Grzegorz Górny dla Frondy: Nadchodzi zacięta, kulturowa i duchowa wojna z LGBT! - zdjęcie
28.07.19, 13:45fot: Youtube

Grzegorz Górny dla Frondy: Nadchodzi zacięta, kulturowa i duchowa wojna z LGBT!

90

Tomasz Wandas, Fronda.pl: Polska zawsze była krajem tolerancyjnym, nawet gdy swojego czasu na Zachodzie Europy, panowała moda na nietolerancję, u nas każdy mógł czuć się bezpiecznie.  Homoseksualizm nie jest niczym nowym, dlaczego dopiero teraz, od pewnego czasu, coraz mocniej słyszymy o tym, że ludzie, których seksualność ukierunkowana jest na tą samą płeć, czują się u nas dyskryminowani, dlaczego coraz częściej słyszymy, z powodu krytycznego podejścia do LGBT, że jesteśmy nietolerancyjnymi homofobami?

Grzegorz Górny, były redaktor naczelny kwartalnika „Fronda”, obecnie publicysta „Sieci": Myślę, że jest to część szerszego procesu o charakterze globalnym. To, co dzieje się w Polsce, jest „odpryskiem” ogólnoświatowych zjawisk. Na przykład w zeszły weekend manifestacje gejowskie i marsze prorodzinne odbyły się niemal jednocześnie w Bratysławie na Słowacji. W tej chwili w słowackiej publicystyce jest to temat numer 1. 

O czym to świadczy? 

O tym, że nie jest to polska specyfika. Sprawa ta wiąże się z ofensywą ideologiczną środowisk gejowskich, która globalnie ma miejsce już od kilkudziesięciu lat. Jest to strategia, która odbywa się według konkretnego scenariusza. Różnica polega jedynie na tym, że rozmaite kraje znajdują się na innym etapie realizacji. W państwach zachodnich, gdzie zaczęło się wcześniej, mamy do czynienia z bardziej zaawansowaną fazą, natomiast w Europie Środkowej i Wschodniej, znajdujemy się na wcześniejszym etapie. Chodzi jednak o ten sam proces. 

Jeśli ma to szerszy, globalny kontekst, a LGBT ma wsparcie ogromnych globalnych koncernów, to pytanie jakie się nasuwa, to gdzie możemy szukać sojuszników by zaradzić temu problemowi? Czy może nie potrzebujemy żadnego wsparcia i sami damy sobie radę i stawimy czoła środowiskom LGBT? 

W najgorszej sytuacji są ludzie, którzy muszą stawić czoła zarówno potęgom politycznym, jak i biznesowym, które angażują się we wspieranie postulatów lobby LGBT. Weźmy przypadek polskiego pracownika IKEI, który został wyrzucony z pracy za poglądy. Na kogo on może liczyć w starciu z ekonomicznym gigantem? W Polsce może jeszcze liczyć na wsparcie instytucji państwowych. Ale już na Zachodzie państwo w takim sporze weźmie raczej stronę wielkiego biznesu niż pojedynczej jednostki. Tam, gdzie panują rządy lewicowo-liberalne, układ jest już domknięty. W skrajnych przypadkach mamy do czynienia wręcz z miękkim totalitaryzmem, jak np. w Kanadzie pod rządami Justina Trudeau. Tam, gdzie obszary wolności są jedyną oazą swobody jest Kościół, ale na Zachodzie ma on coraz mniejsze wpływy, a na dodatek ulega tam mentalnej kolonizacji. Dlatego też wielu chrześcijan w Europie patrzy z nadzieją na takie kraje, jak Polska czy Węgry, gdzie układ nie został jeszcze domknięty, gdzie wojna kulturowa trwa i nie doszło do duchowej kapitulacji.

Co na to papież Franciszek? Czy zdaje on sobie sprawę, z czym mamy teraz do czynienia na świecie, w Polsce właśnie w związku z ideologią LGBT? Jeśli, tak, to dlaczego zdaje się nie widzieć tego problemu?

Problemem jest fakt, że z kręgów kościelnych coraz częściej płyną sprzeczne sygnały. Co innego mówią dostojnicy z Niemiec, czy Austrii oraz część hierarchów amerykańskich, którzy akceptują radykalne postulaty środowiska gejowskiego, a co innego mówią biskupi np. środkowoeuropejscy czy afrykańscy, którzy są wierni dotychczasowemu nauczaniu Kościoła. W efekcie w przestrzeni publicznej mamy do czynienia z kakofonią. Powstaje wrażenia, jakby Kościół nie miał w tej kwestii jednoznacznego stanowiska, lecz prezentował wielość opinii, które są równoważne. 

Po „Marszu Równości” w Białymstoku, lewicowe media pisały, że Kościół po raz kolejny zawiódł gejów. Czy można w ogóle używać takiego określenia względem Kościoła, którego zadaniem jest stanie na straży Ewangelii, w kontekście krytycznego podejścia do aktów homoseksualnych? Ciekawe, że zarzuty, które się tu pojawiają dotyczą polskich biskupów, natomiast te same osoby, które krytykują tychże biskupów, ciepło wypowiadają się o papieżu Franciszku, dlaczego?

Kościół nie jest od tego, żeby sprawiać radość czy satysfakcję komukolwiek. Jest po to, by głosić prawdy zbawcze. Nie może więc przemilczać czy mówić nieprawdy o naturze relacji homoseksualnych. Dlatego część środowisk gejowskich zawsze będzie niezadowolona. Natomiast przeciwstawianie sobie rzekomo nietolerancyjnego polskiego Episkopatu i tolerancyjnego Franciszka może być chybione, jeśli przypomnimy wypowiedź tego ostatniego ze stycznia 2015 roku, gdy wracał samolotem z pielgrzymki na Filipin. Powiedział wtedy, że działalność środowisk, które promują homoseksualizm, przypomina mu indoktrynację stosowaną przez Hitlerjugend w III Rzeszy albo przez faszystowską młodzieżówkę Balilla we Włoszech. Franciszek nazwał tego typu metody ideologiczną kolonizacją i zdecydowanie się jej przeciwstawił. I co mają zrobić z tą wypowiedzią ci wszyscy, którzy powołują się na niego jako zwolennika ideologii gender? 

Dlaczego biorący udział w tych „Marszach Równości”, domagają się tolerancji obrażając przy tym to, co święte dla katolików? Co tak bardzo przeszkadza im w chrześcijaństwie?

Nigdy w naszej cywilizacji nie było zalegalizowanej ani instytucji homoseksualnego małżeństwa, ani adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Dlaczego? Dlatego, że nasza cywilizacja zbudowana została na fundamencie religii chrześcijańskiej. To, co jest niezgodne z antropologią biblijna i prawem naturalnym, nigdy nie mogło być kulturową normą. Jeżeli chce się to zmienić, należy więc uderzyć w sam fundament…

A tym fundamentem jest religia chrześcijańska…

Dokładnie. Dlatego w stronę chrześcijaństwa kieruje się główny strumień niechęci ze strony tych środowisk. Oni wiedzą, że jeśli uda się wymusić na Kościele zmianę nauczania w tej kwestii, to wtedy będą mogli powiedzieć, że osiągnęli swój cel. 

„Gazeta Polska” wydrukowała naklejki z napisem „strefa wolna od ideologii LGBT”. Dlaczego Pana zdaniem, ta inicjatywa gazety,  wywołała takie zamieszanie w społeczeństwie? Czy faktycznie można uznać ten pomysł za szkodzący, a nie pomagający sprawie? 

Myślę, że ta inicjatywa wywołała zamieszanie nie tyle w społeczeństwie, co w pewnych środowiskach. Dla większości społeczeństwa problemy LGBT są zupełnie nieistotne. Natomiast ważne są dla pewnych środowisk, najbardziej zaangażowanych w wojnę kulturową, które chcą doprowadzić do przemiany świadomości zbiorowej Polaków. I te właśnie środowiska nagłośniły to wydarzenie. Stosują przy tym swą ulubioną metodę: sprzeciw wobec konkretnej ideologii przedstawiają jako nienawiść wobec przedstawicieli tej ideologii. W ten sposób stroją się w szaty rzekomych ofiar, choć w rzeczywistości we współczesnej kulturze pretendują wręcz do zajęcia pozycji hegemonicznej.  

W wielu krajach europejskich środowisko LGBT osiągnęło swoje cele, czy i u nas mu się uda? Co różni nas jeszcze od Niemców, Francuzów, Szwedów itp. w tym zakresie? Jak daleko, czy może blisko, do nich mamy w tej kwestii?

Nie ma żadnych nieubłagalnych determinizmów historycznych, wszystko jest skutkiem wolnej woli człowieka i konkretnych wyborów poszczególnych osób. Nigdy nie będziemy Szwedami czy Czechami, a oni nigdy nie będą nami. Procesy społeczne nie są jednokierunkowe, mamy przypływy i odpływy, także religijność może wzrastać lub spadać. Nie jesteśmy skazani na „tęczowy” scenariusz, natomiast z pewnością czeka nas zacięta wojna kulturowa i duchowa, i przed tym nie uciekniemy. 

Jak przeciwdziałać temu, z czym mamy do czynienia ze strony środowisk LGBT? Co jeszcze można zrobić, jak skutecznie walczyć, tak by wygrać? 

Przede wszystkim musimy walczyć na argumenty. Prawda obiektywna i prawo naturalne istnieją – do tego należy się odwoływać. Zauważmy, że zwolennicy ideologii gender z jednej strony odwołują się do nieustannego moralizowania, świętego oburzenia czy grania emocjach, a z drugiej chcą unieważnić w ogóle kategorie prawdy obiektywnej i prawa naturalnego. Nie możemy dać sobie narzucić tych warunków gry.

Dziękuję za rozmowę. 

Komentarze (90):

jokR2019.07.30 0:23
Nie za dużo tych "nadchodzących wojen"? Putin Żydzi Arabowie teraz geje... Coć tak mi to na tęsknotę za wojenką wyglada
bea2019.07.29 22:17
musimy sie modlic za ludzi niewierzacych ateistow lgbt bedzie akcja Polska pod Krzyzem wszyscy wierzacy kochajacy Boga KK i Maryje zapraszamy Modlitwa otwiera Serce do Boga
anonim2019.07.29 18:10
Ale tylko do jesiennych wyborów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reytan2019.07.29 15:34
Polacy sie budza i zaczynaja tworzyc grupy samoobrony Kosciola Pedofile wiec przegraja,bo katolicy beda do nich mowic jedynym jezykiem,jakim ci komunisci mowia,czyli jezykiem sily. Uciekajcie mordercy ;poki czas. Nadjezdza kawaleria krzyzowa. Bog Honor i Ojczyzna. CWPK
TO JA WAM TO MOWIE DZIELNICOWY JAKO STARY ZYD 2019.07.29 13:35
KATOLIK MA BYC SLEPY I GLUCHY NA TO CO WYPRAWIAJA NA TYCH NIBY MARSZACH ROWNOSCI CI STARZY I MLODZI ZBOCZENCY DEGENERACI CZCICIELE SZATANA.NORMALNI LUDZIE MAJA STAC WZDLUZ ULIC I BIC IM BRAWO ,ZE SA TAK ODWAZNI ZA ZYCIA JAKO WYZNAWCY SZATANA A BLUZNIERCY BOGA.
drab2019.07.29 12:54
pis stoi po stronie lgbt wraz z nie wypowiedziana konwencja stambulska i palowaniem Polaków w Białymstoku
retro2019.07.29 12:17
LGBTq to również pedofile, zoofile, nekrofile. takie bogactwo tęczowe.
ed2019.07.29 12:16
Kulturowa i duchowa wojna?!! Z kim? Z tymi oblechami poprzebieranymi w kobiece kiecki, jak z cyrku Monty Pythona? Z tą gawiedzią małolatów, kobiet perelu po '60, dla których wyrwanie się zza biurka w urzędzie, żeby przywalić PiS-owi, to jest druga młodość? To nie ten poziom, żeby tu prowadzić jakąś kulturową i duchową wojnę, bo ta hołota to ani kultury ani ducha. Niech pan nie bije piany, zdechnie toto jak tyle podobnych zamachów na wolną Polskę.
Bob2019.07.29 13:04
Oblechy poprzebierane w kobiece kiecki jak z cyrku? Z gawiedzią małotów? I starsze kobiety? No jak nic - wypisz wymaluj KK ;)
ZERRO2019.07.29 10:28
Nie mam wacka
Tata ZERR02019.07.29 18:13
Wiemy to dziecko, czegoś jeszcze zabrakło na drodze twojej ewolucji. Nie dawaliśmy Ci wystarczająco miłości TY pędząca glizdo
bolek2019.07.29 8:56
To PiS i Kościół doprowadzili do tej wojny,bo nie potrafili w porę jej się przeciwstawić.To te dwie instytucje chowały głowę w piasek przez kilka lat bo hierarchowie utracili odwagę która mieli za komuny,a PiS ma tchórzliwych przywódców,którzy nie potrafią dzierżyć władzy,albo inaczej:boją się rządzić.Ciężko teraz będzie wygrać tą wojnę,bo gangrena doszła za daleko,dalej niż państwach tzw"zachodu.
ceramik2019.07.29 8:41
I ludzie muszę tę wojnę wygrać. Muszą, bo będzie zagłada. Lesbijka nie da pedalowi. A pedzio nawet, jeżeli włoży jej tam, gdzie zwyczajny, to dzieci z tego nie będzie. To świnie, nawaiasem mówiąc.
M2019.07.29 12:52
Pewnie nie uwierzysz, ale ludzie wygrają tą "wojnę". Niezależnie którzy - po obu stronach są ludzie.
Reytan2019.07.29 15:24
Komunisci nie sa ;ludzmi,to dawno dowiedzione,bo zamordowali juz setki milionow LUDZI.
qwerty2019.07.29 7:52
Wojny wam się zachciewa !!! A co niedziela powtarzacie jak papugi "Pokój nam wszystkim" Obłudnicy
Moly2019.07.29 6:43
"RZEKOMYCH" ofiar... Jaki klamczuch... A pan Tomasz nie zostal wylany za poglady tylko za mowe nienawisci. Oczywiscie to osobom powiazanych z PISem - u wydaje sie niewinne.; bo nieustannie uzywaja obrazliwego jezyka. Dla nich patologia jest norma. To co wasze wojowanie na nic sie nie zda. Ideologie przmijaja, instytucje przemijaja ale wartosci sa na zawsze i nie naleza do KK
Ela2019.07.29 6:29
Prawda ! !!!!!!!!
as2019.07.29 6:11
I to jest fakt. Jak środowiska prawicowe (nie mylić z rosyjską agenturą wpływ typu jabłonowski czy w reau24) nie zorganizują się i nie podejmą długoletnich działań to będzie syf jak na zachodzie.
Zerr02019.07.29 3:16
Wlewacy się dziwują, że normalni ludzie widza w LGBT ideologię (lub część większej ideologii) zobaczmy jak pojęcie idelogii bywa definiowane: "We współczesnym znaczeniu pod pojęciem ideologii rozumieć należy zbiór poglądów czy sądów (naukowych, filozoficznych itp), które w przekonaniu danej grupy społecznej wyrażają jej interesy i o tyle są akceptowane w ramach określonej ideologii, o ile pozostają w zgodzie z subiektywnym odczuciem interesu określonej grupy." Sekta LGBT głosi zbiór poglądów - bełkot o równouprawnieniu*** - które to mityczne równouprawnienie w przekonaniu Sekty wyraża interesy "osób lgbt". Równouprawnienie "ludzi lgbt" to klasyczny bełkot, gdyż osoby te od dawna posiadaja identyczne prawa - nikt nie pyta o "orientację". Sekta LGBT usiłuje zdobywać przywileje drogą Orwellowskiego ZAKŁAMYWANIA słów i pojęć podstawowych. Zakłamuja np pojęcie 'małżeństwa' - definiując je jako 'związek z osoba kochaną' co jest kompromitująca bzdurą - małżeństwo nigdzie i nigdy nie było i nie jest związkiem z 'osoba kochaną'. (nie wspominając już o absurdalnym założeniu, że zboczeńcy seksualni mają jakieś 'osoby kochane') Małżeństwo to związek zawarty w celu urodzenia i wychowania dzieci a nie związek zawarty w celu świadczenia sobie usług seksualnych i emocjonalnych. Wszelkie odstępstwa (bezpłodność, adopcje) to wyjątki od reguły a nie reguła. Btw W znacznej liczbie małżeństw nie zachodzi relacja 'miłości' - przestała zachodzic lub nigdy nie zachodziła. Jeszcze nie tak dawno małżeństwa aranżowane - gdzie 'miłość' nie zachodzi z definicji - stanowiły większość. Małżeństwa są uznawane w prawie zwyczajowyn - nie kodeksowym - za tak ważne nie ze względu na emocje, tylko ze względu na budowanie struktury społecznej i rodowej. Wszelkie związki zboczeńców seksualnych niespełniają żadnej z tych funkcji - więc jakim prawem żądają dla siebie takiego uznania w prawie zwyczajowym jak mają małżeństwa? To jest agresja prawna - Sekta żąda od Aparatu państwowego, aby on użył przemocy do wymuszenia zmiany prawa zwyczajowego - czyli społecznego Prawa Prywatnego. To jest zwykły BANDYTYZM.
M.2019.07.29 8:16
Tak jak pisalem wiele razy , jako dziecko wypadles z rak i uderzyles sie w glowe.
MAMA ZERRO2019.07.29 13:08
Oj wypadł i to nie raz
Tata ZERR02019.07.29 18:07
W którymś momencie zaczęło nam bełkotać, tak mu chyba zostało, nic nie rozumieliśmy z jego słów więc wysłaliśmy do szkoły dla dzieci "specjalnie" oświeconych.
M.2019.07.29 0:03
"Nadchodzi zacięta, kulturowa i duchowa wojna z LGBT!"? No OK, to kato-radykalna dzicz (nie mylic z normalnymi Katolikami) te wojne przegra. Kwestia czasu. Beda zwiazki partnerskie, beda malzeñstwa i bedzie adopcja dzieci przez malzeñstwa homoseksualne (wiekszosc mlodych Polaków, których znam, wolalaby byc wychowyana przez 2 mamusie lub 2 tatusiów, niz byc w domu dziecka, przy okazji bedac dotykanym przez ksiezy) i bedzie penalizacja aktów homofobicznych. Kwestia czasu i swinie typu Edi czy oblakany Zerr0 mozecie sobie najwyzej pokwiczec. Zdychacie powoli lecz konsekwentnie smiercia naturalna.
Zerr02019.07.29 3:22
Będą i związki, i 'adopcje', a potem będzie karalność i całe towarzycho które w swojej głupocie się 'porejestrowało partnersko' policja zawlecze przed Sądy. Szczególnie surowo będą karani zboczeńcy którzy bezczelnie sięgnęli po 'adoptowanie' dzieci. Sądzę, że wyroki 8 lat bezwzględnego więzienia będa najniższymi z wymierzanych.
Adol2019.07.28 23:45
Polen hat heute nacht zum erstenmal auf unserem eigenen Territorium auch mit bereits regulären Soldaten geschossen. Seit 5.45 Uhr wird jetzt zurückgeschossen! Und von jetzt ab wird Bombe mit Bombe vergolten! Wer mit Gift kämpft, wird mit Giftgas bekämpft. Wer selbst sich von den Regeln einer humanen Kriegsführung entfernt, kann von uns nichts anderes erwarten, als dass wir den gleichen Schritt tun. Ich werde diesen Kampf, ganz gleich, gegen wen, so lange führen, bis die Sicherheit des Reiches und bis seine Rechte gewährleistet sind. Ich habe nun über sechs Jahre am Aufbau der deutschen Wehrmacht gearbeitet. Es sind in dieser Zeit über 90 Milliarden für den Aufbau dieser Wehrmacht angewendet worden. Sie ist heute die bestausgerüstete, und sie steht weit über jedem Vergleich mit der des Jahres 1914. Mein Vertrauen auf sie ist unerschütterlich. Wenn ich diese Wehrmacht aufrief, und wenn ich nun vom deutschen Volk Opfer und, wenn notwendig, alle Opfer fordere, dann habe ich ein Recht dazu. Denn ich bin auch selbst heute genau so bereit, wie ich es früher war, jedes persönliche Opfer zu bringen. Ich verlange von keinem deutschen Mann etwas anderes, als was ich selber über vier Jahre freiwillig bereit war, jederzeit zu tun. Es soll keine Entbehrung in Deutschland geben, die ich nicht selber sofort übernehme. Mein ganzes Leben gehört von jetzt ab erst recht meinem Volk. Ich will nichts anderes jetzt sein, als der erste Soldat des deutschen Reiches.
abcd2019.07.28 20:41
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" http://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
pat2019.07.28 19:50
Fan i mama zerro/w jednej osobie.Zabolało zboka, bo zazdrość to podstawowa cecha jego osobowości. Jak zobaczy na forum mądrą wypowiedź Zerro, to go trafia i pisze bzdety, jak pomylony.
FAN ZERRO2019.07.28 20:40
Ty się zdecyduj albo mądra wypowiedz albo Zerro XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Młot na katolicyzm2019.07.28 19:14
I katolicy tę wojnę przegrają.
Pokręć2019.07.28 22:43
Przeżyli Nerona, władców protestanckich, masońskich jakobinów, masonów meksykańskich, Hitlera i Stalina, przeżyją i LGBT, o to byłym spokojny. Bardziej mnie martwi, co się stanie z duszami LGBT-owców, jeśli się nie nawrócą. Nawet, jeśli wymordujecie wszystkich ochrzczonych i każdego wierzącego w Boga, co Wam zostanie? Wiecznie żyć nie będziecie. A diabeł Wam żadnej nagrody nie da, w piekle nie będzie orgii, wódy i narkotyków. Będzie coś, przy czym wiwisekcja bez znieczulenia to będzie ulga i wytchnienie. W Niebie będzie coś, przy czym impreza, wóda, orgia i narkotyki to będzie coś obrzydliwego. Im bardziej ktoś diabłu służy, tym bardziej go po śmierci diabeł będzie gnoił. Nie łudźcie się, że będziecie kiedykolwiek szczęśliwi bez Boga. Może przez chwilę naćpani krwią chrześcijan i Boga, którego zamordujecie po raz kolejny w ludzkich sercach, ale to jest najgorsza rzecz, jaką możecie sobie zrobić. Z Bogiem nie walczcie, bo źle skończycie. To Wam szczęścia nie da. Nawet tu, na Ziemi, jak zabraknie Wam chrześcijan do niszczenia - zwrócicie się przeciwko sobie nawzajem.
FAN ZERRO2019.07.28 19:13
UWAGA UWAGA przeprowadzam ankietę na tym portalu smutnym jak biegunka Czego nie ma użytkownik ZERRO? Odpowiedzi w komentarzach a) rozumu b) piątej klepki c) urody d) wacka e) kultury osobistej
MAMA ZERRO2019.07.28 19:18
Wszystkiego niestety ale najbardziej to wacka nie ma Taki wstyd dla rodziny
Zerr02019.07.28 18:41
Cytat: „W narodowym socjalizmie wrogami publicznymi (hostes) byli: reakcjoniści, monarchiści, księża katoliccy, demoliberałowie, socjaldemokraci, komuniści, Żydzi, Słowianie oraz nacjonaliści narodów innych, niż niemiecki. W komunizmie wrogami publicznymi byli: reakcjoniści, monarchiści, księża katoliccy, burżuje, demoliberałowie, socjaldemokraci, faszyści, antysemici oraz nacjonaliści wszystkich narodów. W demoliberalizmie*** wrogami publicznymi są: reakcjoniści, monarchiści, księża katoliccy, populiści, faszyści, antysemici, homofobi oraz nacjonaliści narodu rodzimego. Jak widać, pewne różnice są" ***Obecny ustrój UE, szczególnie uzupełniony o prawa Sekty LGBT
edi2019.07.28 17:15
- Każdy nałóg i uzależnienie to choroba woli, wiec trzeba mieć silną wolę, aby to przezwyciężyć. Człowiek musi sobie uświadomić, że sam sobie nie da rady. Pierwszym krokiem jest zauważenie problemu i otwarcie się na pomoc innych, a co za tym idzie - otwarcie się na łaskę Pana Boga. - mówił Jacek Pulikowski, a ja się z nim zgadzam i POTWIERDZAM !!
man woman albo gender2019.07.28 16:42
Yo muchos dineros! Naprawdę nie podzielisz się numerem ISBN (ang. international standard book number) swojej pracy o Romanie Dmowskim?
edi2019.07.28 16:03
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
jokR2019.07.30 0:28
A w czasie, kiedy Polacy nie ratują świata, to robią kanty i dają d... na Zachodzie oraz paradują w czarnych marszach.
In Gott vertrauen wir. - Einstein hat gesagt2019.07.28 15:58
Albert, du Schwachkopf, wo bist du?
edi2019.07.28 15:23
LGBT (GENDER) NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z OCHRONĄ JAKICHKOLWIEK MNIEJSZOŚCI (wszelkie mniejszości SĄ ICH ZAKŁADNIKAMI) - to jest RUCH POLITYCZNY który bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - KOMUNISTYCZNEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej IDEOLOGIA ODPOWIEDZIALNA ZA LUDOBÓJSTWO ponad 150 milionów zamordowanych lub zagłodzonych osób - TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!!
anonim2019.07.28 15:23
Myślę, że biedna, uciemiężona Europa, na nic nie czeka bardziej niż na odparcie tego dziadostwa!
edi2019.07.28 15:22
UWAGA - na dzielnicowego - ruskiego trolla - OBSERWUJĘ GO JUŻ OD DŁUŻSZEGO CZASU - ZAWODOWO CODZIENNIE W KAŻDYM WĄTKU PLUJE NA POLSKĘ , POLAKÓW, KOŚCIÓŁ I POLSKI RZĄD !! NIGDY NIE MA KONKRETÓW ZAWSZE POmyje !!
ZerrO2019.07.28 20:36
UWAGA - na ZERRO - ruskiego trolla - OBSERWUJĘ GO JUŻ OD DŁUŻSZEGO CZASU - ZAWODOWO CODZIENNIE W KAŻDYM WĄTKU PLUJE NA POLSKĘ , POLAKÓW, KOŚCIÓŁ I POLSKI RZĄD !! NIGDY NIE MA KONKRETÓW ZAWSZE POmyje !!
Zerr02019.07.28 21:10
won z mojego nicka
man woman albo gender2019.07.28 15:20
A cóż to jest "antropologia biblijna" ? Bo jak pokazał rozwój nauki "kosmologia biblijna" się nie sprawdziła.
anonim2019.07.28 15:08
Dokładnie tak, ideolodzy chcą w sensie dosłownym uczynić nasze życie:" powieścią idioty, Głośną, wrzaskliwą, a nic nie znaczącą." William Shakespeare Idiotów jest oczywiście kilku.
bogdanus2019.07.28 15:04
KK nie powinien się przejmować i ulegać wymysłom środowisk LGBT. Kapłani powinni częściej podejmować temat o ideologii LGBT na ambonach. To spowoduje wściekłość i udaremnienie planu obniżanie autorytetu KK. Bierność jest sprzymierzeńcem ideologii LGBT.
Reytan2019.07.28 14:36
Jednym slowem, nie dajmy się manipulować i nie bądźmy obojętni a wtedy poznamy prawdę i prawda nas wyzwoli.
Reytan2019.07.29 15:36
Jestes zlodziejem nicka. Prawde wywalczymy mieczem,albo przegramy.
TWOJASTARA2019.07.28 14:25
WYCIERANIE SOBIE GĘBY PRAWDĄ OBIEKTYWNĄ I PRAWEM NATURALNYM PRZEZ KOGOŚ KTO WIERZY W GADAJĄCE WĘŻE, DZIECI Z DZIEWIC I CHODZENIE PO WODZIE JEST DOPRAWDY ROZKOSZNE ;D
JPIII2019.07.28 15:21
Poza tym te stare katopedophile faktów nie zmienią. faktem jest, że 1. pedał w...ojtyła pi..er..dolił się z dz..iwiszem 2. chrystek to bydle i pedał co łajdaczył się się z 12 ped...ałami zw. apostołami 3. Chrystek był owocem starego pedophila zw. B.. ogiem 4. To bożyszcze molestowało i gwałciło 14-letnią dziewczynkę zw. Mar...ychą. Wniosek Katopedophile uważają starego pedophila zw. bogiem za swojego świętoszka. Prawda was wyzwoli katole.
M.2019.07.29 0:12
Ciekawe co na to ten idiota Edi :D
bea2019.07.29 22:20
Nawroc sie bo zle skonczysz szatan jest najwiekszym klamca i zwodzicielem
Daniel K2019.07.28 14:18
Polacy już mają dość tematu spacerujących zboczeńców i rzucających w nich kamieniami katolików! Polacy chcą aresztowania sprawców zamachu na Lecha Kaczyńskiego! Kiedy Fronda zacznie zadawać pytania o tej największej zbrodni RP przewodniczącemu podkomisji Macierewiczowi? Na jakim etapie jest śledztwo? Powołując komisję Macierewicz mówił że opinia publiczna będzie szeroko informowana o postępach śledztwa. A tu cisza. Frondo kiedy się zajmiesz zabójstwem Prezydenta zamiast w kółko pisać o zbokach? Pozdrawiam.
anonim2019.07.28 16:10
Sprawcy KATASTROFY prezydenckiego samolotu są już od dawna znani. I coraz mniej jest idiotów wierzących w macierewiczowe bzdury. Otrzeźwiej!!!
Denaturat artystyczny2019.07.28 14:11
To Lgtb, to chyba jest najgłupsza rewolucja w dziejach. A popiera ją wiele osób z wyższym wykształceniem. Pierwszy etap ośmieszenia diabeł ma za sobą.
Piotrek2019.07.28 13:59
biere wózek z dzieckiem, trochę bruku to taśki i do walki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111111
krzysztof2019.07.28 13:56
Cóż to za wojna skoro wynik jest z góry przesądzony.Naprzeciwko stanie kilka tysięcy cyrkowców i przebierańców przeciw 30 milionom katolików.Wiec jaki może być wynik katolickiej wojny? Noo chyba że cyrkowcy mają taką MOC i SIŁĘ że naprawdę się boicie.
\342\200\236Zero\342\200\2352019.07.28 14:18
Gdzieś ty znalazł te 30M?
krzysztof2019.07.28 14:24
Wliczam na wojnę dzieci,kobiety i starców ,a do bycia katolikiem wystarczy chrzest.
anonim2019.07.28 16:08
Znakomita większość polskich przedstawicieli LGBT jest ochrzczona. Czy pochlapanie wodą przez księdza ma dla sporej części, jeśli już nie większości Polaków jakieś znaczenie? Otóż nie. Wystarczy popatrzeć na kościelne dane uczestnictwa we mszach. A wynik wojny z zapyziałymi katolickimi ciemnogrodzianami jest faktycznie z góry przesądzony.
Ted2019.07.28 18:49
Jest przesądzony, wszystkie znaki na niebie i ziemi to pokazują. Woźcie się dalej od miasta do miasta z tym cyrkiem i czekajcie końca. Do tej pory homo było większości Polaków obojętne, jak zeszłoroczny śnieg, co go nie było, teraz już jest wstrętne i obrzydliwe, jak inwazja ohydnych ślimaków w naszych ogrodach. Im was więcej widać z waszymi herezjami, głupotą, profanacjami na ulicach, tym dla was gorzej
krzysztof2019.07.28 21:51
Czyli mas 100% racji,dziękuje Ci
M.2019.07.29 0:10
Ja jestem ochrzczony wbrew mojej woli (mialem 40 dni zycia) i gardze kato-scierwem typu "krzysztof", zachowujac przy tym szacunek dla normalnyck Katolików. A no i nie wierze w zaplodnienie dziewicy przez golebia, zmartwywstanie po 33 latach tego pana z In vitro czy stworzenia kobiety z zebra, ktora dala sie namowic gadajacemu wezowi do zjedzenia magicznego jablka xD I jestem po chrzescie!!!!
pat2019.07.28 13:56
Skoro nasi przodkowie wygrali pod Grunwaldem z fałszywymi głosicielami wiary, pod Wiedniem z muzułmanami , nad Wisłą z komunistami, to dlaczego mielibyśmy przegrać z takimi pajacami, jak lgbt ? Toż to byłby chichot historii.
PZPR2019.07.28 13:55
dzielnicowy, pie----lsz!
ebe ebe2019.07.28 13:55
Czyli co?? LGBT - narzuci całemu społeczeństwu zmianę orientacji seksualnych, zmusi do marszczenia freda i czego jeszcze?
PZPR2019.07.28 13:57
Czyli…….g---o.
Cogito ergo sum2019.07.28 13:54
Homoseksualna kultura może mieć charakter tylko pasożytniczy, ponieważ obca jej jest prokreacja. Weźmy postulat adopcji dzieci. Tylko normalna para może dać dewiantom dziecko. Swoją drogą chyba nie ma poważnych i szerokich prac naukowych o dzieciach wychowywanych przez dwójkę homoseksualistów, a już mamy werdykt, że jest to dobre.
ebe ebe2019.07.28 13:59
Oczywiście, że brak prokreacji - to pasożytnictwo!!!! Z tej oczywistości - wynika kolejna oczywistość - KAŻDY KSIĄDZ - TO PASOŻYT !!!!!!
Reytan2019.07.29 15:20
Ksieza ,ty komunistycznty idioto,nie adaptuja dzieci.
Masz ty du… Cogito?2019.07.28 14:17
No i co z tego, szlemielu?
obserwer2019.07.28 15:36
Są badania i sa wstrząsające.Np. Instytutu Williamsa USA które wykazały że 75% dzieci chowanych przez homo -środowisko ma wieloletnie ciężkie depresje,kłopoty z adaptacją w szkole a potem w pracy,skłonnośc do narkotyków a nawet homo-prostytucji.A wszystkie 100% maja problem z własną identyfikacją plci i wymagają opieki psychologów.
Karo2019.07.28 16:17
obserwer, ale masz na to jakieś źródło, nie?
Marek2019.07.29 16:27
Sa badania prof. M. Regnerusa i prof. Salinsa. Pokazuja negatywny wplyw wychowania przez pary homoseksualne.
ofiara seksualna dewianta w sutannie2019.07.28 13:50
KATOLIK nie może być antysemitą, antygejem, anty-LGBT, ANTY-KIMKOLWIEK! bycie "antyktosiem" oznacza że POGARDZA drugim człowiekiem a tego robić nie wolno! Pogarda to GRZECH!
pat2019.07.28 14:01
Bóg też jest anty-homo. Z miłości do człowieka prawego, oddzielił go od grzeszników, stwarzając dla tych drugich anty-niebo, czyli piekło. Więc nie udawaj idioty i nie wmawiaj pogardy tym, którzy czują do zboków obrzydzenie, a to jest naturalne odczucie zdrowego człowieka.
Foster2019.07.28 15:27
Nie grzesz kolego.Bóg na pewno nie jest za przemocą, za tymi którzy atakowali kamieniami, jajkami i pojemnikami z moczem pokojowych uczestników przemarszu.
Ted2019.07.28 16:19
Bóg użył siarki i ognia i wytępił do nogi całe to sodomskie ścierwo. Naukowcy z całą pewnością potwierdzają, że w obrębie Morza Martwego do takowego kataklizmu doszło.
etap2019.07.28 19:00
W Świątyni jerozolimskiej Jezus głaskał po brodach handlarzy? Sprawdzę to w Biblii,
Zerr02019.07.28 14:45
Mam na ten temat zgoła inne zdanie. I znowy wlewacka hołota usiłuje reinterpretować katolicyzm, co nam przystoi a co nie przystoi. Śmieszni jesteście.
Ken2019.07.28 20:32
Kto jak kto ale ty to z katolicyzmem to masz niewiele wspólnego.
Zerr02019.07.28 21:09
A skąd wiesz, może jestem muzułmaninem? Może żydem? Może zaratusztrianinem?
Pokręć2019.07.28 22:29
Toteż nie jesteśmy przeciwko ludziom, ale przeciwko ideologii, która ich dusze i umysły zatruła. Nienawiść do grzechu to miłość do grzesznika. Można nienawidzić nazizmu a kochać nazistę.
Reytan2019.07.29 15:12
Kochac naziste,lub komuniste,to to samo co kochac Szatana.
Sam 2019.07.28 22:54
Nie pogardza człowiekiem tylko grzechem,który człowiek czyni .
Czesław 2019.07.29 6:52
Katolicy zabijali i walczyli z bronią w ręku i byli przeciwko: nazistom, komunistom, banderowcom, muzułmanom pod Wiedniem itd. Grzeszne miasta tzn. Sodomę i Gomorę Bóg unicestwił, Jest kara za grzechy i piekło
M2019.07.29 12:43
No chyba, że akurat sami byli nazistami.
Reytan2019.07.29 15:15
Nigdy katolicy nie byli nazistami. Do SS nigdy nie wpuszczano katolikow,a do NSDAP dopiero po wyrzeczeniu sie katolicyzmu. Nazizm byl zawsze protestancki,i nawet biskupi katoliccy siedzieli w Dachau.
Mirek2019.07.29 20:18
A antydiabłem może być? A przecież diabeł to osoba . Hmm. A lgbt to jest ruch pewnych idei. To przeciw temu tez nie można. A przeciw faszyzmowi można ? Przecież to idea..... naucz się lepiej manipulować. Macie tyle pieniędzy od UE a na front walki z Fronda wysyłają takich laików.