Jerzy Bukowski: Andrzej Duda przechodzi do ofensywy - zdjęcie
15.06.20, 08:50Screenshot Twitter

Jerzy Bukowski: Andrzej Duda przechodzi do ofensywy

17

Zaostrzenie retoryki wyborczej

W ostatnich dniach główni kandydaci do urzędu Prezydenta RP wyraźnie zradykalizowali swoje wypowiedzi. Ku mojemu zdumieniu celuje w tym Andrzej Duda, który do tej pory starał się hamować język i zachowywać z godnością jaka winna przystawać mężowi stanu.

Być może jest to rezultat jego rosnących obaw o końcowy wynik wyborczej rywalizacji. Pozostając jej faworytem coraz bardziej czuje jednak na plecach oddech Rafała Trzaskowskiego i dlatego postanowił przejść do ofensywy.

Czy takie zaostrzenie retoryki przysporzy mu głosów spoza żelaznego elektoratu?

Jerzy Bukowski

Komentarze (17):

Saki Faki2020.06.15 13:25
Tak, z tym że Duda bardziej przypomina McClellana, niż Granta. Ofensywa...
ktos2020.06.15 12:36
cyt: "Ku mojemu zdumieniu celuje w tym Andrzej Duda, który do tej pory starał się hamować język i zachowywać z godnością jaka winna przystawać mężowi stanu." Zgadzam się z Panem. Duda absolutnie nie zachowuje się z godnością, nie tylko tą która winna przystawać mężowi stanu, ale każdą inną również. Za to pięknie, histerycznie drze ryja.
Urszula2020.06.15 11:05
Każdy tylko nie Duda. Nawet Kaczyński bardziej szanuje swojego kota niż Dudę.
Zygfryd2020.06.15 9:52
Tylko DUDA reszta jest tylko kpiną kłamstwem i śmiechem na sali , a rozdawnictwo miliardów które dały Państwu miedzy innymi rządy Prezydenta Dudy wręcz kuriozalne łatwo przeciez rządzic sie za czyjś dorobek i uczciwa pracę.
Ted2020.06.15 12:08
czyiś dorobek i "uczciwa praca" - hm... dobre te 250 miliradów z Vatu wyprowadzone na lewo przez złodziei i aferzystów za PO nie licząc masy innych afer i przekrętów. Zygfryd - tylko człowiek o nikłych zasobach inteligencji i umiejętności logicznego myślenia, przy zerowym poziomie uczciwości może takie "brukselskie" czy kodziarskie brednie wygłaszać. Ale co na to poradzić, że takich "yntelygentów" jest w Polsce kilkadziesiąt procent - swoje zrobiły lata teresury tvnów polsatów , GW itd. itp., alet to nic niestety wiele w Polsce takich "nowowczesnych" rodzin gdzie się produkuję "takich" wykwalifikowanych [tu wstawić odpowiednie określenie] Łobywateli :-))))
edi2020.06.15 9:36
JESTEM POLAKIEM - UFAM PiS i GŁOSUJĘ NA ANDRZEJA DUDĘ !!!!!!!!!!!! - czytam historię polecam "DZIEJE POLSKI" prof Andrzeja Nowaka - SĄ SIŁY W EUROPIE I NA ŚWIECIE KTÓRE POLSKĘ CHCIAŁYBY W ŁYŻCE WODY UTOPIĆ ZA JEJ NIEUGIĘTOŚĆ W WIERZE KATOLICKIEJ, ZA JEJ WOLNOŚĆ I REPUBLIKAŃSKI SYSTEM OPARTY NA CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ - DLATEGO MUSIMY POSTĘPOWAĆ MĄDRZE I NIE DOPUŚCIĆ DO KOLEJNYCH ROZBIORÓW - TRZEBA SIĘ MODLIĆ OPATRZNOŚĆ CZUWA JEZUS JEST PANEM POLSKI A JEJ KRÓLOWĄ MARYJA - SURSUM CORDA !!
Polak2020.06.15 10:51
Gdybyś miał cokolwiek wspólnego z Polską zwalczałbyś pisowską mafię.
XYZ2020.06.15 9:30
Przez ostatnie pięć lat pokazał że nie warto na niego głosować.
anonim2020.06.15 9:29
Mamy prawo bronić siebie i swojego pięknego, rycerskiego etosu, tradycji.W naszej kulturze istnieją ogromne zasoby dobra, wartości, siły, mówią, iż jesteśmy młodzi, właśnie młodzi! Bogactwa, które z racji trudności naszego języka, jak dotąd nie wzbogaciły wspólnego skarbca cywilizacji. Podejrzewam, że teraz albo nigdy, a przy tym Pan Prezydent wcale nie musi się wysilać, po prostu wypowiedzieć, wyrazić samego siebie, czyli w jakiejś mierze każdego z nas, Polaków!
Ratusz grób kopie Czaczkowskiemu2020.06.15 9:21
dobić osinowym kołkiem z pomarańczowego drzewa POplatfę
M.a2020.06.15 9:20
Panie Prezydencie razem możemy wiele. Jesteśmy z Panem.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.15 9:17
Czekamy, nawet tylko na wywiad, ale nie w TVP Info. Panie prezydencie ma pan jaja, czy ta ofensywa to tylko obelgi? https://wiadomosci.onet.pl/kraj/spor-o-lgbt-andrzej-duda-oskarza-zagraniczne-media-te-odpowiadaja/v4ryj0r
Polak2020.06.15 9:12
Adrianek tak bardzo przechodzi do "ofensywy" że zaraz po skandalicznych wypowiedziach płakał przepraszając i zapewniając że takich słów nie powiedział. Jak to pisowski bezkręgowiec.
Janek2020.06.15 9:10
Obrona Polski i naszych wartości to nie tylko zadanie Andrzeja Dudy. Jego wysiłek i poświęcenie musi być wsparty naszymi wysiłkami. Walczymy ciągle z tymi samymi siłami. Prywata, zawłaszczanie mienia, niesprawiedliwi sędziowie - z tym walczymy. Homoseksualizm to najbardziej anachroniczny i szkodliwy wzorzec jeszcze przed Średniowieczem wiadomo było że Sodoma i Gomora zostały skazane i pozbawione przyszłości.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.15 9:21
"Homoseksualizm to najbardziej anachroniczny i szkodliwy wzorzec" Takich anachronicznych wzorców jest więcej. Np.: - ciemna skóra (po co komu taki anachroniczny wygląd) - leworęczność (po co komu taki anachroniczny sposób np. pisania) - katolicyzm (po co komu taki anachroniczna religia) itp, itd
Janek2020.06.15 9:07
To chyba nie będzie trudne. Kandydaci praktycznie nie mają żadnego programu ani chęci współpracy z większością sejmową. Najistotniejszym punktem programu Trzaskowskiego Hołowni jest seks. Tymczasem Duda ma do zaproponowania konkretne rozwiązania gospodarze, zwiększenie liczby miejsc pracy. Ma też międzynarodową renomę i szacunek. Międzymorze, CPK i wzrost gospodarczy to ewidentne mocne strony Andrzeja Dudy.
Urszula2020.06.15 11:03
A które z tych konkretnych rozwiązań zrealizuje? W poprzedniej kampanii też obiecywał i g... z tego wyszlo. Obiecać można wszystko. No i prezydent nie jest od rozwiązywania spraw gospodarczych. Od tego jest rząd.