09.10.17, 21:10zdj. screen Telewizja Republika

Gryglas odchodzi z Nowoczesnej

Jak poinformowała Nowoczesna w oficjalnym oświadczeniu, jeden z parlamentarzystów tego ugrupowania postanowił opuścić jego szeregi. 

"Istnieją znaczne rozbieżności merytoryczne między poglądami Posła Zbigniewa Gryglasa a linią programową N. Rozbieżności te dotyczą takich kwestii jak wizja Państwa i społeczeństwa, kwestie światopoglądowe."- napisano w oświadczeniu tego jakże prodemokratycznego ugrupowania. 

Przedstawiciele Nowoczesnej nie wykluczają jednak współpracy z posłem Gryglasem w przyszłości, w "obszarach wymagających wspólnych działań szczególnie tam, gdzie wymagać tego będzie Polska Racja Stanu". 

Jednym z powodów mogło być podejście polityka do pomysłu Nowoczesnej na wprowadzenie związków partnerskich dla osób tej samej płci. W wywiadzie dla portalu wPolityce.pl parlamentarzysta Nowoczesnej powiedział, że tego rodzaju związki mógłby zaaprobować wyłącznie w odniesieniu do par heteroseksualnych. Zbigniew Gryglas, powołując się na Art 18 Konstytucji Rzeczypospolitej przypomniał wówczas, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. 

Części parlamentarzystów Nowoczesnej nie spodobało się także to, że Gryglas przemawiał kiedyś w opasce Narodowych Sił Zbrojnych na ramieniu. 

yenn/300polityka, Fronda.pl