Imam: Nie słuchaj muzyki, bo zmienisz się w małpę! - zdjęcie
27.04.19, 14:17

Imam: Nie słuchaj muzyki, bo zmienisz się w małpę!

12

Francuskie służby bezpieczeństwa są coraz bardziej zaniepokojone rosnącą popularnością salafizmu w kraju.

Ostatni raport służby wywiadu terytorialnego SCRT (Service central du renseignement territorial) wskazuje na rozwój „interpretacji islamu niekompatybilnej z wartościami Republiki Francuskiej”.

Radykalny odłam islamu jest uznawany za wrota do terroryzmu. Salafici generalnie potępiają demokrację, równość płci, muzykę oraz poezję. Chociaż wciąż jest to ruch mniejszościowy (eksperci policyjni szacują, że tylko 5% francuskich muzułmanów odwiedza radykalnie nastawione meczety), niepokojąco zyskuje on na popularności. Od czasu pojawienia się we Francji w latach 90., liczba jego wyznawców wzrosła z około 5 tysięcy osób w 2004 roku do 12 tysięcy w 2010 oraz aż 50 tysięcy w 2018 roku.

Służby wywiadowcze zaobserwowały silną korelację pomiędzy zasiedleniem danej okolicy przez fundamentalistów a wysokim wskaźnikiem przestępczości, szczególnie handlu narkotykami.

Korsyka jest jedynym rejonem Francji, gdzie to zjawisko nie występuje. Zgodnie z raportem SCRT miejsca kultu często znajdują się w mieszkaniach, domach, opuszczonych lokalach użytkowych, gimnazjach, garażach i piwnicach. W niektórych przypadkach z powodu braku miejsca wierni modlą się na przyległych ulicach, blokując ruch oraz powodując problemy z bezpieczeństwem.

Raport pokazuje również, jak salafici przejmują kontrolę nad istniejącymi meczetami przez podawanie w wątpliwość poziomu zarządzania nimi i działań rezydujących imamów, oraz poprzez nawracanie wiernych. „Te destabilizujące manewry pozwalają salafitom przejmować kontrolę nad miejscami kultu, kiedy następują nowe wybory do rad zarządzających” – można przeczytać w raporcie o meczetach w Bollène, Beaucaire i Tulonie.

Ideologia salaficka jest następnie rozpowszechiana podczas kazań nowych imamów. W Ecquevilly niezasłonięte kobiety były porównywane do pozbawionych skromności dziwek, które zaspokajają „żądzę wilków”. W Brest imam przestrzegał dzieci, że zamienią się w małpy i świnie, jeśli będą słuchać muzyki. Do indoktrynacji dzieci służą też media społecznościowe. W opublikowanej na YouTube lekcji religii imam z sunnickiego meczetu w Brest pyta uczniów: „Komu nie należy mówić dzień dobry?”. Dzieci odpowiadają chórem: „Niewiernym”.

Od 2015 roku, kiedy zaczęły się ataki terrorystyczne we Francji, władze zamknęły 20 ze 140 znanych meczetów salafickich. Wygląda na to, że było to niewystarczające, wobec wzbierającej fali salafizmu w całym kraju.

Obawy agencji wywiadowczych są potwierdzone przez statystyki CAT (Centrum Analiz Terroryzmu). Do 15 maja 2018 roku prokuratura wszczęła 513 postępowań przeciwko 1620 osobom powiązanych z dżihadyzmem, a całkowita liczba podejrzanych o powiązania terrorystyczne wyniosła 20 tysięcy.

Veronica Franco, na podstawie: https://clarionproject.org/rising-face-of-french-salafism/

Euroislam.pl

Komentarze (12):

Waarnemer2019.04.27 22:51
Przede mną wpisano 7 komentarzy. Wszystkie (!) są nie na temat i w jakiś sposób obrażające Katolików. Czy nie można zmienić tu systemu komentarzy? Jakaś podstawowa moderacja jest potrzebna, żeby nie wybijało tyle szamba. Wchodzę na stronę z założenia Chrześcijańską, a tu same opętania demoniczne komentują...
anonim2019.04.28 13:15
HEHEHE dobre
Lucyfer=Prometeusz= fajny Pan2019.04.27 16:27
Nie wiem w czym problem. Ja pamiętam w szkole średniej na lekcji religii ksiądz, który widać było że rozumku mu brakowało, za to miał wiele pogardy dla ludzi, pokazywał filmiki propagandowe jakiegoś katolickiego towarzystwa, a w nich przekaz że słuchanie muzyki rokowej to satanizm, nie ważne nawet że często nawet rock jest katolicki. Także ja różnicy między katolami a ciapkami nie widzę.
Waarnemer2019.04.27 22:36
Twój nick jednak zdradza komu służysz, choć może o tym nie wiesz.
zdziseg2019.04.28 9:21
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lucyfer_z_Cagliari
Karol - człowiek, który podtarł się jeżem2019.04.27 15:55
Ci imamowie to tacy islamscy Salwowscy.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.27 15:09
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11110zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.27 15:09
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
rebeliant2019.04.28 13:40
Jak widzisz... może ten ksiądz jest właśnie gejem i stąd to zwyrodnienie oraz atak na innego pedzia. Coś poszło nie tak i agresja wyszła. Tak to z tymi gejopedziami jest... nie powinno się ich dopuszczać do stanowisk.
towarzysz hipokryta2019.04.27 14:53
Nie czytaj Frondy bo w pedała i k..we się zamienisz !! Chcę podziękować Frondzie, tej prawdziwie katolickiej stronie, która tak bardzo dba o moralność i etykę życia codziennego o tak szerkie "otwarcie" własnej doopy na wszystkie możliwe prostytutki blogowe, pedalstwo w najgorszym wydaniu, bydła pokomunistycznego itp., aby mogli sobie bez żadnego skrępowania rżnąć w doopę głównie kościół i religię. My jehowi, dawni UB-cy, SB-cy, PZPR-cy to pięt wam nie dorastamy. Brawo towarzysze hipokryci ! Brawo !
anonim2019.04.27 14:42
Joga, sztuki walki, medycyna wschodnia, feng shui -nie "dotykaj"! będziesz smażył się w piekle!
lolek kremowka2019.04.27 14:18
Ksiądz KK - nie czytaj książek o małym czarodzieju w okularach bo opęta cię demon