Jacek Kurski: Wyniki oglądalności TVP mogą być sztucznie zaniżane - zdjęcie
03.03.16, 20:05

Jacek Kurski: Wyniki oglądalności TVP mogą być sztucznie zaniżane

13

Prezes TVP Jacek Kurski nie szczędzi słów krytyki wobec Nielsen Audience Measurement, sugerując, że firma może zaniżać wyniki oglądalności Telewizji Polskiej. - TVP przeprowadziła u nas audyt, a jego wynik był pozytywny - odpiera zarzuty instytut. Kurski ma wątpliwości czy dane o oglądalności dostarczane przez Nielsen Audience Measurement są rzetelne. - Nasze wyniki mogą być sztucznie zaniżane - mówi Kurski 

- Dziś oglądalność mierzy jedna zagraniczna firma prywatna, która uznaje, że grupa komercyjna to widzowie w wieku 16-49 lat. Czyli ja od paru dni się nie łapię. A przecież moja siła nabywcza jest wielokrotnie większa niż moich dzieci. Nie mówiąc już, że 20 proc. rynku reklam to leki, co wręcz powinno premiować grupę senioralną, która jest wierna TVP, a dzieje się odwrotnie. Kto się zgodził na tak absurdalne rozwiązanie, korzystne dla nadawców prywatnych? - pyta Kurski w wywiadzie dla „W Sieci”. 

W wywiadzie prezes Jacek Kurski narzeka też na zbyt małą liczbę gospodarstw domowych w panelu telemetrycznym. - Dziś przy 300 kanałach mamy wyniki oparte na próbie liczącej 1,6 gospodarstw domowych, jeden panelista wyjdzie do toalety i już ktoś ma zerową oglądalność. Na taki dyktat się zgodziła przed laty TVP - mówi Kurski.

kol/wirtualnemedia.pl

Komentarze (13):

anonim2016.03.3 20:16
Towarzysz minister propagandy przemówił , moze Romek Atomek ci uwierzy w koncu to on jest modelowym przykładem ciemnego ludu , który jak wiadomo wszystko kupi
anonim2016.03.3 21:06
Nie ma co narzekać i doszukiwać się manipulowania. Żeby publiczna TV była atrakcyjna też musi oferować rozrywkę w postaci hitowych filmów. Dlatego w żadnym wypadku nie powinno się rezygnować z emisji reklam, przynajmniej w czasie nadawania najdroższych produkcji.
anonim2016.03.3 21:15
Jackowi Kurskiemu odradzałbym wygadywania takich idiotyzmów. Gdyby te dane publikował by jakiś Polsat czy TVN to bym rozumiał, bo te telewizje mogły by zaniżać a sobie podwyższać wyniki oglądalności .Jeżeli w TVP wprowadzało zmiany to trzeba poczekać jeszcze parę miesięcy i zobaczyć jak wygląda oglądalność.. Nielsen Audience Measurement nie jest tu niczemu winien.
anonim2016.03.3 21:16
Acuś kłamczuszek był jest i będzie. Jak się któś ku...em urodził, łabędziem nie zemrze. Jego przypadek nawet wildsteina bronka/ górala z dziada pradziada z góry synaj / przeskoczył. Brawo dla jahro, największego kieszonkowego stratega. Przedni wybór jak zwykle za naszą kasę.
anonim2016.03.3 21:24
W mojej rodzinie oglądalność wiadomości TVP wzrosła - oglądała tylko żona, bo ja nie wytrzymywałem widoku duPOliznej gęby Kraśki czy innej Tadli, a teraz oglądam, czyli u mnie wzrost o 100%! Polsatu i TVN nie oglądam nawet po pijaku. Ich oglądanie to jak wystawianie twarzy na opluwanie.
anonim2016.03.4 0:20
Przecież zaniżanie oglądalności dotyczy kasy z reklam, a nie polityki. Proponuję lemingom pójść na spacer, bo nie zakumaliście sedna problemu. Kurski żali się, że firma dostaje mniej kasy, bo prywaciarz przyjął niekorzystne dla TVP kryteria oceny oglądalności. I dzieje się tak dłuugo. Więc nie o PIS tu chodzi, bałwany.
anonim2016.03.4 6:40
Czyżby to znowu wina Tuska???
anonim2016.03.4 7:08
Nie bardzo rozumiem co tu ten Kurski wygaduje : "jeden panelista wyjdzie do toalety i już ktoś ma zerową oglądalność"... no nie wiem...może jestem w tym odosobniona ale ja wychodząc do toalety nie wyłączam telewizora. Po drugie, jeżeli można sztucznie zaniżać to i można sztucznie zawyżać, więc jak nagle skoczy oglądalność TVP to na pewno nie uwierzę
anonim2016.03.4 7:12
proponuje żeby Kurski stworzył własny instytut badań oglądalności gdzie będzie mógł swobodnie manipulować wynikami :P
anonim2016.03.4 8:42
@der: "Tylko instytuty Jarosława będą miarodajne" - bałwanku, tu nie chodzi o politykę, bo to Kurski ma opanowane. Problem leży w kasie, która ucieka, bo jest jedna prywatna firemka dokonująca oceny oglądalności na podstawie kryterium pomijającego ludzi starszych (sporą grupę oglądaczy TVP). Dlatego więcej kaski idzie do prywatnych telewizji TVN i Polsat.A Kurski chciałby to zmienić. A ty ciągle tylko o polityce i Jarosławie. Chłopak świat ci przesłonił.
anonim2016.03.4 9:20
@hrabia antychrystusowiec @Đer ect Przyjęte kryteria oceny nie mają nic wspólnego z prawdziwą oglądalnością kanałów TV -czy dzieci czy młodzież czy ponad 50 lat Emeryci nie oglądają TV. A ciemnogrodem to ty ex graf na pewno jesteś czego dowody dajesz codziennie wierząc nie Bogu a Lucyferowym Kłamstwom jak Ewa w raju
anonim2016.03.4 11:01
Kurski bredzi
anonim2016.03.4 11:32
czyli u mnie wzrost o 100%! Polsatu i TVN nie oglądam nawet po pijaku. Ich oglądanie to jak wystawianie twarzy na opluwanie. To już zostań przy wódce bo na leki za póżno