Jerzy Bukowski: Prezydent Krakowa również otrzymał ,,akt zgonu politycznego'' - zdjęcie
21.01.19, 10:15Fot. Piotr Drabik via Flickr, CC BY 2.0

Jerzy Bukowski: Prezydent Krakowa również otrzymał ,,akt zgonu politycznego''

6

Prezydent Krakowa również otrzymał „akt zgonu politycznego”

Takie dokumenty wystawiła w czerwcu 2017 roku Młodzież Wszechpolska jedenastu prezydentom największych polskich miast, m.in. Warszawy, Gdańska, Krakowa, Łodzi, Poznania, Wrocławia za podpisanie przez nich deklaracji o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji, multikulturalizm i głupotę. W graficznej formie przypominają one prawdziwe akty zgonu.

„Śp. Paweł Adamowicz zaskarżył Młodzież Wszechpolską, jednak gdańska prokuratura nie doszukała się czynu zabronionego. Kilka dni przed śmiercią prezydent Gdańska napisał post na swoim Facebooku, że nie rozumie tej decyzji i wykorzysta wszystkie narzędzia prawne, by działania organizacji zostały ocenione negatywnie” - czytamy na stronie www.krknews.pl

Część samorządowców chce zaskarżyć tę decyzję. Głośno mówi o tym prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który uważa, że powinien tak postąpić z szacunku dla zamordowanego prezydenta Gdańska. Prawdopodobnie dołączą do niego była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz obecni włodarze Białegostoku - Tadeusz Truskolaski, Lublina - Krzysztof Żuk, Łodzi - Hanna Zdanowska.

KrkNews zapytał rzeczniczkę prezydenta Krakowa profesora Jacka Majchrowskiego, który też dostał „akt politycznego zgonu”, czy podpisze się pod odwołaniem. Monika Chylaszek odpowiedziała, że jej szef był oburzony otrzymaniem tego dokumentu, ale uznał, iż lepiej nie nagłaśniać sprawy, ponieważ dla Młodzieży Wszechpolskiej byłaby to rozgłos, na który ona właśnie liczy.

- Teraz jednak przyznaje, że może warto byłoby dołączyć do tego grona i potraktować sprawę poważniej. Wtedy traktował to czysto medialnie, jako element bardzo brutalnego zwracania uwagi na swoje poglądy. W tej chwili nie jest jednak stroną w postępowaniu - powiedziała portalowi.

Jerzy Bukowski

 

Komentarze (6):

Hanys2019.01.21 23:16
Innymi słowy: już nawet nie można kacyka krytykować. Można tylko słać wiernopoddańcze peany i drukować obrazki beatyfikacyjne. A wszystko dlatego, że jakiś psychopata zamordował wielbiciela aborcji i pederastii, człowieka oskarżanego o stworzenie układu gdańskiego łączącego polityków, deweloperów i bandytów.
kama2019.01.21 11:15
Nasi wnukowie wyrzuca z BAZYLIKI nie jeden oszust nie powinien byc pochowany tam gdzie nie powinien byc A prawdziwi bohaterowie maja pochowek pod plotem
WojtekP2019.01.21 11:28
Napisał komputerowy troll
Jan Radziszewski2019.01.21 10:57
Jak można pochować wroga Boga w Kościele a tym bardziej w Bazylice - Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata wtorek, 15 stycznia 2019 15 i 16 I (po północy) 2018 Pewne upomnienie dla S. i M. Krajskich i innych/ - Tak dziecko, to kolejna inscenizacja. Prezydent Adamowicz nie został zabity. Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata czwartek, 17 stycznia 2019 16 I dokończenie - Zmyłka złego, 17 I 2019 Jeszcze o inscenizacji śmierci Adamowicza i rzeczach związanych. Chandra. Pan "Lecz tego nie robią. Trumna ma być zamknięta aby społeczeństwo przyzwyczaiło się do kłamstwa i wiele nie żądało. Lecz czas jest krótki. Krótki dla tych, którzy walczą z Bogiem. A Adamowicz walczył z Bogiem. Ja każdemu chcę podać rękę. Lecz musi uznać swe winy i przyjąć pokutę. - To wygląda jednak, Panie Jezu, na walkę agentur. Oto tzw. stronnictwo pruskie uruchomiło swoją agenturę, aby wracać do władzy kontra PiS. Pouczenie jw. niedziela, 20 stycznia 2019 18- 21 ( po północy) I 2019 Tak dziecko, to był mord satanistyczny [ śmierć dziewczynek w Koszalinie], który niewinną krwią miał podlać operację fałszywej flagi, fikcyjny zamach na prezydenta Gdańska – Adamowicza (..) - Podtrzymujesz swoje zdanie w sprawie dziewczynek z Koszalina? (: smutny uśmiech Pana Jezusa). - Tak Panie Jezu. Podtrzymuję. - Tak dziecko, to był mord satanistyczny, który niewinną krwią miał podlać operację fałszywej flagi, fikcyjny zamach na prezydenta Gdańska – Adamowicza. - Dziękuję, Panie Jezu. Myśmy nie zasłużyli na Twoje Słowa. - Nie obrażaj się na społeczeństwo, dziecko. - Tak Panie. - To kolejni polscy męczennicy. Wstawiają się za wami a ich modlitwa ma szczególną rangę. Biada zabójcom. Po trzykroć biada.
klucha2019.01.21 13:49
Frondo kochana, czemu tolerujesz debila i bluźniercę na swoim portalu
WojtekP2019.01.21 10:39
Gdzie w rozsyłaniu ulotki zatytułowanej "akt zgonu politycznego" jest działanie przestępcze? W języku polskim funkcjonują pojęcia "śmierci politycznej", "śmierci społecznej", "śmierci zawodowej i nie mają nic wspólnego ze śmiercią człowieka w sensie fizycznym, czy nawoływaniem do przestępstwa. Mamy wielu "politycznie skończonych", "politycznie martwych", w "politycznym niebycie". Czy sądy mają zakazać używania słowa śmierć, martwy ? Totalny świr zabił Pana Adamowicza i czyn ten NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z POLITYKĄ. Gdyby wybory wygrał któryś z jego kontrkandydatów, ofiarą byłby ..........