Izrael: Rozpoczęto podawanie trzeciej dawki szczepionki - zdjęcie
30.07.21, 13:12Fot. via Pixabay - jorono / torstensimon

Izrael: Rozpoczęto podawanie trzeciej dawki szczepionki

48

Dziś rano w Izraelu rozpoczęto podawania trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 osobom po 60 roku życia. Wśród osób, które jako pierwsze przyjęły tzw. zastrzyk przypominający, znalazł się prezydent Icchak Hercog.

W Izraelu świętowano już zwycięstwo w walce z pandemią koronawirusa. Dzięki niezwykle sprawnemu procesowi szczepień ciężki przebieg COVID-19 był rzadkością, a gospodarka i życie społeczne szybko wracały do stanu sprzed pandemii. W ostatnich dniach liczba zakażeń jednak znowu gwałtownie rośnie. W związku z tym władze podjęły decyzję o podawaniu trzeciej dawki szczepionki osobom powyżej 60 roku życia.

- „Jestem dumny, że jesteśmy pierwszym krajem, który szczepi trzecią dawką”

- podkreślił prezydent Icchak Hercog, który sam przyjął już trzecią dawkę.

Izraelscy eksperci przekonując, że choć podawanie trzeciej dawki najpewniej nie powstrzyma wzrostu liczby zakażeń, to uchroni starsze osoby przed ciężkim przebiegiem COVID-19.

kak/PAP

Komentarze (48):

Człek2021.07.30 20:48
Zwrócę uwagę, że testy PCR nie są i nie będą przeznaczone do celów diagnostycznych, więc nie można się na nich opierać. W testach PCR wykrywany jest materiał genetyczny który jest namnażany (zwielokrotniany), więc wynik zależy od jakości startera i ilości cykli namnożeń. Jak ustawimy ponad 35 to w zasadzie możemy prawie zawsze dostać wynik pozytywny. Mówił o tym m.in. twórca metody PCR i wielu innych badaczy. I teraz UWAGA - niespodzianka - w USA od nowego roku 2022 będzie... zakaz stosowania metody PCR do diagnozowania Covid :) CDC w uzasadnieniu decyzji o wycofaniu zgody na używanie testów PCR do diagnozowania Covid podaje fakt, iż testy te - NIE ODRÓZNIAJĄ COVID OD GRYPY! "CDC encourages laboratories to consider adoption of a multiplexed method that can facilitate detection and differentiation of SARS-CoV-2 and influenza viruses" Przy takich testach, to każdy sezonowy wzrost zachorowań na grypę będzie podawany jako kolejna fala COVID. ------------------------------------------------------------- https://www.cdc.gov/csels/dls/locs/2021/07-21-2021-lab-alert-Changes_CDC_RT-PCR_SARS-CoV-2_Testing_1.html
Jan Radziszewski2021.07.30 20:15
Przymusowe szczepienia Posted by Dzieckonmp w dniu 13 lipca 2021 Powszechny jest wzrost tych grup satanistycznych, które uwidaczniają się na świecie poprzez sieć organizacji i przedsiębiorstw. Są wszędzie; knują, organizują publiczne manifestacje, spiskują i tworzą nikczemne plany zniszczenia milionów niewinnych ludzi. Wprowadzą oni formę ludobójstwa poprzez obowiązkowe szczepienia przeciwko waszym dzieciom z waszą zgodą lub bez niej. To szczepienie będzie trucizną i zostanie przedstawione w ramach powszechnego planu opieki zdrowotnej. Czytając prasę zauważamy iż wchodzimy w kolejny etap programu szczepień, w etap przymusowych szczepień. Prezydent USA Beiden już w swojej wypowiedzi zalecił że trzeba chodzić „od drzwi do drzwi” i szczepić ludzi. Prezydent Francji Emmanuel Macron przedstawił nowe zasady dot. szczepień. Będą one obowiązkowe na razie dla medyków. Prezydent powiedział że medycy muszą zostać zaszczepieni do 15 września – wtedy rozpoczną się kontrole i sankcje. Jednocześnie ogłosił że od 1 sierpnia niezaszczepieni nie będą mogli wejść do kina, autobusu, pociągów, samolotów, barów, restauracji, parków rozrywki. Kroki podobne jak Francja podejmuje Grecja. W internecie pojawiają się filmy jak siłą w otoczeniu 2 policjantów medyk wbija szpilę w państwach takich jak Argentyna, Indie. W Polsce prof. Simon postuluje by taka osoba która się nie chce zaszczepić a kogoś zarazi, powinna być oskarżona o usiłowanie zabójstwa albo ponieść karę. Mówi że u nas niestety nie ma konsekwencji, a w wielu krajach są takie regulacje. Dziennikarze lewicowi też apelują o przymusowe szczepienia w Polsce.
Bystry2021.07.30 19:54
Jaka to spowoduje dewastacje organizmu takie czeste szczepienia.
Ix Ypsilon2021.07.30 15:59
No fajnie, teraz trzeba tylko obserwować, co z tego wylizie.
Anonim2021.07.30 15:42
Trzecia dawka szczepionki dla osób 60+ i do piachu holokaust sami sobie zgotowali!!!!!!!!!!!.
nie dziwi nic2021.07.30 16:10
od wieków wiadomo, że żyd żydowi żydem, a 60 latkowie na pewno juz zgromadzili mniejszy, lub większy dorobek swojego życia, na który mają chrapkę żydowscy łowcy mienia "bezspadkowego".
brrrrrr2021.07.30 14:53
widok gwiazdy dawida budzi we mnie większy niepokój, aniżeli widok swastyki.
Detonator2021.07.30 15:02
A i słusznie, bo nie ma nic wspólnego z prawdziwymi Żydami - jest to symbol demoniczny.
tak!2021.07.30 16:04
to prawda, bo żyd Żydowi NIE równy.
T2021.07.30 14:38
Covid i szczepionki to nic innego jak sposób na depopulację świata. Dla możnych tego świata jest nas za dużo. Im wystarczy garstka ludzi do obsługi i pracy dla nich, reszta do wyszczepienia. Oni chcą mieć na Ziemi raj - a nadmiar ludzi im ten raj psuje. Taka jest filozofia ludzi bogatych i oni sami jawnie o tym mówią w wywiadach. Ale jeśli chcesz to ukryć to postaw to na widoku - stara metoda. Większość ludzi tego nie pojmie i to jest najbardziej przerażające. Ukryte na widoku.
Anonim2021.07.30 15:15
Gdyby nie odpowiedzialnosc zbiorowa w postaci lockdownu to guzik by mnie obchodzili nieszczepieni. Antyszczepionkowcy przyzwalali czesto na pierwsze lockdowny i teraz z tego bagna nie ma odwrotu. Katolik przy 40 zakazeniach chcial zamkniecia nie tylko galerii, branzy beauty i sportowo-kulturalno-rekracyjnej ale zamkniecia totalnie wszystkiego, oraz przepustek na wyjscie z domu. A teraz pitoli ze nie ma wirusa, pandemii, ze testy falszywe, podobnie statystyki dowodzadzace skutecznosci i nieszkodliwosci szczepionek i ostrzega zeby kompletnie nikt sie nie szczepil.... Moze wiec warto wprowadzic odplatnosc za nieistniejaca chorobe? Proponuje koszta progresywne, czyli zalezne od wieku i stanu ogolnego zdrowia ktore odpowiadaja za ilosc pacjentow, przebieg choroby i czas ich hospitalizacji
Anonim2021.07.30 15:21
mam taki pomysl - cennik leczenia covida dla grup wiekowych >18, 19-34, 35-45, 46-65, 65-75, 76+ oraz mnoznik dla tych co maja 1, 2 lub wiecej chorob wspolistniejacych
matis892021.07.30 15:21
Największymi zwolennikami przyjmowania szczepionkowo PISu w swoje ciało jest PISiorska Totalnie Udawana Lewacka Opozycja i jej wyborcy, lewactwo. Tak samo to oni wspierali i wspierają PISowskie lockdowny i to oni są najdumniejsi że PIS ich naznaczył PISowskimi kondonami twarzowymi. Hasło lewactwa to: oddaj swoje ciało PISowi.
Anonim2021.07.30 15:33
jestes mlody (?) nie masz chorob wspolistniejacych wiec chyba nie boisz sie ze zaplacisz pare groszy za leczenie covidu? i dlaczego ty masz placic krocie za lockdown zdrowych i za leczenie kogos wiekowego z cukrzyca, pochp i nadcisnieniem co powiedzial szczepieniu nie bo nie?
matis892021.07.30 15:38
Naucz się pisać, tego bełkotu nie da się zrozumieć.
T2021.07.30 15:28
Problem w tym, że to samo białko kolca, które jest w wirusie wszczepiają w tych "szczepionkach" - wiec to jest jeden gwint czy zachorujesz czy się zaszczepisz.
Człęk2021.08.24 12:41
To nie jest to samo. Wprowadzenie mRNA spowoduje nieodwracalne uruchomienie produkcji białka kolca przez organizm. Białko to jest toksyczne, uszkadza barierę krew-mózg, ma budowę podobną do prionu i niszczy śródbłonek naczyń. Nie wiadomo jakie będą skumulowane wieloletnie efekty ciągłego działania takiego białka na organizm.
janka2021.07.30 15:41
Wiesz chętnie oddam tobie moje szczepionki wyszczep się Dzbanie do woli!
matis892021.07.30 14:28
Żydowscy masoni chcą wybić naród wybrany. Jak widać bardzo nienawidzą Izraela. Bardzo im zależy aby to żydów w pierwszej kolejności poddać szczepionkowo Antychrystowi.
Anonim2021.07.30 14:24
Według Frondy mam brać przykład z Izraela ? Jeszcze żyjemy MY , RDZENNI POLACY . I nikt na siłę lub podstępem nie będzie nam narzucał obcych nam mentalnie , kulturowo , ideologicznie , duchowo autorytetów . A więc skończcie już z tym promowaniem Izraela . Wiem jak tam jest i dla mnie odrażająco pomimo wspaniałej infrastruktury . Ale nie na tym życie polega . Słowianie mają inne priorytety . To , że przejęliście ważne stanowiska publiczne i rządowe nic nie znaczy . Jak nieraz pisałam ŻYCIE NIESIE NIESPODZIANKI .
Anonim2021.07.30 15:11
Nie napisałam o najważniejszym . Różnimy się moralnością i etyką . Inaczej kradniemy . Przykładem Banaś . W trochę niemoralny sposób sobie " przydubnął do pensji . Ale nikogo nie skrzywdził . Było zapotrzebowanie to je zaspokoił . A wy co robicie z czyszczeniem kamienic ? Ile krzywdy wyrządzacie starym ludziom ? Posuwacie się nawet do mordu . Sprawdźcie sobie Polacy kody genetyczne tych wszystkich pedofili . Ja wiem kim oni są lecz tego nie udowodnię bez testów . Możecie to łatwo sprawdzić .
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.07.30 14:22
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
matis892021.07.30 14:21
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
NIE wzywaj Imienia Pana Boga nadaremno!!2021.07.30 14:48
@matis89, ty kozi bobku! W czasach Jezusa Chrystusa NIE było szczepionek!!!!!!!!! zatem przestań cytować swoich kibucowych GURU - Ozjasza JKMa i "cześć bożek" BRAŁna! kłamliwie wmawiając, że są to cytaty słów Pana Jezusa!
Hipokryzja NIE zna granic.2021.07.30 14:17
Trafiłem na podcast imbecyla nazwiskiem Bill Spadea, chyba z New Jersey któremu pysk się nie zamyka, że szczepionki to, że szczepionki tamto, że Covid to katar ... Ale on sam boi się latać samolotami wiec podróżuje takim kamperem. . . . HIPOKRYTA jak każdy antyszczepieniowiec - Wszyscy oni cichaczem są POSZCZEPIENI!
katolik2021.07.30 14:15
A co będzie jak się zaszczepisz? . . . . Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będziesz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszankę a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział, czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę, za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie, by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu. I będziesz miał platfusem, abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
katolik2021.07.30 17:50
ktoś inny jest autorem prawdziwym tekstu, bo już to wiele razy pisał
Anonim2021.07.30 14:14
BĄDŹ FRAJEREM i NIE SZCZEP się jak masz: cukrzyce, jesteś tłusty jak świnia, masz chroniczne podwyższone ciśnienie, coś z sercem, masz/miałeś raka, astmę, masz/miałeś gruźlice, jesteś od zawsze palaczem, masz chroniczny kaszel, kłopoty z płucami, masz ponad 65 lat - MASZ 70-90% SZANSY ZGONU. Masz nieco wyższe szanse przeżycia jak jesteś po 50-tce. Nawet jak przeżyjesz to NIE NA DŁUGO!
katolik2021.07.30 14:14
Wkrótce po śmierci szczepionych Żydów, zostaną tylko Żydzi, którzy sie nie zaszczepią i to oni uwierzą w Jezusa Chrystusa.
Lucyfer2021.07.30 14:13
Jestem radzieckim katolikiem, jestem jehowy, jestem "siódmego dnia" adwentysta, jestem mormonem, jestem zielonoświątkowcem.... jestem matis89 ...
katolik2021.07.30 14:11
mordercy w akcji globalnego mordu!
Anonim2021.07.30 14:27
ciebie jak kazdego co popieral lockdown powinni przymusowo szczepic, faszyzm dla faszystow - chetnie pomoge policji cie przytrzymac takiego osobnika jak ty co chcial zamknac WSZYSTKO, nie jak Szumowski tylko niektore branze... Popierajac pierwszy lockdown, na dodatek krytykujac ze lockdown jest za slaby, oddales Polakow w wieczna niewole - lockdowny i inne restrykcje to juz dla wladzy prawa nabyte ktorych nigdy sie nie zrzekna
Anonim2021.07.30 14:30
zdrajco, jakbys nie klamal ze zmieniales zdanie to bym nawet odczytal z komentarzy ze chciales wczesniej HIPER MEGA ULTRA EXTRA LOCKDOWNU, zwykly lockdown byl ci malo
Anonim2021.07.30 14:10
Krakus mial racje. Antyszczepionkowcy to sa kretyni. Do dzis powielaja bzdury ze w Anglii szczepieni umieraja 6 razy czesciej. Albo ze wszystkie urzedy urzedy statystyczne w Europie falszuja smiertelnosc ogolnopopulacyjna by przykryc niewidoczne zgony poszczepienne. Co wiecej potrafia tlumaczyc inne, kilkadziesiat a nawet kilkaset razy czestsze, przypadki smierci jako zbiegi okolicznosci.... ,... na 4 mln zaszczepionych (ponad polowa z tych co sa kandydatami do trumny) zmarlo juz bez covidu ok 125 tys, z czego co najmniej 15 tys zmarlo bez zdania racj, ale antyszczepionkowcy doliczyli sie ok 800 zgonow (przewaznie u osob z chorobami wspolistniejacymi) w trakcie szczepien, skrajnie watpliwe ze zgony sa od szczepionki co wykazaly dunskie sledztwa
Anonim2021.07.30 14:18
musze dodac ze wsrod nieszczepionych, z grup wiekowych bedacych kandydatami do trumny, rowniez bedzie ok 125 tys smierci, tak po prostu
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.07.30 14:00
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
matis892021.07.30 13:56
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
NIE wzywaj Imienia Pana Boga nadaremno!!2021.07.30 14:06
@matis89, ty kozi bobku! W czasach Jezusa Chrystusa NIE było szczepionek!!!!!!!!! zatem przestań cytować swoich kibucowych GURU - Ozjasza JKMa i "cześć bożek" BRAŁna! kłamliwie wmawiając, że są to cytaty Pana Jezusa!
matis892021.07.30 14:11
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 ( 17.06.2012 ) tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Lucyfer2021.07.30 14:16
Jestem radzieckim katolikiem, jestem jehowy, jestem "siódmego dnia" adwentysta, jestem mormonem, jestem zielonoświątkowcem.... jestem matis89 ...
Prawda2021.07.30 13:38
Kiedy w Polsce szczepienia trzecią dawką --- i jade dokoła świata ---
Nina2021.07.30 13:34
Firmy farmaceutyczne przeważnie żydowskie już sobie obliczyli, ze lekko zarobią na szczepionkach po 35 miliardy. Teraz okazuje się, ze dwie dawki to za mało i trzeba będzie szczepić się trzecią, a potem czwartą i następną. Frajerzy dają wpuszczać się w maliny. Plan masonerii działa jak chcieli.
Podmyj się Nina bo szabes dzisiaj!2021.07.30 13:41
Żebyś nie śmierrdziała przy stole.
o,tak! podmyj się "Nina"!2021.07.30 14:40
i wypierz stringi, bo te nie dość, że capem walą, to uciskają ci mosznę, aż uryna ci w czerep wali!!
mateuszjegliński2021.07.30 13:30
To tych dawek tak naprawdę ile jest?
Hipokryzja NIE zna granic.2021.07.30 13:29
Trafiłem na podcast imbecyla nazwiskiem Bill Spadea, chyba z New Jersey któremu pysk się nie zamyka, że szczepionki to, że szczepionki tamto, że Covid to katar ... Ale on sam boi się latać samolotami wiec podróżuje takim kamperem. . . . HIPOKRYTA jak każdy antyszczepieniowiec - Wszyscy oni cichaczem są POSZCZEPIENI!
ahmed2021.07.30 13:19
Tym razem syjoniści sami się zabijają, problem Palestyny właśnie się rozwiązuje.
Ania2021.07.30 13:25
To jest bardzo zastanawiające , że mordują swoich. Tak jak w czasie II wojny pozwolili na wymordowanie biedoty żydowskiej...