Grupy LGBT wywierają naciski na Synod - zdjęcie
15.10.14, 15:55Grupy LGBT wywierają naciski na Synod (fot. Wikipedia)

Grupy LGBT wywierają naciski na Synod

6

„Najbardziej istotna jest możliwość stworzenia precedensu dla zmiany” – stwierdza Human Rights Campaign w swojej broszurze na temat Synodu. HRC to, wbrew nazwie, nie jest organizacja zajmująca się „prawami człowieka”. Zajmuje się za to lobbowaniem na rzecz środowiska homoseksualnego, które domaga się specjalnych przywilejów i wprowadzania do PRAWA tego, co jest de facto BEZPRAWIEM.

HRC w swojej broszurze stwierdza, że jej aktywiści starają się wywrzeć wpływ na ośmiu biskupów, którzy są, zdaniem HRC, „najlepszymi spośród najgorszych katolickich biskupów kraju”.

O co tu chodzi? Jak podaje CNA są to mianowicie ci hierarchowie, którzy znani są w Stanach Zjednoczonych z jasnego odrzucania postulatów środowisk LGBT. Niektórych z nich znają także czytelnicy Frondy, bo także na naszym portalu przedstawialiśmy ich poglądy. Można tu wymienić zwłaszcza dwóch: abp. Salvatore Cordileone z San Francisco oraz bp. Thomasa Paprockiego ze Springfield.

Jak zamierza działać HRC? Będą to spotkania różańcowe oraz rozprowadzanie literatury w miastach, w których ośmiu hierarchów wspomnianych przez HRC pracuje.

Warto podkreślić, że wśród partnerów HRC znajdziemy takie korporacje i firmy jak: Amercian Airlines, Apple, Google, Microsoft, Bank of America, Northrop Grumman, Chevron, Lexus, Goldman Sachs, Coca-Cola oraz PepsiCo.

HRC przekonuje swoich zwolenników, że papież Franciszek przedstawi wkrótce „nową doktrynę”. Ta ma zostać wypracowana właśnie na obecnym synodzie oraz na drugim synodzie, który odbędzie się w 2015 roku.

Podobne działania podejmuje jeszcze wiele innych pseudo-katolickich organizacji ze Stanów Zjednoczonych. CNA wymienia tu zwłaszcza organizację Catholics United, która niedawno wysłała petycję do Ojca Świętego Franciszka, domagając się ustępstw na rzecz homoseksualistów, w rodzaju wykreślenia z nauczania Kościoła słów o „wewnętrznym nieuporządkowaniu” homo- i biseksualizmu.

Warto dodać, że na Synodzie biskupów podniesiono ten problem. Jeden z mówców domagał się, by właśnie ten zwrot został z nauczania Kościoła usunięty jako zbyt agresywny.

Istnieje jeszcze kilka innych organizacji, które są sowicie opłacane przez rozmaitych homoseksualnych biznesmenów i zwolenników „praw” LGBT. Ich działalność polegająca na opłacaniu aktywistów homoseksualnych wśród katolików, organizacji spotkań promujących zmianę doktryny Kościoła, wydawanie broszur, książek, nawiązywanie kontaktu z liberalnymi duchownymi – wszystko to może zaowocować rzeczywistym naciskiem na Ojców Synodalnych na obecnym i przyszłym synodzie.

Czy biskupi ten naciski odrzucą? Nasza nadzieja w Chrystusie, że tak. 

pac

Komentarze (6):

anonim2014.10.15 16:44
Skoro sami biskupi ich zachęcają swoimi nieroztropnymi dokumentami, to czego się spodziewać? Z Bogiem.
anonim2014.10.15 16:47
@hucpa. KK, a raczej jego hierarchowie są tak "odporni", że coraz bardziej przesiąkają tą ideologią przeciwną naturze. Z Bogiem.
anonim2014.10.15 16:50
Wolne żarty...! Co lobby zboczeńców ma do Kościoła w tym synodu, a już samo sformułowanie "...aktywistów homoseksualnych wśród katolików' jest nonsensem samo w sobie, bo aktywista pederastyczny i Katolik nawzajem się wykluczają. Po prostu aktywista homoseksualny nie jest Katolikiem, a żaden Katolik nie może być aktywistą pederastycznym, bo gdy nim się staje przestaje być Katolikiem.
anonim2014.10.15 17:29
"bo większość gejów ma gdzieś kościół katolicki, co nie znaczy, że się nim nie interesujemy jako, że jest to wróg numer jeden " KK jest Ciałem Chrystusa a głową jego Jezus Chrystus, to co napisałeś że KK jest dla was homosiów wrogiem pokazuje dokładnie kto za wami stoi i przez kogo jesteście zniewoleni. Tylko szatan z cała bandą demonów nienawidzi Jezusa i tylko dla niego Kościół jest wrogiem.
anonim2014.10.15 18:26
Kolejna próba ataku dewiantów na Kościół i próba zmiany Biblii i jej grzechu sodomii (Księga Rodzaju 19:1-13; Księga Powtórzonego Prawa 18:22; List św. Pawła do Rzymian 1:26-17; 1 List św. Pawła do Koryntian 6:9).
anonim2014.10.16 15:00
szatan działa...