11.09.15, 16:53

Imienna Lista Piłatów w Sejmie ostatniej (de)kadencji III RP

Dziś Sejm RP odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt o całkowitym zakazie aborcji. Za przyjęciem wniosku o odrzucenie nowelizacji zagłosowało 206 posłów. Przeciw było 178 a 10 wstrzymało się pod głosu.

Oto lista Piłatów w Sejmie:

Komentarze

anonim2015.09.11 16:55
Znaczy się, imienna lista tych, którzy głosowali za prawami kobiet?
anonim2015.09.11 16:55
Tylko Piłatów? Nie Herodów?
anonim2015.09.11 16:57
I, proszę, przestańcie bez ostrzeżenia wstawiać drastyczne zdjęcia. Takich aborcji w cywilizowanych krajach się nie przeprowadza od lat, chyba że w skrajnych przypadkach jak zagrożenie życia matki.
anonim2015.09.11 17:12
http://gloria.tv/media/gkiExFA3nVx "Eugenika w imię postępu"...polecam wszystkim filmy G. Brauna "Szczęść Boże" :)
anonim2015.09.11 17:33
Ja nie rozumiem tego: pchaja sie do sejmu z ustawami, o ktorych wiadomo, ze sejm tej kadencji ich nie przyjmie. Jesli naprawde zalezy tym ludziom na wprowadzeniu w zycie takich zmian, dlaczego nie poczekaja z tym do nastepnej kadencji? Przeciez PiS ma wygrac wybory, w sejmie beda sami sojusznicy, projekt zostanie uchwalony. A teraz? Jesli natomiast chodzi tylko o zla reklame dla PO i obecnego sejmu ( jacy oni zli bo pozwalaja zabijac 'dzieci'), to jest to czysta manipulacja i przedwyborcza propaganda, a nie zadna ochrona nienarodzonych. Co prowadzi do wniosku, ze z nich tacy obrony jak z koziej d. traba…..
anonim2015.09.11 18:02
A kilka dni temu terlik gadał jakie to okropne jest wykorzystywanie zdjęć martwych dzieci do manipulacji emocjonalnej. Cóż za hipokryzja
anonim2015.09.11 18:11
Niczego innego się po PO nie spodziewałem.
anonim2015.09.11 18:49
@Lucky: och, esteta! Proszę, niech mordowanie będzie cudne: cywilizowane i w klimatyzowanych pomieszczeniach. A dla zabijanych, włączcie Chopina! Beznadzieja moralna!
anonim2015.09.11 19:26
@Bartek: Nie mam złudzeń, mordowanie, aborcje, gwałty ładne nie są. To nie znaczy jednak, że powinno się wklejać bez ostrzeżenia zdjęcia drastyczne (poprzednia ilustracja do artykułu przedstawiała strzępki abortowanych płodów - była widoczna na głównej stronie, wystarczyło wejść na fronda.pl).
anonim2015.09.11 20:26
do Lucki Zdjęcia z aborcji są drastyczne a sam akt zabijania nie jest ? Można zabić w jakiś estetyczny i nie drastyczny sposób? Co za pokrętny sposób myślenia. Dlaczego niby kobiety nie mają widzieć jak wygląda aborcja,i decydować się w pełni świadomie. Kiedyś pewna feministka powiedziała mi że tego człowieka przed urodzeniem jest tyle co napluł, tkanka płodowa i tyle. Plotła te wszystkie wyuczone feministyczne ideologie i farmazony. Pokazałam jej w końcu film dokumentujący aborcję w różnych etapach rozwoju płodu. Kobieta po prostu osłupiała i zwątpiła. Nagle sobie uświadomiła że ta "tkanka" ma ręce, głowę, nogi, serce i wszystkie narządy. Do tej pory była jakby zamknięta na taką wiedzę, wręcz nie chciała tego wiedzieć ale przy lampce wina i pogawędce przemuciłam jej tą wiedzę. Aborcja na całym świecie wygląda tak samo, jest to rozczłonkowywanie płodu i wysysanie lub wywoływanie porodu częściowego (bardzo okrutna metoda połączona z wysysaniem mózgu), robi się też cesarki aborcyjne i aborcje farmakologiczne. Czy którąś z tych aborcji można nazwać cywilizowaną? Można to zrobić estetycznie?
anonim2015.09.11 20:29
Wielkie dzięki za tą listę. warto wiedziećkto jest kto. Ostatecznie po czynach poznaje się ludzi.
anonim2015.09.11 21:25
@AprilWind Widzisz, tym się różnię od tzw. "obrońców życia", że mimo potępiania gwałtów i morderstw nie pokazuję wszędzie i wszystkim zdjęć gwałtów i morderstw. Ten, kto nie chce gwałcić i mordować i tak tego nie zrobi, a ten, kto gwałci i morduje zdania nie zmieni. Wszyscy za to będą obrzydzeni. Tak samo ja nie mam ochoty wchodzić na Frondę i widzieć rozszarpanych szczątków, bez względu na moje zdanie o aborcji. A aborcje nie są estetyczne, tak samo jak wiele innych rzeczy w życiu. I, może cię zdziwię, kobiety które się im poddają, wiedzą że w środku nie ma fasolki ani malinki, ani prezentu od Gwiazdorka, tylko embrion, który prawdopodobnie rozwinąłby się w dziecko.
anonim2015.09.11 21:27
Czemu zmieniliście zdjęcie, wcześniejsze było na prawdę przeurocze. (już kiedyś wspominałam jak bardzo lubię oglądać martwe płody, zwłaszcza przed snem). @anitaF "1. Dlaczego projekt za zabójstwo nienarodzonego przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, a nie 8 do dożywocia, jak ma to miejsce przy pozostałych zabójstwach? 2. Dlaczego projekt nie przewiduje kar dla matek płacących za zabicie swoich nienarodzonych dzieci?" Bo aborcja to nie to samo co zabójstwo. "3. Dlaczego projekt nie przewiduje kar za nieumyślne spowodowanie śmierci nienarodzonego?" Dlatego, że w przypadku poronienia, kobieta, która straciła chciane dziecko byłaby jeszcze ciągana po sądach i prokuraturach. To byłoby bardziej nieludzkie niż cały ten chory projekt. @ramadarster "Jesli natomiast chodzi tylko o zla reklame dla PO i obecnego sejmu ( jacy oni zli bo pozwalaja zabijac 'dzieci'), to jest to czysta manipulacja i przedwyborcza propaganda, a nie zadna ochrona nienarodzonych." Nie wiem skąd się urwali ludzie którzy nie wiedzą, że PiS był cały czas zaangażowany w ten projekt. Tak to była polityczna manipulacja, do której wykorzystano Kościół Katolicki. Obawiam się jednak, że (na szczęście) tak radykalne poglądy nie są podzielane przez większość spoleczeństwa i odniesie to odwrotny skutek. PiS chciał straszyć społeczeństwo "mordercami", a teraz PO będzie straszył Katolickimi radykałami z PiSu. Ogólnie dzięki za listę, ale wykorzystam ją raczej odwrotnie do tego co zakładaliście
anonim2015.09.12 0:20
Niektórym z was wydaje się, że nie ma kary za słowo, że nie ma kary za głosowanie za POZWOLENIEM na ODEBRANIE ŻYCIA człowiekowi, w jego pierwszych tygodniach istnienia na tym świecie. ... A jednak ta KARA jest, jest straszna i trwa wiecznie, nie rok czy trzy lata, ale nieskończenie, bo dla Boga nie ma czasu. To my, ludzie, musimy się mieścić w czasie, a nie Bóg. Wszystkie dzieci są Boga, bo to ON je stwarza. Jak myślicie, co zrobi Ojciec z mordercą swoich dzieci? Czy naprawdę tak trudno to sobie wyobrazić? Bóg nie jest człowiekiem, ale jest Ojcem tych dzieci w chwili ich powołania do życia. @Lucky, Ty też niedługo umrzesz. Po drugiej stronie życia jest albo pięknie, w niebie, albo okrutnie i niewyobrażalnie nie do wytrzymania źle, w piekle. Problem w tym, że z piekła nie ma ucieczki, nie ma możliwości samobójstwa czy morderstwa, chociaż "unicestwianie" wiecznej duszy złego człowieka trwa wiecznie. Uważaj, żeby Bóg nagrodził Cię za Twoje ziemskie zasługi wiecznym szczęściem.
anonim2015.09.12 14:46
@Słowianka bóg własnego syna skazał na śmierć by odkupił grzechy czyż nie? No i w końcu terroryści też są dziećmi boga, a oni wierzą że zabijając znajdą się w niebie bo czynią dobrze zabijając niewiernych, a jak bóg Hioba doświadczał ... no cóż szczerze mówiąc wolałabym żeby jednak prawo stanowione odnosiło się i regulowało problemy życia doczesnego opierając na konkretach a nie na bajkach i brało pod uwagę wszystkich nie tylko poczętych. A wierzących niech zajmą się księża i tak nauczają by ci nie popełniali grzechów nawet jak prawo stanowione na to pozwala.
anonim2015.09.12 15:57
@Słowianka: Może niedługo umrę. Może trafię do nieba, może do piekła. Może spotka mnie sympatyczny bóg z wysp Polinezji, który swoim wyznawcom po śmierci daje dziką świnię i tyle kokosów, ile ci zdołają unieść. Najprawdopodobniej po prostu zamknę oczy i więcej już nic nie zobaczę. Mamy natomiast pewność co do istnienia kobiet w ciąży i bez względu na to, co stanie się ze mną po śmierci chcę miec pewność, że nie przyczyniam się do zmuszania ofiary gwałtu do noszenia pod sercem potomka zbrodniarza, że nie zmuszam żadnej matki do pożegnania się ze swoimi dziećmi, bo najprawdopodobniej nie przeżyje następnej ciąży, nie każę matce patrzeć na agonię chorego noworodka i jego śmierć po kilku dniach przepełnionego cierpieniem życia. Nie chcę decydować za małolatę czy też dojrzałą parę, że powinni mieć dziecko, które będzie niechciane i nie zazna w pełni szczęśliwego dziecka lub zostanie oddane do domu dziecka jak niechciany szczeniak do schroniska. Czy aborcja będzie w tym przypadku lepsza? Nie wiem. Nie chcę jednak podejmować tak trudnej i osobistej decyzji za innych.
anonim2015.09.12 20:41
@AnitaF: procedury procedurami, ale należy zwróć uwagę, że do poronienia najczęściej dochodzi nie z winy niedoszłej matki, a samoistnie. Czasem jest to uwarunkowane genetycznie. Są kobiety, które kilkukrotnie próbowały mieć dziecko i za każdym razem poroniły. Piszę o tym dlatego, że środowiska prawicowe proponowały wprowadzenie prawa, które karałoby kobietę nie tyle za aborcje, ale również za poronienie... TAK... W POLSCE... TO JEST CHORE. Kobieta powoli staje się inkubatorem, maszyną do rodzenia dzieci, który można posłać do pudła, za to, że jej chciane dziecko zrządzeniem losu lub Bożą wolą nie urodziło się. @agnieszka66: "no cóż szczerze mówiąc wolałabym żeby jednak prawo stanowione odnosiło się i regulowało problemy życia doczesnego opierając na konkretach a nie na bajkach i brało pod uwagę wszystkich nie tylko poczętych. A wierzących niech zajmą się księża i tak nauczają by ci nie popełniali grzechów nawet jak prawo stanowione na to pozwala." Jednak są tu ludzie, którzy myślą podobnie do mnie. Przestrzegać prawo naturalne, i prawa dotyczące życia doczesnego musi każdy, jednak prawa religijne są fakultatywne. Jeśli jesteś ortodoksyjnym Katolikiem dobrowolnie bierzesz na siebie ciężar przestrzegania prawa Religijnego. Kiedy prawo religijne staje się prawem państwowym (szariat) prowadzi to do dyskryminacji religijnej, wojen religijnych i wielu innych złych rzeczy. Jako podsumowanie myśli pozwolę sobie zacytować pewną piosenkę zespołu Strachy na lachy, który moim zdaniem świetnie pasuje do tego co chcę przekazać: "Kiedy ja mówię 'wolność' Zaraz grozisz mi wojną Kiedy drugą stroną drogi chcę przejść Więc kiedy ja mówię 'wolność', nie mów mi, że nie wolno Moja wolność to żaden Twój grzech"