Jacek Saryusz-Wolski: Tusk zdradził polskie interesy! - zdjęcie
06.05.19, 08:05Fot. European Peoplesparty lic. CC BY-SA 2.0 via Wikipedia

Jacek Saryusz-Wolski: Tusk zdradził polskie interesy!

7

Stara metoda, od zawsze, Donalda Tuska. Robić coś cudzymi rękoma i mówić coś cudzymi ustami, czyli było to intencjonalne, ale tak, żeby nie można było się formalnie przyczepić. Moim zdaniem odpowiedzialność jego za to wystąpienie Jażdżewskiego… Odpowiedzialność spada na niego” - mówił Jacek Saryusz-Wolski w rozmowie na antenie radia RMF FM.

Odniósł się również do kwestii wpisywania obecności Polski w Unii Europejskiej do Konstytucji. Stwierdził:

Jeżeli coś się ceni, a my cenimy Unię Europejską, to nie trzeba tej miłości wypisywać wszędzie i zawsze”.

Pytany o to, dlaczego Platformę Obywatelską określa mianem „targowicy”, odparł, że jego zdaniem jest „dwóch Tusków”:

Tusk przez lata oszukiwał i ja też byłem oszukiwany. Bardzo się zaangażowałem o jego pierwszą kadencję”.

Podkreślił, że popierał kurs europejski PO i sam był jednym z jego autorów. „Tusk na to pozwalał, dlatego go chwaliłem” - mówił.

Dalej stwierdził:

A potem użył naszej pozycji w Europie, by to skonsumować dla siebie, przeciwko Polsce”.

Dodał, że Tusk „zdradził polskie interesy”. Odnosząc się do ponownego wybrania go na szefa Rady Europejskiej stwierdził, że był „kandydatem maltańsko-niemieckim”.

Byłem wściekły na to, że on używa członkostwa w Unii, na które ja ciężko pracowałem, przeciwko Polsce. Bez jego pomocy i zakulisowych machinacji nie byłoby art. 7 i całej akcji zniesławianie Polski”

- mówił Saryusz-Wolski.

Stwierdził też, że osłabienie rządu polskiego z użyciem KE i Timmermansa zwiększa szanse jego powrotu.

dam/RMF FM,Fronda.pl

Komentarze (7):

terp2019.05.7 8:50
Szczegółowe rozpisanie bezpiecznych związków Donalda, tłumaczy postępowanie byłego lidera po i rozwiązuje wszystkie niewiadome
kamil2019.05.6 18:20
Nie on jeden , nie on jeden .
Anakin2019.05.6 8:20
Zdradził - nie zdradził. Istotniejszym jest, że na stanowisku Przewodniczącego Rady Europejskiej (czyli głowy UE) źle pracuje na rzecz instytucji, w której pracuje (a w której mamy swoje udziały). Nawet mityczne wysługiwanie się Niemcom wygląda bardziej na sabotaż (czym zasłużył sobie najpierw na irytacje, później na ignorowanie ze strony Merkel). Oczywiście nie jest to sabotaż tylko bumelanctwo i brak kwalifikacji.
Piotr2019.05.6 8:26
Bo ten leń stworzony jest tylko do jednego, do haratania w gałę, ale na pewno nie do polityki, gdzie oprócz złośliwości nic nie ma mądrego do powiedzenia.
Piotr2019.05.6 8:17
Co w tym dziwnego ? Tusk nigdy nie był, nie jest i nie będzie pro polski. Zawsze będzie występował w interesie swoich mocodawców - Niemców. Taka jest prawda. Szkoda, że większość Polaków nie interesuje się polityką, tylko łykają, co wtłacza im polskojęzyczna, niemiecka prasa i TVNy oraz szczujnie typu Gazeta Wybiórcza. Gdyby wszyscy wszystko wiedzieli o Tusku nie miałby szans zostać w Polsce nawet dziadkiem klozetowym. Warto przeczytać : http://3obieg.pl/prawdziwy-zyciorys-donalda-tuska-i-nie-tylko
anonim2019.05.6 8:14
Idąc tokiem "rozumowania" Saryusza-Wolskiego, Morawiecki to drugi Tusk!
Piotr2019.05.6 8:20
Brawo ! Poliamorysta, troll POpaprańców, lewactwa i zboczeńców już na stanowisku.