Hindusi coraz ostrzej prześladują wiarę chrystusową - zdjęcie
24.03.15, 07:21fot. freeimages

Hindusi coraz ostrzej prześladują wiarę chrystusową

5

Niedawno chrześcijańskim światem wstrząsnęła wiadomość o brutalnym gwałcie na zakonnicy, jakie miał miejsce w Indiach. Wkrótce po tym doszło do serii ataków na kościołów, w którym hinduscy barbarzyńcy niszczyli świątynie naszego Pana. Po paru dniach spokoju fundamentaliści znowu zaatakowali. W stanie Madja Pradesz zaatakowano katedrę świętych Piotra i Pawła w Jabalpur. Hinduistyczni ekstremiści przerwali spotkanie modlitewne i oskarżyli proboszcza o łamanie wolności religijnej, zarzucając mu przymusowe nawrócenia. Następnie obrzucili kamieniami pobliską szkołę i dom parafialny.

Z kolei tego samego dnia w Bombaju napastnicy zaatakowali kościół św. Jerzego. Wybili okna oraz uszkodzili szklaną gablotę, która chroniła figurę świętego.

Indyjscy chrześcijanie bezustannie apelują o władz o zadbanie o ich bezpieczeństwo. Niestety, choć sprawcy napaści często trafiają do aresztu, to w opinii lokalnej hierarchii katolickiej i protestanckiej władze tak naprawdę bardzo niewiele robią, by rzeczywiście ochronić chrześcijan przed przemocą. I choć w Indiach jak na razie bardzo rzadko dochodzi do morderstw na tle religijnym, to chrześcijanie cały czas żyją w obawie: pobicia, ataki na kościoły, zastraszanie czy w skrajnym przypadku gwałty to rzecz dość powszechna.

Warto tu dodać, że chrześcijanie stanowią zaledwie około 2 proc. populacji Indii. Jednak imię Jezusa Chrystusa w przesądnych, fundamentalistycznych poganach wzbudza tak dużą obawę i nienawiść, że pomimo swojej niewielkiej liczebności chrześcijanie uchodzą w oczach ekstremistów za wrogów. 

pac

Komentarze (5):

anonim2015.03.24 7:58
To chyba niemożliwe bo u nas hinduim jest przedstawiany jako religia miłości i pokoju. Beatles o tym wiedzieli
anonim2015.03.24 7:58
Choć tylko 2 procent populacji Indii to chrześcijanie to jednak hindusi boją się ich. A dlaczego? A dlatego bo ich wiara jest mocna, wspierana wiarą i działalnością misjonarza św. Franciszka Salezego o. Jamesa Manjackala.
anonim2015.03.24 8:03
jakoś nie ma w mediach informacji że Katolicy, Chrześcijanie napadają na inne religie i dewastują ich świątynie, tylko odwrotnie...
anonim2015.03.24 8:19
@Bebo O hinduizmie mówił o.James o którym pisałam. Sam pochodzi z Indii, jest misjonarzem św. Franciszka Salezego. Na pewno przyczynił się w dużym stopniu aby wiara katolicka w tym kraju była mocna. Hindusi wierzą w krowy, małpy, psy, szczury, węże itd... Za zabicie takiego bożka można dostać karę dożywotniego więzienia. Ogólnie śmiech na sali co oni czczą. Za to katolicy chociaż ich niewiele to mocno wierzący ludzie. Dlatego rażą tych głupoli.
anonim2015.03.24 13:08
Nieee, to nie możliwe. Oni są cali z dobroci zbudowani, gdzieżby...? Przecież każdy troll wie, że jedynie chrześcijanie, a zwłaszcza katolicy są tymi złymi. Ciągle tylko prześladują, niszczą, tłamszą, mordują, kłamią, molestują i deprawują. Codziennie rano budząc się kipię nienawiścią i nie mogę się doczekać aby kogoś... (jak wyżej). Inne religie to ostoje miłości, poszanowania i pokoju... :/