„Gowina za kilka tygodni w rządzie nie będzie. Prezes go wyrzuci, jeśli Polski Ład nie przejdzie” – mówi portalowi Onet.pl informator przedstawiany jako polityk PiS bliski kierownictwu partii.

Trwa spór między Prawem i Sprawiedliwością a Porozumieniem. Różnic pomiędzy dwoma formacjami jest wiele, ale główną przyczyną sporu jest Polski Ład. Jarosław Gowin nie zgadza się na zaproponowane w nim rozwiązania podatkowe. Portal Onet.pl, powołując się na swoich informatorów, donosi dziś, że konflikt ten wkrótce może zakończyć się wyrzuceniem Gowina z rządzącej koalicji.

- „Gowina za kilka tygodni w rządzie nie będzie. Prezes go wyrzuci, jeśli Polski Ład nie przejdzie”

- powiedział informator portalu.

Z informacji Onetu wynika też, że premier Mateusz Morawiecki oskarża ugrupowanie Gowina o zły odbiór Polskiego Ładu wśród Polaków.

O scenariuszu, w którym Porozumienie odchodzi ze Zjednoczonej Prawicy, mówiła również na antenie TVN24 wiceminister rozwoju Anna Kornacka z Porozumienia.

- „Jeżeli będzie tego wymagała sytuacja i trzeba będzie zakończyć ten projekt właśnie na protestowaniu przeciwko podwyższeniu podatków, to prawdopodobnie będzie to nasz koniec w Zjednoczonej Prawicy”

- stwierdziła.

kak/Onet.pl, DoRzeczy.pl