Jerzy Bukowski: Oto cała prawda o tańcu prezydenta Dudy na Lednicy - zdjęcie
04.06.18, 06:25screenshot Youtube

Jerzy Bukowski: Oto cała prawda o tańcu prezydenta Dudy na Lednicy

Pan Prezydent tańczy

Byłem pewien, że sobotnie pląsy taneczne prezydenta Andrzeja Dudy podczas spotkania chrześcijańskiej młodzieży na polach Lednicy wywołają skrajne opinie. Jedni byli zachwyceni naturalnością i spontanicznością, z jaką nawiązał on kontakt z młodymi ludźmi, drugim nie podobało się, że głowa państwa nie zachowuje należytej powagi, jeszcze inni krytykowali rzekome złamanie zasady rozdziału Kościoła od państwa.

Kto nie zna harcerskiej przeszłości i katolickiej formacji obecnego Prezydenta RP ma prawo dziwić się, albo traktować jego bardzo udany, taneczny popis w Lednicy jako tzw. ustawkę bądź czysto PR-owe zagranie. Warto więc przypomnieć, że Andrzej Duda był przez wiele lat harcerzem, a nawet drużynowym, co w oczywisty sposób przekłada się na łatwość nawiązywania przezeń kontaktu z młodzieżą. Odebrał też porządne, religijne wychowanie, które wyraźnie przejawia się teraz w jego moralnej i politycznej postawie.

Oto cała prawda o jego entuzjastycznym włączeniu się w radosne uwielbienie Boga na lednickich polach. Nikogo nie powinno zdumiewać ani razić, że głęboko wierzący Prezydent RP znakomicie czuje się na chrześcijańskiej imprezie, co nie przeszkadza mu przyjaźnie spotykać się z polskimi Żydami i muzułmanami, których darzy szacunkiem i jako obywateli Rzeczypospolitej, i jako ludzi nie wstydzących się - podobnie jak on - publicznie manifestować wyznawanej przez siebie religii.

Jerzy Bukowski