Nieszczęsny ja człowiek! Któż mnie wyzwoli z ciała tej śmierci? - zdjęcie
25.10.19, 06:06(fot. pixabay)

Nieszczęsny ja człowiek! Któż mnie wyzwoli z ciała tej śmierci?

18

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian (Rz 7, 18-25a)

Jestem świadom, że we mnie, to jest w moim ciele, nie mieszka dobro; bo łatwo przychodzi mi chcieć tego, co dobre, ale wykonać – nie. Nie czynię bowiem dobra, którego chcę, ale czynię właśnie zło, którego nie chcę. Jeżeli zaś czynię to, czego nie chcę, już nie ja to czynię, ale grzech, który we mnie mieszka.

A zatem stwierdzam w sobie to prawo, że gdy chcę czynić dobro, narzuca mi się zło. Albowiem wewnętrzny człowiek we mnie ma upodobanie zgodne z Prawem Bożym. W członkach zaś moich spostrzegam prawo inne, które toczy walkę z prawem mojego umysłu i bierze mnie w niewolę pod prawo grzechu mieszkającego w moich członkach.

Nieszczęsny ja człowiek! Któż mnie wyzwoli z ciała, co wiedzie ku tej śmierci? Dzięki niech będą Bogu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego!

 

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 12, 54-59)

Jezus mówił do tłumów: «Gdy ujrzycie chmurę podnoszącą się na zachodzie, zaraz mówicie: „Deszcz idzie”. I tak się dzieje. A gdy wiatr wieje z południa, powiadacie: „Będzie upał”. I bywa. Obłudnicy, umiecie rozpoznawać wygląd ziemi i nieba, a jakże chwili obecnej nie rozpoznajecie? I dlaczego sami z siebie nie rozróżniacie tego, co jest słuszne?
Gdy idziesz do sprawującego władzę ze swym przeciwnikiem, staraj się w drodze dojść z nim do zgody, by cię nie zaciągnął do sędziego; a sędzia przekazałby cię dozorcy, dozorca zaś wtrąciłby cię do więzienia. Powiadam ci, nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni pieniążek».

 


PSALM RESPONSORYJNY
Ps 119 (118), 66 i 68. 76-77. 93-94
(R.: por. 68b)

Refren: Naucz mnie, Panie, mądrych ustaw swoich.

66 Naucz mnie trafnego sądu i umiejętności, *
bo ufam Twoim przykazaniom.
68 Dobry jesteś i dobrze czynisz, *
naucz mnie ustaw swoich.

Refren: Naucz mnie, Panie, mądrych ustaw swoich.

76 Niech Twoja łaska będzie mi pociechą *
zgodnie z obietnicą, daną Twemu słudze.
77 Niech Twa litość mnie ogarnie, a żyć będę, *
bo Twoje Prawo jest moją rozkoszą.

Refren: Naucz mnie, Panie, mądrych ustaw swoich.

93 Na wieki nie zapomnę Twoich postanowień, *
bo przez nie dałeś mi życie.
94 Wybaw mnie, należę do Ciebie *
i szukam Twoich postanowień.

Refren: Naucz mnie, Panie, mądrych ustaw swoich.


ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ
Por. Mt 11, 25

Aklamacja: Alleluja, alleluja, alleluja.

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

Aklamacja: Alleluja, alleluja, alleluja.

Komentarze (18):

andrzejhahn32019.10.25 20:57
UWAGA......................wysterzegajcie sie ciemnoty i zacofania poganskiej sekty katolickiej
nikt2019.10.25 9:37
Jak by nie spojrzeć na Krzyż ................jest On symbolem śmierci . Ryba jest symbolem oczyszczenia i odnowy . Ja też Nim się żegnam i ciągle nie wiem czy robię dobrze . Skoro źle , to też sama sobie wybieram śmierć . Ale robię to świadomie , gdyż tu nie mam pewności . A być może to geny przodków zwyciężają rozsądek ? Nie wiem ?
nikt2019.10.25 10:14
Ojej , ale wielu źle o mnie myśli i mówi . Ale uzupełnię . Przypuszczam , że Krzyż stał się dla Katolików symbolem religijnym po to , by Rzymianie mogli usprawiedliwić siebie za zabicie Jezusa . Skoro Chrześcijanie połączyli się z Rzymianami , to trzeba było jakoś wytłumaczyć to bolesne odebranie Mu życia . A więc tak jak dawne zwyczaje pogańskich ludów europejskich ( dla Katolicyzmu negatywne ) " uświęcono " czyli przerobiono na pozytywne to narzędzie zbrodni na Jezusie . I tak stał się On symbolem Katolicyzmu . Obrządek zaś ten Kościół początkowo przywłaszczył od pogańskich wierzeń Rzymian a wcześniej Egipcjan . Formę otumaniania narodów też . Jego nienasyconą chęć ekspansji też . Zysk i władza jako idea przewodnia . Potem rozbudowywał w miarę potrzeb czerpiąc z innych kultur i ludowych zwyczajów . Poczytajcie sobie trochę na ten temat Katolicy . Obecnie macie nieograniczony dostęp do informacji . A to może się skończyć . Wystarczy tylko jeden silniejszy wyrzut koronalny Słońca skierowany w Ziemię .
nikt2019.10.25 10:29
I nastanie czas chaosu . To też gdzieś jest przepowiedziane . Chyba w innych słowach . Tego , co nastąpi po zaniku elektryczności i elektroniki nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić . Przecież to wszystko wiecie . Media o tym " trąbią " .
Zyga2019.10.25 18:45
Chaos jest rzeczywiście przepowiedziany w okultyzmie, interesując z ciebie selekcjonerka.
Zenek2019.10.25 18:08
Bardzo dużo mówisz a b. mało wiesz- proporcjonalnie do imienia które sobie wybrałaś i nie zauważyłem by cie tu ktoś bardziej obraził niż ty sama tak się nazywając, bo pokora nie była by tak gadatliwa. Przeczysz sobie również raz czyniąc krzyż choć z wątpliwościami to jednak uznając w nim św. znak wiary innym razem mówiąc jak o znaku hańby (był nią wiem ale nigdy w ten sposób nie mówię). Rozumiem Twoje rozterki- weź spokojnie pomódl się jak radzi Katolik i zastanów nad wszystkim nic nie mówiąc, bo milczenie złotem jest a czasem nawet zbawienne.
Paweł2019.10.25 18:22
Jezusa Zabili Żydzi nie Rzymianie wszyscy o tym wiedzą Dziecino a jak już taka jesteś wyedukowana powinnaś wiedzieć że Piłat z żoną bronili Jezusa zaś wyrok był tylko formalnością i nie było by go gdyby nie Żydzi którzy nie tylko życie ale Dobre Imię i pamięć o nim chcieli odebrać. Jak dziś widzimy nic im się nie udało bo z martwych wstał dnia trzeciego a zły co w głowie uradził, do skutku nie doprowadził.
Katolik2019.10.25 17:45
Jak już czynisz ten znak krzyża i w dodatku z wątpliwościami to słabej jesteś wiary ale nie jedyna. Czyń więc znak krzyża powoli i mów bardzo pobożnie tak - jakbyś właśnie przed widzialnym Bogiem znak krzyża czyniła - bo On choć nie widzialny, stoi właśnie przed Tobą. Módl się dużo a jeśli tu też masz problem to krótko lecz z przemyśleniem rozumiejąc każde słowo, mów do Boga, nawet własnymi słowami ale szczerze i prawdziwie, opowiedz mu o tych i innych swoich zmartwieniach i choć on już o tym wie, to jednak pragnie usłyszeć o tym od Ciebie. W miarę wolnego czasu i możliwości czytaj Biblię Szczęść Boże
nikt2019.10.25 18:06
Dziękuję za dobre intencje . Właśnie tak się do Niego modlę . Własnymi słowami . Nigdy inaczej . Jeśli chodzi o Krzyż , to chodziło mi zupełnie o coś innego . A to , czy jestem słabej czy też mocnej wiary jest rzeczą kontrowersyjną . Zaś Biblia jest jednym z moich motywów przewodnich . Ale jestem wybiórcza w jej czytaniu . Czytam tylko te właściwe słowa . A więc .....Z Bogiem . Tak mówiło się w moim domu i ja też tak mówię . Nie zawsze oczywiście .
Amelka2019.10.25 18:36
Czytając Biblię z wiarą uznajemy że jest ona słowem natchnionym a nie jakąś banialuką czy dobrą powieścią. Jeśli tak, to dlaczego czytasz ją wybiórczo i kto według ciebie umieścił w niej te niewłaściwe słowa?
nikt2019.10.25 9:16
Ja jestem ciekawa jak Kościoły Katolickie , a zwłaszcza Rzymski z tą naprawą przed pokutą sobie poradzi ? Jakby na to nie spojrzeć , to : gdyby nawet chciał , to nie zdąży . A nie chce . A znaki końca są widoczne wszędzie . Gdzie by nie spojrzeć . Ale skoro nikt nie chce patrzeć ? Nie chce otworzyć oczu ? No to kto może ich do tego zmusić ? Mają wolną wolę . Niech każdy robi co chce . A jednym z wielu znaków upadku każdej cywilizacji jest szerząca się korupcja , ciemiężenie biedoty przez garstkę bogaczy , upadek autorytetów . To mamy . Tak upadła cywilizacja Egiptu i Rzymu w czasach nowożytnych . Żywioły też zrobiły swoje . Cywilizację Rzymu Katolicyzm rozprzestrzenił na całym świecie i rozpoczęła się globalizacja a więc upaść musi cywilizacja całego świata . To prawidłowość znana nam .......... historyczna . Czyli mamy prawidłowość historyczną i obyczajową . Geologicznie i klimatycznie -- to przecież widać . A duchowo ? To przecież też widać . Prawie nikt nie wierzy w Boga . Prawie wszyscy ludzie wierzą w swoją religię a nie Boga . Gdyby w Niego wierzyli , to Ten odpowiednio by ich pokierował . Dotyczy to nie tylko Katolicyzmu . Gdyby wierzyli w Boga i słuchali Jego poleceń i nakazów to nie byłoby tego , co jest obecnie . Ach , po co piszę . Przecież to wszystko jest zwyczajne i naturalne . Wszyscy o tym wiedzą .
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.25 7:01
25 października młodzież szkolna świętuje Tęczowy Piątek – dzień, którego celem jest okazanie wsparcia nękanej na co dzień młodzieży LGBT. Wyzwiska, szarpanie i złośliwe żarty, to dla młodych osób LGBT codzienność. "Jak wynika z badań w Polsce blisko 70 proc. młodzieży LGBT doznaje przemocy, a w 26 proc. przypadków dochodzi do niej w szkole. Dlatego tak ważne jest, aby dorośli zadbali o atmosferę, która będzie towarzyszyć Tęczowemu Piątkowi i okazali młodzieży wsparcie" - wyjaśnia Joanna Skonieczna z Kampanii Przeciw Homofobii. Sposobów na wsparcie młodzieży świętującej 25 października Tęczowy Piątek jest cała masa. Oto kilka pomysłów na to, w jaki sposób dorośli mogą wesprzeć młodzież przygotowującą się do Tęczowego Piątku przy użyciu mediów społecznościowych: 1. Facebook: skorzystaj z nakładki #TęczowyPiątek na zdjęcie profilowe [nakładka dostępna TUTAJ http://www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=1190093661178816 2. Twitter: opublikuj tweeta z hasztagiem #TęczowyPiątek 3. Instagram: opublikuj swoje zdjęcie z wydrukowaną ze strony KPH grafiką z hasztagiem akcji [pobierz ją TUTAJ https://kph.org.pl/wp-content/uploads/2019/10/t%C4%99czowy_pi%C4%85tek_board.pdf]. Takie zdjęcie możesz też udostępnić również na Facebooku i Twitterze. 4. Instagram: zamieść na Instastory filmik, w którym mówisz, dlaczego stoisz po stronie młodzieży. Takie wideo możesz udostępnić również na Facebooku i Twitterze 5. Media społecznościowe: udostępnij na Facebooku, Twitterze lub Instagramie jedno lub więcej nagrań z serii „Stoję po stronie młodzieży” i napisz kilka słów wsparcia [kanał youtube KPH dostępny TUTAJ https://www.youtube.com/channel/UCojA1DLlDKWJOMYz487aQuQ Młodzież LGBT z pewnością odczyta te działania jako znak wsparcia. Nic jednak nie zastąpi rozmowy. Dlatego, jeżeli znasz jakiegoś nastolatka lub nastolatkę świętująca Tęczowy Piątek, powiedz jemu lub jej, że ją wspierasz i że jest OK.
fas2019.10.25 8:51
Czyli mniejszość zindoktrynowana przez środowiska LGBT ma być wsparta przez stare zboki którzy będą nakłaniać normalną większość aby zaakceptowała dewiacje.
1232019.10.25 6:50
Znaki czasu: krotka wskazowka => godziny, dluga wskazowka => minuty. Czasami sa cyfry, o zgrozo, ARABSKIE :O
anonim2019.10.25 6:55
Nie drwij ze Slowa Bożego.
wyznawiec2019.10.25 10:16
Allah tego nie lubi
anonim2019.10.25 6:44
Coś podobnego, krzywdy trzeba naprawić?! Nie ma miłosierdzia ponad krzywdami?!
anonim2019.10.25 7:00
Chciałbyś sobie krzywdzić bezkarnie?