Jarosław Kaczyński premierem? ,,Jeden z realnych wariantów'' - zdjęcie
21.09.20, 08:30Fot. Sejm RP via Flickr, CC BY 2.0

Jarosław Kaczyński premierem? ,,Jeden z realnych wariantów''

14

Rzeczywiście trudno sobie wyobrazić sytuację i uznać za normalną sytuację, kiedy jeden ze znacząco mniejszych koalicjantów chce mieć zasadniczy wpływ na kształt i funkcjonowanie koalicji, a na dodatek staje się nieprzewidywalny, bo zmienia reguły gry w trakcie jej trwania” – powiedział dziś szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

W rozmowie na antenie TVN24 podkreślił, że trudno obecnie oprzeć się wrażeniu, że koalicji w ogóle nie ma, skoro niemal o każdą ustawę trzeba toczyć dyskusje. Zaznaczył, że chciałby aby Zjednoczona Prawica funkcjonowała tak, jak dotychczas:

[…] żebyśmy nadal traktowali się po partnersku, ale do tanga trzeba dwojga. Nie wiem, jak ta sytuacja się rozwinie”.

Niezwykle ciekawa odpowiedź z jego strony padła w kontekście zmian w rządzie. Zapytany o to, czy mógłby do niego wejść prezes PiS Jarosław Kaczyński odparł:

Myślę, że jest to jeden z realnych wariantów, żeby Jarosław Kaczyński został premierem czy wicepremierem”.

Dodał, że prezes PiS mógłby tu odegrać stabilizującą rolę w ramach rządu oraz Zjednoczonej Prawicy.

Przyznał też, że sytuacja jeśli chodzi o przyszłość koalicji rządzącej jest dynamiczna i należy skupić się na tym, co może się wydarzyć dziś po południu.

O zaplanowanym na dziś spotkaniu kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości na którym zapaść mają wiążące decyzje dotyczące przyszłości Zjednoczonej Prawicy pisaliśmy dziś także tutaj:

Dziś decydujące spotkanie kierownictwa PiS. Znamy szczegóły

dam/TVN24,Fronda.pl

Komentarze (14):

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.28 13:47
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz unika w Pol-sce piekła! A ja tak się staram… I wszystko to na nic!
jery2020.09.25 15:28
Popieram w pełni pan prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Wielokrotnie udowodnił, że jest najlepszym politykiem w Polsce - wybitnym i uczciwym !
Anonim2020.09.21 23:57
Dywersyjna rola PiS ... https://marucha.wordpress.com/2020/09/20/dywersyjna-rola-pis/
Jan Radziszewski2020.09.21 17:22
NMP 12.05 2020 + "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. + Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. + Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. + Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. + Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. + Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego?+ Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. + Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego /Tj króla a nie królika jak do tej pory) co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. + I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi. Pan i król Polski 2.05.2020 r + Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone +++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. + A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji.
Agnieszka2020.09.21 12:56
Gówniarze skompromitowali starszego pana, nie chroniąc go a może wręcz wsadzając mu na głowę lewackiego smarkacza z międzynarodówki pisowskiej a teraz kpią z niego i Polaków, że to jest dobry moment na zrobienie z niego premiera, gdy ludzie osiwieli jednej nocy, zdając sobie sprawę kto i po co Polską rządzi. Jak Moskal i towarzycho, które stworzyło i naciskało na przepchnięcie "Piątki dla zwierząt" i rozwalenie o nią Polski będzie siedziało w areszcie, to będzie to czas na zastanawianie się czy Jarosław Kaczyński jest jeszcze w pełni sil psychicznych do sprawowania jakiejkolwiek władzy.
Anonim2020.09.21 11:25
Czy Zbigniew Ziobro chciał aresztować żonę Morawieckiego? .... https://romualdkalwa.neon24.pl/post/157764,czy-zbigniew-ziobro-chcial-aresztowac-zone-morawieckiego
Suweren2020.09.21 11:15
Świetna decyzja. Popieram w całej rozciągłości, licząc na powtórkę z 2007 r.
Jarkacz lewak na emeryture koty pieścić!2020.09.21 10:16
czas na Polskiego Orbana! A nie bezjajowych intrygantów co się we wlasne nóżki zaplatują. Dość takich mord jak Suski, Sasin, Lipiński, Lapiński , etc. https://www.youtube.com/watch?v=VyovDI1kcos
Anonim2020.09.21 9:18
Tylko nie to - już raz Pan w ten sposób rozwalił rząd i przegrał wybory. Nic Pan z tego nie zrozumiał.
Darek2020.09.21 11:40
Lepiej żeby rozwali rząd niż dalej rozwalał Polskę.
Anonim2020.09.21 9:16
na emeryture dziadku glaskac koty.
Olej2020.09.21 9:06
Mniejszość żąda ? Ciekawe ? Mniejszość z ministrem Ziobrą żąda tego czego chcą wyborcy PiS--u a PiS robi to czego nie chce żelazny elektorat tej partii. Tak czy inaczej pan prezes wprowadził rząd i swoją partię na równię pochyłą, chociaż sondaże szczytują, a pretorianie sądzą, że społeczeństwo do reszty zgłupiało otrzymując te wszystkie encet plus. Obyście się nie przeliczyli.
Anonim2020.09.21 9:01
Prezes czy mogę zabijać myszy, które mi do izby ciągną na zimę? No bo to przecież zwierzę futerkowe.
Jan Radziszewski2020.09.21 17:28
a co z gorszymi od myszy i roznoszącymi zarazy i epidemie szczurami też należy je ochraniać jako zwierzęta chronione !!!