Janda o 'agresywnych ludziach' z polskimi flagami - zdjęcie
02.10.19, 18:26Zdj. screen Onet

Janda o 'agresywnych ludziach' z polskimi flagami

24

Przypominamy wypowiedź Krystyny Jandy, będącej gościem Magdy Łucyan w programie "Rozmowy o Niepodległej" emitowanym na TVN24.

"Dla mnie to było zawsze coś oczywistego, coś co mi było potrzebne do identyfikacji, ale dzisiaj już tego nie używam" - opowiada o swoim podejściu do symboli narodowych aktorka.

"A te symbole - flaga, godło, symbole Polski Walczącej, bardzo dzisiaj popularne, można je spotkać praktycznie wszędzie. Jakie pani ma do tego podejście?"-zapytała dziennikarka.

"Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć. Dla mnie to było zawsze coś oczywistego, coś, co mi było potrzebne do identyfikacji, ale dzisiaj już tego nie używam, nie mam obok siebie, bo wszystkie te czyste sprawy, które szły za tymi symbolami, zostały zabrudzone"-odpowiedziała Krystyna Janda.

"Założyłaby pani bluzę ze znakiem Polski Walczącej?"-padło pytanie.

"Nie, chociaż miałam kiedyś takie podkoszulki, sprzedawane na lotnisku, po 80-tym roku. Ja bardzo chętnie chodziłam po Włoszech w takiej podkoszulce z orłem. I wszyscy się uśmiechali. Pamiętam jak z Jurkiem Stuhrem jeździliśmy po Rzymie samochodem, i wjechaliśmy raz pod prąd, nie zauważywszy, to jedyne co krzyczeliśmy to "Polska, papa Wojtyla!". Wiedzieliśmy, że przeprosimy dzięki temu, wyjedziemy i jakoś nam to darują. Dzisiaj nie wiem czy miałabym odwagę krzyczeć "Polska" i "papa Wojtyla"-powiedziała aktorka.

"A flaga? Przy okazji świąt? Pani wywiesza, może ma pani w ogrodzie maszt z flagą?"-spytała red. Magda Łucyjan.

"Nie, nie wywieszam, dlatego że jak widzę te flagi przyczepione do tych wszystkich samochodów, to są ludzie tak agresywni, ludzie których ja się boję. Gram teraz taki spektakl "Zapiski z wygnania" i on się kończy montażem wszystkich demonstracji z 11 listopada z ostatnich lat. To przerażający obraz, jest tam tyle dymu, obrzydliwych okrzyków, jednocześnie wszystkie one się odbywają pod tą flagą. Troszkę ostrożniej musimy używać symboli"-podsumowała Janda.

 

Tysol.pl

Komentarze (24):

447 WARA!2019.10.4 12:23
Polska flaga jako rekwizyt i symbol przeszkadza nie tylko Krystynie Jandzie: https://www.wprost.pl/kraj/10215987/spiecie-w-tvp-info-dzialacz-konfederacji-wyprowadzony-ze-studia-ogorek-komentuje.html
antypoko2019.10.3 17:33
Uwaga! Głos zabiera ta, co i w głowie i na głowie ma nasrane.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.10.3 6:31
Nie ufam człowiekowi z biało-czerwoną flagą, pluję na gnidę idącą z flagą watykańską. TYLKO CZARNO-CZERWONA FLAGA REWOLUCJI!
smok wawelski2019.10.3 11:30
Tylko czarno-czerwona flaga? Spadaj banderowcu ze swoją rewolucją
JS2019.10.2 22:50
Może Janda woli niemieckie flagi, żeby powiewały nad Polską ? Może jest Folksdeutch'em ? Może wywiesiłaby za oknem swojego domu swoją, ulubioną flagę, wtedy dowiemy się jaki hymn w jej sercu brzmi. Pozdr.
taro2019.10.2 21:02
tym swoim spektaklem chce nam ta filosemicka gnida wmowic, ze to my Polacy wyrzucilismy zydow z Polski. Hieno, nienawidzaca Polski i Polakow, wysysajaca kazdy grosz z ich kieszeni, przypominam ci jeszcze raz, ze to- komunistyczne parszywe gnidy te, ktorych tak kochasz, doprowadzili do czystek na uniwerkach, a bydlacy zydowscy, ktorzy mordowali Polakow wykorzystalli okazje ,by uciec z polski z tym co nakradli po wejsciu w 1944r.
Mirek2019.10.2 20:55
Ależ ta Jandowa wypowiada sie jak światowej klasy geniusz . Jej się wydaje że bez jej "geniuszu" Polska padnie albo będzie ja na kolanach prosić : wróć Krysiu , wróć i oświeć nas . Zarozumiała baba i tyle . Skończyły się czasy gdy dostawali pieniądze za szmirę i opluwanie Polski .
anonim2019.10.2 19:50
Maja Olszówka Moja polska Kocham Cie Polsko: za Twą wytrwałość, za Orła Białego, za flagę biało­czerwoną i za Mazurka Dąbrowskiego… Niełatwa była Twa przeszłość ­ rozbiory, powstania, wojny, a mimo to od stu lat już trwasz. Dziękuję Ci Polsko: za odważnych wojów i żołnierzy, za mądrych i uczonych, za Papieża Polaka i za Wałęsę. Dziękuję Ci Polsko: za góry i szum morza, za wierzby nad Wisłą i śnieg na Giewoncie. Dziękuję za parki, ulice i szkoły. Kocham Cie Polsko za to jaka jesteś piękna. I chociaż lat mam niewiele i świat mnie wciąż zachwyca to najpiękniejsza jest Polska w moich Strzyżowicach
ciekawy2019.10.2 19:46
Już Wańkowicz pisał o POLSKIEJ BEZINTERESOWNEJ ZAWIŚCI !!!!!!!!!!Pismak z frondy jest 100% reprezentantem tego nurtu
ciekawy2019.10.2 20:19
Raz słowik śliczne pienia wywodził na żerdzi, A obok usiadł ciekawy, wypiął się i śmierdzi. Przestań - błaga go słowik - bo mnie tu szlag trafi. Trudno - odrzekł ciekawy - każdy robi co potrafi.
katolik2019.10.2 19:33
Tej kobiecinie dziękujemy---Przed wyborcami PIS zadanie -obrona Polski przed dnem mor-społ-polit popslsldwiosnsnowoczesna,obyw rp --ich jawnym w wyborach podżeganiem do samobójstwa dzieci szkolnych,zabójstwa eutanazji i aborcji -powinna z urzędu zając się PROKURATURA i zawiesić dno Człowiek który by to głosił publicznie byłby aresztowany. Wygra Bóg i Maryja -Mądrzy i Silni Polacy głosują na PIS!!! Pamiętajcie od nas -wyborców PIS zależy Polska będzie żyć czy umrze rozgrabiona i poniżona
kamila2019.10.2 19:26
...powinna poprosic o eutanazje....jandzie juz nic nie pomoze....psychopatia impulsywna ...nie nadajaca sie do leczenia
Peowiec2019.10.2 19:24
janda sranda, czerwona małpa
anonim2019.10.2 19:22
Swego czasu stwierdziła, że czuje się jakby codziennie ktoś nią sr....ł. Taki "POziom" polskojęzycznych j-litek ...
J.P2019.10.2 20:47
No na przykład właśnie ty na nią srasz. I to chore PO w słowie... to jaki to poziom? Janda ma rację, łyse barany krzyczące hasła których sami nie byliby w stanie poprawnie napisać to w gruncie rzeczy kibolstwo a nie patrioci.
JD\"A2019.10.3 8:26
A na czas wojny by obronić Polskę to oni zachowają się jak Orlęta Lwowskie , jak powstańcy warszawscy jak Polacy z Ducha Bożego do ostatniej kropli krwi będą bronić Polski a ty zaszyty w kanałach jak szczur będziesz czekał końca .
PiotrS2019.10.3 9:52
Cóż, Janda ma rację. Zgadzam się z nią, że symbole narodowe, symbol Polski Walczącej zostały zawłaszczone przez jedną opcję polityczno - poglądową. Nie jest to właściwe. Flaga, godło powinny jednoczyć wszystkich polaków. Aż strach powiedzieć: jestem patriotą, bo w tym momencie to słowo dość często jest kojarzone z agresywnymi bojówkami prawicowymi (nie przeczę - cześć z nich jest patriotami). To - co zostało napisane powyżej - przyznaję, że historycznie tak właśnie było. To właśnie osoby ze środowisk robotniczych (dziś, powiedzielibyśmy kibole, narodowcy) zostawały częściej bohaterami na pierwszej linii frontu. Mnie się tylko nie podoba, to, że - niezależnie od tego kto ma rację (a najczęściej każdy ma racji część) sprowadza się tutaj dyskusję do trollowania i wrzucania chwytliwych haseł w rodzaju: PO żydzi złodzieje, katole to zbole, itp. Sam sobie lubię w ten sposób, ale to przy wódce, z kolegami, kiedy się kłócimy i wiem, że się nikt nie obrazi tylko będziemy się śmiać z co fajniejszego epitetu. Generalnie - naturalnie prościej jest rzucić fantastyczne hasło (zbok, lewak, złodziej, kłamliwa gnida i in.) niż napisać jakiś argument przeciw, czy za.
Asmo2019.10.2 19:16
Nadchodzi już najwyższy czas, aby lewakom dać po jajach, czy genitaliach – jak kto woli. Oni muszą wreszcie poczuć, że są nieprzydatni, niechciani, niepotrzebni, i non grata w Polsce. Granice UE są otwarte, a wkrótce wizy do USA będą zniesione, a zatem ci zboczeńcy mają wiele możliwości żyć tam gdzie ich tolerują. Oni muszą zrozumieć, że w Polsce nie ma dla nich miejsca. To są zdrajcy narodu polskiego, a Szetyna i Błońska już zdążyli kolaborować z U. Von der Leyen przeciw Polsce. Dla nich Polskość to nienormalność , a ich niemal otwarta wojna hybrydowa z rządem prowadzi do demontarzu państwa polskiego na rzecz konfederacji regionów bez wojewodów. Oni bojkotują nawet największe święta narodowe, są przeciwko rządowi i wszystkiemu co zrobi rząd, przeciwko stacjonowaniu wojsk USA, przeciw programom socjalnym i pomocowym, przecowko WOT, przeciw reparacjom wojennym, i .t.d. Polacy mówią im ostatni raz: Bye,bye lub Won za Don !
Polak Ateista Durny Gej2019.10.2 19:15
Spotykam się, szczególnie z niezdecydowanymi, z reakcjami typu „tylko nie Kaczyński”, zdziwiony zadaję pytanie „dlaczego ?” Zazwyczaj w odpowiedzi słyszę „no wiesz !”....... „No nie wiem !” stwierdzam wyrozumiale. „No co ty ?!” słyszę lekko zmieszany głos. Skoro tak, to proszę daj trzy argumenty dlaczego nie Kaczyński ? Zapada cisza „.....”, po dłuższej przerwie proponuję pojednawczym tonem: „Dobra, daj jeden argument, ale mocny” ! Cisza trwa „....”, przerywam milczenie spokojnie pytając: „Dlaczego ?” W oczach rozmówcy dostrzegam rozterkę spowodowaną rozdźwiękiem pomiędzy silnymi emocjami związanymi z niechęcią i brakiem rozumnego ich uzasadnienia. Za każdym razem mi smutno: „Jeszcze jeden/na zmanipulowany/na .
stop idiotom z platformy2019.10.2 20:51
Stwierdzam to samo!!!Ja ich nazywam osobami bez podstawowej wiedzy politycznej ekonomicznej oprócz tego stwierdzam ze sa to osoby bez kregosłupa moralnego.
CCCCCCh2019.10.4 10:29
dlaczego nie po widze rozterke - bobobo osmiorniczki- kolejny zmanipulowany idiota
KKK2019.10.2 19:14
Jestem potomkiem chłopa pańszczyźnianego, jak nazwał mnie żyd Jerzy Stuhr,który twierdzi, że nie czuje się polakiem, podobnie zresztą jak Tusk, chociaż na jego wykształcenie Polska i my Polacy płaciliśmy z naszych podatków. Gdyby wyjechał do Izraela na stałe, razem z synusiem , Michnikiem i Holland, podarowalibyśmy mu te pieniądze. Moim hasłem życia jest „Bóg, Honor, Ojczyzna”, a celem życia jest program PIS-u „Polski Model Dobrobytu”. Ponadto jestem katolem, przeciwnym aborcji i adoptowania dzieci przez zboczków. Potomkowie zaś szlachty i innych sfer wyższych, to inaczej potomkowie „Targowicy”. Obecnie są to zdrajcy z PO i PSL, którzy szczuli i nadal szczują na Polskę w Brukseli, ale teraz z pomocą ludzi czerwonwj zarazy (Miller, Cimoszcze, Buzek, Huebner i inni), których przygłup Sketyna wprowadził do PE na własnych plecach. Jestem dumny z mojego pochodzenia !!!
JD\"A2019.10.3 8:17
Popieram , tą szlachtę szlachetną wymordowali a zastąpili targowicą co przewidziała caryca Katarzyna to ci co sprzedali Polskę" jak ostatnią dziwkę ". By zniszczyć Polskę trzeba upodlić naród , zniszczyć kościół rodzinę .Poprzez media wciskają głupim ludziom że wiara katolicka ,zwłaszcza życie według przykazań Boga to zaścianek i mocher a ludzie mieszkający na wsi to patologia zwłaszcza jak wielodzietna . Szkoda że uwierzyli w nią ludzie wykształceni ale zdeprawowani dobrobytem układu .
dzielnicowy2019.10.2 19:13
Modern Talking dla Jandy ! * https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/71176069_623720061488455_4026928621963706368_n.png?_nc_cat=101&_nc_oc=AQkU8w2JuVazKMMwau6zstVCKuDy7ihKDvgkLUtGQTf-8vefQ8Uz3xuUXkU3DYPLOhD2-m7o9jObnMnfZcys6ZoI&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=3a74f0cf4423935fc42fc31e8979a81d&oe=5E311FBF