Holandia chce postawić Polskę przed TSUE - zdjęcie
01.12.20, 17:11

Holandia chce postawić Polskę przed TSUE

43

W holenderskim parlamencie przyjęto uchwałę, która wzywa rząd do postawienia Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w związku z rzekomym naruszeniem praworządności.

Holenderscy parlamentarzyści postanowili interweniować w związku z polskim systemem sądownictwa, co do którego mają zastrzeżenia.

- „W Polsce istnieje ingerencja polityczna w mianowanie sędziów, Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego wciąż działa i uchyla sędziom immunitety, choć jej działanie powinno całkowicie zamrozić zabezpieczenie unijnego Trybunału Sprawiedliwości z kwietnia 2020 r. Istnieje poważne zagrożenie dla rządów prawa w Polsce” – napisano w uchwale.

W ocenie holenderskich polityków sytuacja w polskim wymiarze sprawiedliwości jest zagrożeniem dla funkcjonowania całej Unii Europejskiej. Dlatego parlament zobowiązuje rząd do złożenia przeciwko Polsce skargi w TSUE. Parlamentarzyści zachęcają przy tym pozostałe państwa członkowskie do włączenia się w skargę.

- „Nigdy dotąd nie doszło do sytuacji, w której jeden z krajów członkowskich UE pozywa inny, zarzucając mu, że naruszenia praworządności, do których u pozwanego dochodzi zagrażają całej Unii” – zauważa portal Onet.pl

kak/Onet.pl, DoRzeczy.pl

Komentarze (43):

o ...2020.12.2 10:58
Pomijam debilne komentarze zdrajców - lewaków. Dla nich każdy kij podniesiony na Polske to nadzieja na dorwanie się do koryta. To przesłanie do ludzi myślących. Czy to normalne aby obce państwo mieszało się w wewnętrzne sprawy innego państwa? To - ironizując - możne my wystąpilibyśmy z oskarżeniem wobec Holandii ... ups ... Niderlandów dlaczego mają tam depresję ...
Olo2020.12.2 7:20
Holandia dała hitlerowi 50 tyś ochotników do SS!
Ramzes2020.12.2 2:16
Holandia to degeneraci. Bez przerwy na haju.
Apolityczny pragmatyk2020.12.1 23:21
Brawo Holandia, jako pierwszy kraj sprzeciwiła się bezprawiu, populizmowi i ociemnianiu ludu polskiego przes Pisiurków. Niedługo kilka innych krajów dopiszę się do pozwu a Portugalia odwraca plecy do Polski, ta zostanie sama na arenie międzynarodowej a kolejne setki tysięcy polaków powyjeżdża np do takiej Holandii, w końcu Polskę znów mogą czekać podziały, rozbiory, dyktatura i ingerencja Rosji. Brawo Polska !!
twarda odpowiedz2020.12.1 20:06
Premier Holandii jeśli się na to zdecyduje powinien zostać uznany za persona non grata w Polsce i zostać zamrożony import holenderskich produktów do Polski.Te, które trafiają na Nasz rynek a jest tego trochę zwłaszcza w ogrodnictwie i rolnictwie ale nie tylko można obłożyć specjalnymi cłami.
tuwylew2020.12.1 19:12
A kogo te gar tłuki tu obchodzą wzięli kredyty i uciekli teraz nienawidzą pisu bo ich olali i nic im nie dali a po ich pognała takie zera nic nie potrafiące
wszystkich potomków holenderskiego Waffen SS2020.12.1 18:30
potępiamy
Maria Błaszczyk2020.12.1 19:12
A co oni mogą poradzić na to, że ich przodkowie byli nazistami? Potępianie kogoś za coś, na co nie miał wpływu, jest bez sensu.
Cool2020.12.1 21:43
Nie jest bez sensu, jeśli kultywuje się tradycję takich przodków.
Apolityczny pragmatyk2020.12.1 23:26
Oczywiście polscy panowie antyssemici i rasiści to przykłady do naśladowania. Jawna hipokryzja Cool i nieznajomość Historii. Oczywiście że do Holandii wyjedzie kolejny milion polek i polaków by odizolować się od tak spaczonego obrazu Europy
Maria Błaszczyk2020.12.2 0:44
Aha. I przejawem kultywowania tych tradycji jest sprzeciw przeciwko obszarowi bezprawia we wspólnocie, która nie ma granic wewnętrznych, barier celnych itd? Mnie tam się nazizm kojarzy bardziej z niewyobrażalną wręcz przemocą, rasizmem, totalitaryzmem, nienawiścią "rasową", do kobiet, do gejów i do kogo tam jeszcze, zamykaniem i mordowaniem lewicowców, osób chorych itd. To tak jakby nie przypomina współczesnej Holandii. Gdzie przemoc jest zredukowana do minimum, pluralizm mediów dzięki power sharing jest praktycznie niespotykany na świecie, przyjmuje się relatywnie dużo uchodźców, wielu imigrantów pochodzi z wielu róznych stron świata - w tym z Polski, nie zapominajmy, że od lat liczba Polaków w Holandii cały czas rośnie, prawa kobiet czy osób nieheteronormatywnych są stale zwiększane, lewica odgrywa znaczącą rolę, a opieka zdrowotna i paliatywna są najlepsze na świecie. Oczywiście, nie jest to raj na Ziemi, faszole, jak wszędzie, się zdarzają. Ale nie wpuszcza się ich w miarę możliwości do mainstreamu, a jak już się przedrą - to nie wygrywają wyborów, że wspomnę pana Wildersa czy pana Baudet. Więc chyba skala zjawiska nie jest zbyt duża. Zresztą, co zabawne, żade z nich raczej nie ma naziolskich przodków. Są to cyniczni politycy, powiązani z Kremlem, którzy sprzedają to, co prymitywni i niedouczeni ludzie pragną usłyszeć.
Cool2020.12.2 8:42
Niemcy też nieśli zachodnią "cywilizację" i swój porządek ... i podobnie jak dzisiaj Holendrzy i Unia robią to nie pytajac o to czy chcemy! ... faszyzm dla faszystów nie jest taki straszny jak opisujesz.
bekniecie w TSUE za brak Trybunału Konstytucyjnego2020.12.1 18:29
a w Trybunale w Norymberdze za zbrodnie w Srebrenicy
Ruppe2020.12.1 18:28
chcesz kopa w dooooooooooooooopę
Leo2020.12.1 17:48
Wyrzucic te zydowska bande,holenderskich kanali z Polski. To,ze jestes w uni nie oznacza,ze masz takim mordercom,zlodziejom,zwyrodnialcom jaja podtrzymywac,zerwac kontakty handlowe i kazda szmate z holandi na granicy nie przepuszczac,chyba,ze pokaze polskie obywatelstwo. Jezeli chca praworzadnosci to ja otrzymia.
Anonim2020.12.1 17:40
WAŻNE ... Benjamin Fulford ostrzega przed planowanym ludobójstwem i atakiem bronią nuklearną z Kurska. .... https://www.youtube.com/watch?v=s4Z5qEowy1c
Michał Jan2020.12.1 17:40
I to jest właściwa droga, zapisana w traktatach, a nie jakieś pokątne powiązania niezdefiniowanej "praworządności" z wypłatami unijnej jałmużny. Wprawdzie te sprawy polskie w TSUE już się od dłuższego czasu pałętają i jakoś nie mogą znaleźć ujścia w wyroku skazującym, ale co przeszkadza wykazać się holenderskim parlamentarzystom chociaż jakąś aktywnością.
Lewak2020.12.1 17:38
a gdzie ten grajdoł leży?
Lex2020.12.2 7:06
Ten Bantustan znajduje się między Niemcami, Ukrainą i Białorusią.
Anonim2020.12.1 17:37
Jakby u nas sejm leciał na trawce to byśmy na Malcie wymogli przez TSUE ruch prawostronny.
Michał Jan2020.12.1 17:43
Ale gdyby za to się wzięli naszego rządu legislatorzy, to na pierwszy miesiąc tylko dla ciężarówek powyżej 10T ładowności.
polacke2020.12.1 17:36
Te durnie mają zerowe pojęcie o prawie. Kolejna kompromitacja degeneratów holenderskich.
Zygfryd2020.12.1 17:35
Idiotyzmy lewactwa i komuny siegają bruku kłamstw i łgarstwa na potęgę zepsuta do szpiku zła Holandia będąca w procesie gnicia opowiada o praworzadności ? kuriozum hipokryzji i smrodu tonącego w łajnie gówna z napisem niderlandy.
WITWIT2020.12.1 17:31
Holandia..hm..czy to nie tam można wg.ich 'prawa' zabijać dzieci do 12-go roku życia...
Maria Błaszczyk2020.12.1 19:29
Oczywiście, że nie można. Skąd Ci to przyszło do głowy?
Cool2020.12.1 21:49
można! ... do 1roku za zgodą rodiców, potem od lat 12 ... Holandia jest pierwszym krajem w którym legalnie zabija się chore dzieci poniżej 18roku życia ... i trwają prace legislacyjne nad obniżeniem wieku poniżej 12lat ... Holendrzy to genetycznie spaczeni zabójcy, podobnie jak Niemcy!
Maria Błaszczyk2020.12.2 1:10
No chyba jednak nie. To nie jest tak, że dziecko złapie katarek i się bierze siekierę i wali je obuchem w głowę. Tu chodzi o dzieci umierające i tak. Do tego w cierpieniu. Do 1. roku życia zresztą działa to na zupełnie innych zasadach - w określonych przypadkach ułaskawia się lekarza, tzn. robi to minister sprawiedliwości, skazanego za eutanazję. Te wytyczne są bardzo szczegółowe i naprawdę nie rozumiem, jak ktokolwiek może z taką pewnością siebie się na ich temat wypowiadać. Jest pewna ilość bezsensownego cierpienia, na które nikt nie zasłużył. A już na pewno nie noworodek. Podobnie jak starsze dzieci - są rzeczy gorsze od odrobinę przyspieszonej śmierci, np. są choroby odzierające ze wszystkiego. I dlatego pozwala się ludziom samym decydować - a nie się ich "zabija". Ja chcę mieć takie prawo dla siebie. I będąc dzieckiem też bym wolała je mieć, gdybym miała mniej szczęścia... Cieszę się, że nigdy nie doświadczyłeś cierpienia, które sprawiało, że jedyne, czego chciałeś, to śmierci. To pouczające doświadczenie. Ale jeśli by Cię takie nieszczęście spotkało - oby nie, ale nigdy nie można być pewnym - mam nadzieję, że będziesz miał wybór. Tak samo jak życzę sobie samej, a także moim dzieciom, rodzicom i wszystkim, których kocham, żeby mieli wybór w takiej sytuacji. Przecież tu nie ma żadnego przymusu.
Cool2020.12.2 8:43
Niedorozwój umysłowy, choroba psychiczna, depresja czy demencja starcza ... dają szansę świadomego wyboru Twoim zdaniem?
znowu za dużo jointów?2020.12.1 17:25
a gdzie jest Latający Holender?
man.of.Stagira2020.12.1 17:24
a co z kulistością Ziemi?...de revolutionibus orbium celestium?...ey, vey, giewalt...
lol2020.12.1 17:18
Ktoś wie ilu Holendrów służyło w SS Nederlanden?
Maria Błaszczyk2020.12.1 17:45
Pewnie chodzi Ci o wszystkich Holendrów po stronie nazistów. Bo sama ta nibydywizja SS „Nederland” to było tysiąc ludzi. Serio, ja tego nie wymyśliłam, byli to obrzydliwi kolaboranci, ale mieli fantazję. Ale to nie wyczerpuje tematu. Łącznie po stronie nazistów jako ochotnicy walczyło 25 tys. Holendrów. Drugie tyle zostało wcielonych przymusowo. Tylko nie bardzo rozumiem, co to ma do rzeczy. Obecnie nie o krzywdy wojenne chodzi, tylko o działanie polskiego państwa. Niech przykład postępowania w sprawie oszukania pana Birgfellnera nam tu świeci - pan Birgfellner jest Austriakiem, a austriackie winy wojenne to chyba nawet większe winy niż te holenderskie. Nie da się - albo jest dużo kosztowniej - utrzymywać kontaktów gospodarczych z krajem, gdzie dzieją się takie rzeczy.
Michał Jan2020.12.1 17:51
Ale jakoś parlament niderlandzki obrotem gospodarczym się nie chciał zająć. Widać gnojenie tysięcy prywatnych przedsiębiorstw durnymi przepisami albo ich nie obchodzi, albo nawet jest na rękę.
Maria Błaszczyk2020.12.1 19:28
Nie wiem, co konkretnie masz na myśli. Holandia ma obrót gospodarczy - więc widać jest to jakoś uregulowane. Zupełnie się na tym nie znam, ale skoro Holandia została uznana za piąty najbardziej innowacyjny i konkurencyjny kraj na świecie przez Światowe Forum Ekonomiczne i trzeci najlepszy kraj na świecie dla biznesu magazynu Forbes, to chyba z tym gnojeniem nie jest tak źle. Jako osoba pozostająca we wspólnym pożyciu z człowiekiem pracującym w "prywatnym przedsiębiorstwie", a konkretnie małej, zatrudniającej coś koło 25 osób firmie - mogę stwierdzić, że nigdy, ani razu, od kiedy tu jestem, czyli od kilkunastu lat, nie mieli problemów z działalnością gospodarczą.
Michał Jan2020.12.1 19:30
Przecież "Holendrowie" Polski się czepiają, więc miałem na myśli polskie firmy. Holendrom na rękę, że je ich własny rząd gnoi (mniejsza konkurencja) i z tym do żadnego TSUE nie latają.
Maria Błaszczyk2020.12.2 1:13
Ale dla polskich firm jest inne prawo w Holandii? Ja się na tym zupełnie nie znam, ale nie wydaje mi się to możliwe. Jesteś pewien?
Cool2020.12.1 22:14
To wcielenie nie było takie znowu przymusowe, Holendrzy całkiem chętnie utożsamiali sie z pochodzeniem germańskim, 4tyś członków SS do którgo przyjmowano tylko zdrowych wysokich i silnych meżczyzn, w dodatku z rodowodem aryjskim do 200 lat wstecz, to jak na taki kraik całkiem sporo! ... Jakaś tam część Holendrów oczywiście była w opozycji ale były to raczej podchody niż wala z okupantem. ... w Polsce za kolaboracje z Niemcami groziła kara śmierci, w Holandii awansowano na stanowisko w administracji państwowej ... Czaisz różnice Marysiu???
Anonim2020.12.2 1:22
Ale co mam czaić? Ktoś zadał pytanie, to odpowiedziałam. Nigdzie tego nie porównywałam - bo porównywanie okupacji Holandii do okupacji Polski w ogóle nie ma sensu. Ale co do wcielania - ojciec mojej teściowej był kolejarzem, Niemcy potrzebowali kolejarzy i ich wcielali przymusowo. W związku z czym facet z żoną i dwójką malutkich dzieci, dwuletnim i takim, co się urodziło już w czasie okupacji Holandii przez 5 lat siedział w jakiejś komórce na farmie dalszej rodziny i nie wyściubiał nosa dalej niż na kilkadziesiąt metrów. Więc chyba różnie bywało.
Cool2020.12.2 8:47
Mylisz przymusowe wcielenie z obowiazkiem służby wojskowej! ... Wcielaniem holendrów na front zajmowała się administracja holenderska a nie niemiecka! ... Koleje też były holenderskie. P.s.Jak sie czujesz wiedząc, że przodek Twojego partnera woził Żydów do obozów koncentracyjnych?
Anonim2020.12.2 0:12
Holendrom zawsze blisko było do Niemców z prostej przyczyny, ich "królewskość" jest niemiecka.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.1 17:17
Oioioi
AAAtomek2020.12.1 17:16
Czas na POLEXIT tych za Wisłą.
Michał Jan2020.12.1 17:36
Typowo lewusińskie traktowanie indywidualnych ludzi, jako grupę. Co zrobisz z tymi, którzy w lubuskiem głosowali za Panem Prezydentem?