Jeffrey Lightfoot: Polska w USA posiada poparcie ponadpartyjne - zdjęcie
24.06.20, 12:26Prezydent RP Andrzej Duda, Prezydent USA Donald Trump/flickr.com/The White House

Jeffrey Lightfoot: Polska w USA posiada poparcie ponadpartyjne

7

Obecna wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA może okazać się bardzo korzystna zarówno dla Andrzeja Dudy, jak też dać zwycięstwo w najbliższych wyborach Donaldowi Trumpowi.

Jeffrey Lightfoot, ekspert think tanku Atlantic Council, komentując środowe spotkanie prezydenta Polski Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem stwierdził:

- Polska cieszy się w Waszyngtonie silnym ponadpartyjnym poparciem

Andrzej Duda "chce pokazać się jako solidny przyjaciel USA i być może przyjechać do domu z decyzją o skierowaniu dodatkowych amerykańskich wojsk do Polski". Zdaniem Lightfoota może mu to pomóc wyborczo.

Równocześnie Trump pokazując, że „jest twardy wobec Rosji" także może na tym zyskać.

Ponadto, jak zauważa ekspert, prezydent Trump chce pokazać, że po epidemii Ameryka wraca do gry i otwierana jest gospodarka.

Wyjaśnia też podejście do całej sytuacji Niemiec:

- Dla strony niemieckiej wszystko co jest związane z Trumpem jest złe. Personalna niechęć wobec niego jest tam bardzo wysoka, to jest problem. I to tylko się pogarsza przez odwołanie szczytu G7 oraz ogłoszenie zamiaru wycofania części amerykańskich wojsk z Niemiec.

 

mp/pap

Komentarze (7):

Iżydor "Leszek" Keller-Krawczyk o swojej rodzince:2020.06.24 14:59
-"„Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,…” -
Elektor2020.06.24 13:43
Szkoda że nie dodali że chodzi o kręgi żydowskie w obu głównych partiach.
trzaska2020.06.24 13:21
Brawo fachowcy, rzeczoznawcy z was jak z koziej d... trąba.
oj niedobrze niedobrze2020.06.24 13:11
- Myślę, że oczywiście będą pewne elementy stałe, jak chociażby dowództwo, ale poza tym żołnierze będą rozmieszczani rotacyjnie - powiedziała w wywiadzie dla TVN24 ambasadorka USA w Polsce Georgette Mosbacher. Tym samym dając do zrozumienia, że raczej nie ma szans na realizację projektu Fortu Trump.
katolicka kretynizacja polski2020.06.24 13:07
W czerwcu mialo sie odbyc w Waszyngtonie spotkanie Grupy 7,czyli najbogatszych krajow swiata.Na nachalne zaproszenie Trumpa,p.Kanclerz Niemiec odpowiedziala grzecznie,ale odmownie.Natomiast premier Kanady stwierdzil,ze w czasie pandemii nie ma zamiaru opuszczac swoich obywateli. Jedynym i pierwszym przywodca,ktory postanowil zostawic swoj kraj podczas kryzysu, jest "nasz" kretyn na posylki ktory na dodatek PiSzczy i merda ogonkiem z radosci!
f232020.06.24 13:00
"Polska cieszy się w Waszyngtonie silnym ponadpartyjnym poparciem" to dobry sygnał bo oznacza, że USA mają świadomość rychłej przegranej ADudy.
Izydor2020.06.24 12:41
Polaczki w ramach wzajemnej pomocy dadzą nam kilkadziesiąt miliardów a my pozwolimy waszemu rezydentowi sobie zrobić fotkę w białym domu. Być może z krzesłem tym razem.