Jedz winogrona - podziękuje ci nie tylko serce! - zdjęcie
06.09.19, 10:35Fot. via Pixabay, CC 0

Jedz winogrona - podziękuje ci nie tylko serce!

3

Jeżeli do tej pory winogrono najbardziej kojarzyło ci się z winem i raczej nie sięgasz po jego owoce – najwyższy czas to zmienić. To niezwykle prozdrowotne owoce o wszechstronnym działaniu.

Przede wszystkim – winogrona zawierają flawonoidy, witaminy C i A, które są naturalnymi przeciwutleniaczami i pozbywają się z organizmu wolnych rodników, które odpowiadają za rozwój nowotworów. To oczywiście nie wszystko.

Winogrona są też świetne wtedy, gdy jesteś na diecie. Mimo, że są dość kaloryczne, zawarty w nich resweratrol wspomaga redukowanie masy ciała.

Szczególnie warto jeść winogrona czerwone – zawierają mnóstwo polifenoli, które bardzo dobrze wpływają na nasz organizm. Nie tylko mają działanie przeciwnowotworowe, ale i spowalniają procesy starzenia się organizmu dzięki wymiataniu wolnych rodników.

Wspomniany już wcześniej reserwatol pomaga też zmniejszyć zapadalność na choroby układu krążenia, w szczególności na chorobę niedokrwienną serca. Dzięki niemu zmniejszamy prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca czy udaru niedokrwiennego – zmniejszeniu ulega agregacji płytek krwi.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko wybrać się na targ lub do sklepu i zaopatrzyć się w winogrona, które nie tylko uradują nasze podniebienia, ale i cały organizm. Smacznego!

dam

Komentarze (3):

JS2019.09.6 12:17
Jedna tabletka resveratrolu to 200 butelek wina. Jedzenie winogron mocno podniesie poziom cukru ! Tylko czy suplementy zawierają aby 100% tego co powinny ? Wypełniacze, stabilizatory, polepszacze a tego co trzeba niewielkie ilości. To się nazywa postęp naukowo-zyskowy. Pozdr.
man woman albo gender2019.09.6 12:02
Jest fronda? Jest piąteczek? Jest kolejny szkodliwy artykuł z "ludowymi mądrościami" ? https://kuchnia.wp.pl/zdrowe-czy-niezdrowe-6054629485794433g/2
dzielnicowy2019.09.6 11:25
zauważyć trzeba ,że trole brejzy coraz mniej się udzielają ,muszą teraz być w rozterce bo olewa ich PełO-wske serce