Iran chce wsadzić do więzienia… Donalda Trumpa - zdjęcie
29.06.20, 14:36Fot. Michael Vadon via: Flickr CC 2.0

Iran chce wsadzić do więzienia… Donalda Trumpa

5

Władze Iranu wydały nakazy aresztowania prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa i 35 innych oficjeli, w związki z zabójstwem gen. Kasema Sulejmaniego. Taheran poprosił o pomoc w tej sprawie Interpol.

Irański prokurator Ali Alkasimehr poinformował o nakazach aresztowania, jakie władze Iranu wydały wobec prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa i 35 innych osób, które oskarża się o udział w ataku, w wyniku którego zginął Sulejmani. Władze postawiły „zarzuty morderstwa i terroryzmu”. Prokurator podkreślił, że Donald Trump będzie ścigany nawet po zakończeniu swojej prezydentury.

Iran o pomoc zwrócił się do Interpolu, żądając wydania „czerwonej noty”, która jest najwyższą wydaną przez Interpol formę poszukiwania w celu aresztowania i ekstradycji.

Interpol, jak podaje agencja AP, dotychczas nie skomentował sprawy.

Generał Sulejmani dowodził elitarną jednostką wojskową Al-Kuds należącą do Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Zginął 3 stycznia w amerykańskim ataku dronów w stolicy Iraku, Bagdadzie. Władze Stanów Zjednoczonych oskarżały go o zorganizowanie ataków na bazy USA w Iraku.

kak/PAP

Komentarze (5):

Oi2020.06.30 2:38
tarmpek buszocholik clionton ityd to powinni zawisnąć za zbrodnie popełnioneObiektywny na innych krajach !!!!!!!!!!!!!
Anonim2020.06.29 19:19
Pani Clinton mordując poddającego się Kadafiego, ratowała świat?!
Seks kamerki2020.06.29 14:47
Cześć! Nazywam się Sara, mam 25 lat. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej www.frircikvip.com.pl
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.06.29 14:46
no to pomarańczowa wiewiórka już do Iranu nie wjedzie! PiS też powinien wydać "czerwoną notę" za Putinem który zamordował niemrawego lesia w smoleńsku! szMacierewicz ma niepodważalne "dowody"! buhaha...
Anonim2020.06.29 14:44
Piękne marzenie