na cały świat. Słowa zwrotek to synteza nauczania papieskiego, wzywająca do odważnego dawania świadectwa wiary, nadziei i miłości we współczesnym świecie - podkreśliła Agnieszka Chrostowska z zespołu Siewcy Lednicy.

Tradycyjnie już, jak każdej lednickiej pieśni, również i tej będzie towarzyszył taniec.
 
Siewcy Lednicy to grupa, która promuje oraz wspiera muzycznie Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbywające się od 1997 r. nad brzegiem jeziora Lednickiego.
 
Światowe Dni Młodzieży mają potrwać od 26 do 31 lipca 2016 r.; weźmie w nich udział papież Franciszek. Uroczystości z jego udziałem odbędą się w Krakowie, a Msza Św. na zakończenie - w Brzegach k. Wieliczki. Organizatorzy ŚDM2016 spodziewają się, że w kulminacyjnej Mszy Św. weźmie udział około 2 mln osób.
 
Ideę Światowych Dni Młodzieży zaszczepił wśród młodych papież Jan Paweł II, który w 1984 r. w Rzymie wręczył młodym krzyż - symbol tego wydarzenia.

POSŁUCHAJ:KZ/Siewcylednicy.pl/ Franciszkanietv/ deon.pl