Gronkiewicz-Waltz wróci do polityki? PO-KO układa listy - zdjęcie
04.07.19, 09:30Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr

Gronkiewicz-Waltz wróci do polityki? PO-KO układa listy

2

Koalicja Obywatelska zabiera się za układanie list wyborczych do Sejmmu i Senatu. Struktury partyjne PO-KO do 15 lipca mają czas na zgłaszanie Zarządowi Krajowemu propozycji obsady list wyborczych. PO przymierza się do obsady "jedynek" na listach.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, pod uwagę brana jest również... Była prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, która miałaby wystartować do Senatu. Listy do Sejmu wyglądałyby natomiast tak: Grzegorz Schetyna w Warszawie, Katarzyna Lubnauer w Łodzi, Barbara Nowacka w Gdyni, Borys Budka w Katowicach, Tomasz Siemoniak we Wrocławiu, Małgorzata Kidawa-Błońska w okręgu pod Warszawą.

"Rozpoczęliśmy procedurę budowania list, chcemy, aby te listy były jak najsilniejsze. Przyszłość pokaże jak szerokie będą to listy, jak wiele środowisk zdecyduje się na wspólny start z nami"-skomentował Mariusz Witczak z PO w rozmowie z PAP. Nowoczesna i Inicjatywa Polska podjęły już decyzję w tej sprawie. PO cały czas negocjuje natomiast z SLD i PSL. 

Duże emocje budzi ewentualny start Grzegorza Schetyny z "jedynki" w Warszawie. Z okręgu warszawskiego od lat startuje bowiem Jarosław Kaczyński. Innymi słowy- mamy szanse na nagorętszy pojedynek zbliżających się wyborów. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (2):

Zenon2019.07.7 16:04
Czy to jej przodka, żydowskiego politruka, z rok po wojnie ukamieniowali robotnicy portowi w Gdańsku Nowym Porcie?
ruisdael2019.07.4 11:57
Wcale się nie dziwię. Opłacało jej się drwienie z komisji Jakiego, a skoro PiS ze strachem na nią spogląda to przechodzi do ataku...