Jarosław Kaczyński: Nie będzie żadnego Polexitu. To wymysł propagandowy - zdjęcie
15.09.21, 05:30Fot. Rafał Zambrzycki (SEJM RP) via Flickr, CC BY 2.0

Jarosław Kaczyński: Nie będzie żadnego Polexitu. To wymysł propagandowy

0

Nie będzie żadnego Polexitu. To wymysł propagandowy, który po wielokroć był stosowany wobec nas. Jednoznacznie widzimy przyszłość Polski w Unii Europejskiej” – zaznaczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową podkreślił, że w tej chwili coraz częściej przestają obowiązywać traktaty w UE lub wykorzystywane są one pretekstowo. Zdaniem Kaczyńskiego, łamana jest zasada równości państw.

Prezes PiS dodał, że są tendencje do instrumentalizacji Unii Europejskiej przez kraje takie jak Niemcy i trzeba się temu przeciwstawiać. Dlatego konieczne jest odpowiednie doprecyzowanie unijnych traktatów. Dalej dodał:

Chcemy przedłożyć plan alternatywny wobec tego, który tam będzie prezentowany. Mamy jasną wizję. Wiemy, że jej realizacja nie będzie łatwa, że to być może będzie proces wieloletni”.

Jarosław Kaczyński zaznaczał, że Polska chce być w UE, ale jednocześnie pozostać państwem suwerennym. Zależy mu na tym, aby przestrzegane było to, o czym mowa we wspomnianych traktatach. Na koniec dodał, że konieczne jest przestrzeganie jeszcze jednej zasady – równości państw.

dam/PAP,Fronda.pl