04.09.18, 18:24Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Hiszpania: Muzułmanie założą własną partię?

Hiszpańscy muzułmanie chcą powołać do życia własną partię polityczną. Wśród inicjatorów są członkowie marokańskich partii PJD i PJC, jak również tunezyjskiej An-Nahda. Media w Hiszpanii informują, że projekt wspierany jest przez członków ugrupowań politycznych z Afryki Północnej. 

Władze Hiszpańskiej Federacji Islamskich Instytucji Religijnych przyznały jednak, że inicjatywa ta nie jest popierana przez ich federację, a żaden z jej przedstawicieli nie brał udziału w spotkaniach dotyczących utworzenia politycznego ugrupowania muzułmańskiego.

Związek Muzułmańskich Wspólnot Hiszpanii (UCIDE) informował pod koniec sierpnia, że na terenie tego kraju żyją już prawie 2 mln wyznawców islamu. Przez ostatnie pięć lat liczba muzułmanów na terenie 46-milionowej Hiszpanii wzrosła o ponad 300 tys. osób. Najwięcej wyznawców Allaha mieszka we wschodnich i południowych prowincjach kraju. 

Ze statystyk UCIDE wynika, że 1560 żyjących w Hiszpanii wspólnot muzułmańskich zarejestrowało już 1630 różnego rodzaju organizacji.

yenn/KAI, Fronda.pl