Jerzy Bukowski: Malkontenci, którzy nie wierzyli w WOT, powinni ugryźć się w język! Zgłaszają się setki chętnych - zdjęcie
18.08.18, 15:50Fot. Wlodi via Flickr, CC BY-SA 2.0

Jerzy Bukowski: Malkontenci, którzy nie wierzyli w WOT, powinni ugryźć się w język! Zgłaszają się setki chętnych

Wielu chętnych do WOT

Malkontenci, którzy wieszczyli, że Wojska Obrony Terytorialnej będą miały ogromny kłopot z kandydatami do nich, powinni ugryźć się w języki.

Patriotyczna służba w mundurze nadal cieszy się w naszym kraju wielkim wzięciem. Jak poinformowało Radio Kraków, do trwającego od maja naboru do WOT w Małopolsce zgłosiły się setki chętnych, zarówno bez przeszkolenia wojskowego, jak i żołnierze rezerwy.

Aby zaciągnąć się do tej formacji wystarczy mieć polskie obywatelstwo, stan zdrowia pozwalający na odbywanie służby, wiek w przedziale 18-55 lat oraz być niekaranym.

- 10 procent spośród wszystkich, którzy zgłosili się do tej pory to kobiety. Widać w nich optymizm, ambicję, chęć rywalizacji. Mamy też pełny przekrój zawodowy: od młodych ludzi, którzy właśnie ukończyli 18 lat po nawet profesorów naukowych - powiedział krakowskiej rozgłośni oficer prasowy 11. Małopolskiej Brygady WOT major Bartosz Kubal. 

25 sierpnia pierwsi przyjęci żołnierze przejdą tzw. szkolenie wyrównawcze na Podkarpaciu. 

Jerzy Bukowski